تبلیغات صنعت ساختمان مجله صنعت ساختمان مجله دکوراسیون 10 ايده براي دكوراسيون اتاق نشيمن
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی بازار املاک شمعدان و لوستر چینی و بلور بازار فرش بازار مبل ایران نما ساختمان در ایران .
 
10 ايده براي دكوراسيون اتاق نشيمن

براي تبديل اتاق نشيمن خود به فضايي راحت و صميمي و آماده كردن آن براي دور هم جمع شدن با اعضاي خانواده و دوستان‌تان از اين 10 ايده مهم استفاده كنيد.

1 - تعيين حال و هواي فضا به كمك رنگ
رنگ‌هايي كه براي دكوراسيون اتاق خود انتخاب مي‌كنيد، مي‌تواند بر احساس ميهمانان شما از فضا تاثیر بگذارد. رنگ‌ها بسته به ميزان شدت و گرمی يا سردی‌شان مي‌توانند اتاق‌نشيمن شما را فضايي شاد و محرك يا راحت و آرامش‌بخش سازند. براي نمونه، طيف‌هاي آرام از رنگ‌هاي آبی و سفید جلوه اتاق نشیمن را بزرگ كرده و به آن احساسي آرام، خنک و سازمان‌يافته می‌دهد تا فضایي راحت و ايده‌آل براي پذيرايي از ميهمان فراهم شود؛ حال تصور كنيد در چنين فضايي، قاليچه‌اي با رنگ قهوه‌ای مایل به زرد روشن در زیر پا تا چه حد مي‌تواند گرمابخش باشد و از سرماي رنگ‌هاي به كار رفته بکاهد.

2 - توجه به دیوارها و سقف‌ها
به طور سنتی به دكوراسيون و جلوه ديوارهاي اتاق نشيمن، بيشتر از اتاق‌هاي ديگر رسيدگي و توجه مي‌شود، زيرا اين اتاق يك فضاي عمومي است. براي آماده ساختن اين فضا بهتر است پوششي مناسب و ايده‌آل براي ديوارها بيابيد. استفاده از پارچه يا كاغذديواري براي پوشش ديوارها مي‌تواند گزينه‌هاي مناسبي باشد زيرا افزون بر طرح و رنگ، مي‌تواند بافت بيشتري را نيز به دكوراسيون اتاق نشيمن وارد سازد.

3 - با كمك ريزه‌كاري‌هاي معماري به اتاق هويت ببخشيد
برخی از افراد از گچبری چندان خوششان نمی‌آيد و آن را بسیار از مد افتاده و قدیمی می‌دانند. ولی می‌توان با اندکی سلیقه و استفاده کم و به‌جا از گچبری یا انواع ابزارها در دیوار، به فضا تنوع بخشید. استفاده از اين ريزه‌كاري‌هاي معماري، مي‌تواند هم جنبه كاربردي داشته باشد و هم جنبه زيبايي؛ اين گچبري‌ها مي‌تواند سبك دكوراسيون اتاق نشيمن را تعيين كند و اتاق نشيمن شما را به فضايي كلاسيك، مدرن، سنتي يا... تبديل سازد.

4 - كفپوشي راحت و شيك انتخاب كنيد
با در نظر داشتن كاربرد اتاق نشيمن در جايگاه يك فضاي عمومي، بايد براي كفپوش آن گزينه‌اي را انتخاب كنيد كه هم در زير پا كاملا راحت و خوشايند باشد و هم با سبك دكوراسيون فضا همخواني و تناسب داشته باشد. اگر ترجیح می‌دهید از طرح و رنگ‌هاي كم‌رنگ‌تر براي كفپوش استفاده كنيد تا بيشترين توجه به وسايل و مبلمان باشد، پیشنهاد مي‌كنيم از كفپوش‌هايي با رنگ طبيعي و خنثي استفاده كنيد. در اين صورت، چيدمان مبلمان و وسايل بيشتر به چشم می‌آيد. كفپوش‌هاي چوبي زيبا و بادوام به همراه يك قاليچه کوچک، از محبوب‌ترین گزینه‌ها برای كفپوش اتاق نشيمن به شمار می‌روند، اما سرامیک، سنگ و موكت نيز مي‌توانند انتخاب‌هاي خوبی براي كفپوش اتاق نشيمن باشند.

5 - ایجاد یک نقطه کانونی
وجود يك نقطه كانوني مي‌تواند به دكوراسيون اتاق نشيمن شما جذابيت و گيرايي دهد. شومینه نقطه کانونی طبیعی و نماد گرما و آتش در خانه است. اما در بسياري از اتاق‌هاي نشيمن امروزی، تلويزيون درجايگاه نقطه كانوني قرار دارد. براي دور نگه‌داشتن اين دو عنصر از رقابت با هم، پیشنهاد مي‌كنيم به هر دوي آن‌ها در دكوراسيون نشيمن توجه كنيد. نمايش آثار هنري زيبا و خیره کننده نيز مي‌تواند نقطه كانوني مناسبي براي اتاق نشيمن باشد.

6 - چيدمان مبل‌ها براي ايجاد فضاي گفتگو
اتاق نشيمن فضايي است كه در آن بیشتر افراد دور هم جمع مي‌شوند و با هم به گفتگو مي‌پردازند. پس بهترين و خوشايندترين حالت چيدمان مبلمان به گونه‌ای است كه فضا براي تعامل و گفتگوي صميمانه افراد آماده شود. مبل‌ها را از جلوي ديوارها برداريد و آن‌ها را رو به روي هم به صورت دايره‌اي بچينيد تا فضاي صميمي براي دور هم نشستن و گپ و گفت فراهم شود.

7 - طراحي يك نورپردازي گرم و دوست داشتني
نورپردازی در اتاق نشیمن باید برای ایجاد آرامش و آسایش طراحي شود. اتاق نشيمن بايد كاملا روشن باشد ولی نور آن نبايد آزاردهنده باشد. براي اطمينان از روشن بودن كامل اتاق، بهتر است از منابع نور در جايگاه‌هايي استفاده كنيد كه يك مثلث فرضي را تشكيل دهند. نور چراغ‌هاي روميزي كه رو به پايين هستند، افراد را به آرامش دعوت مي‌كنند و استفاده از آن‌ها در اتاق نشيمن توصيه مي‌شود.

8 - پنجره‌ها را بپوشانيد يا نه؟
استفاده از پرده‌هاي سنگين و چند لایه از گذشته تاكنون رواج دارد، ولی استفاده از چنين پرده‌هايي تنها براي زماني كه نياز به جلوه‌اي لوكس و رسمي است، پیشنهاد مي‌شود. در یک اتاق نشيمن راحت و ساده، استفاده از يك شيد و پرده‌اي تمام قد و ساده و نازك همراه با هم کافی است. زيرا در مواقع لازم مي‌توان نور ورودي به داخل را تنظيم و کنترل كرد.

9 - طراحي يك مركز رسانه‌اي
تماشاي تلويزيون در كنار خانواده از ديگر كاربرد‌هاي اصلي اتاق نشيمن است، پس بايد يك مركز رسانه‌اي يا فضایی برای تماشای تلویزیون در يك قسمت از اتاق ساخت. مي‌توانيد براي این قسمت از جديدترين مدل‌هاي میز استفاده كنيد ولی فراموش نکنید که همیشه نوترین مدل، بهترین مدل نخواهد بود. گاهی هماهنگ کردن میزهای شیشه‌ای تلویزیون با دیگر مبلمان‌ها بسیار دشوار است.

10 - استفاده از هنر به عنوان اکسسوري
ديوار‌هاي اتاق‌ نشيمن زنده خواهند شد اگر از سطح آنها براي به نمايش گذاشتن تابلوها و مجموعه‌هاي هنري مورد علاقه خود استفاده كنيد. تابلو‌ها و قاب‌هاي زيبا را به صورت تکی يا گروهي بر روي ديوارهاي اتاق نشيمن خود در ارتفاعي مناسب و استاندارد و در سطح ديد بياويزيد و از آويختن آن‌ها در ارتفاع بالا خودداري كنيد. / منبع: برترین ها

مجله اینترنتی صنعت ساختمان
http://sakhteman.ibep.ir