تبلیغات صنعت ساختمان مجله صنعت ساختمان مجله دکوراسیون راه‌های كم‌خرج تغییر دكور
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی بازار املاک شمعدان و لوستر چینی و بلور بازار فرش بازار مبل ایران نما ساختمان در ایران .
 
راه‌های كم‌خرج تغییر دكور

اگر از دكور یكنواخت اتاق نشیمن و پذیرایی خانه‌تان خسته شده‌اید و دوست دارید تنوعی در منزل ایجاد كنید اما نمی‌توانید برای خرید لوازم و وسایل جدید هزینه كنید، پیشنهاد می‌كنیم حداقل با تغییر چیدمان همان وسایل قدیمی شكل دیگری به محیط بدهید.راه‌های كم‌خرج تغییر دكور چطور؟ چند توصیه كوتاه برایتان داریم.

-محل لوازم را تغییر دهید. نقطه‌ای را به عنوان مركز در نظر بگیرید و مبل‌ها را مقابل آن بچینید مثلاً مقابل شومینه یا به صورت نیم دایره اطراف تلویزیون.
-پرده پنجره‌ها را تعویض كنید و ترجیحاً از پرده‌هایی با رنگ روشن و زندگی‌بخش مثل سبز استفاده كنید.
-نگران كوچك بودن فضای اتاق نشیمن نباشید. گذاشتن یك آینه برای بزرگ‌تر به نظر رسیدن فضا بسیار مناسب است.
-اگر اهل هنر هستید نقاشی یا عكس‌های مورد علاقه‌تان را قاب كنید و به دیوار بیاویزید كه تاثیر زیادی بر بزرگنمایی اتاق دارد اما در انتخاب قاب برای عكس یا نقاشی مورد نظر به رنگ خود اثر و هماهنگی رنگ قاب با رنگ‌آمیزی دیوار و پرده‌ها بسیار توجه كنید. اگر رنگ به كار رفته درون اثر ملایم و كمرنگ است، قابی با رنگ تند و گرم انتخاب كنید؛ برعكس برای آثار هنری شلوغ از قاب‌هایی با رنگ‌های ملایم و حتی خنثی استفاده نمایید. تعادل رنگی میان قاب و دیوار‌ها را فراموش نكنید.
-برای هرچه دلنشین‌تر شدن اتاق، در فضای خالی میان مبل‌ها میز كوتاه قرار داده و روی آن را با شمعدان، گل خشك یا قاب عكس پر كنید البته به ارتفاع میزی كه در كنار مبل‌ها قرار می‌دهید توجه كنید كه بلندتر از دسته‌های مبل یا میزی كه در وسط اتاق گذاشته‌اید نباشد كه در آن صورت باعث نامتناسب شدن فضا می‌شود.
-برای خرید رومبلی جدید از انتخاب پارچه‌هایی با طرح‌های شلوغ و گل‌گلی و رنگ‌های تند و گرم خودداری كنید كه نه تنها باعث ایجاد آرامش نمی‌شود، اعصابتان را به هم می‌ریزد.
-به نورپردازی اتاق نیز توجه كنید. نصب لامپ سقفی و گذاردن آباژور متناسب با رنگ مبلمان و دیوارها اثر فوق‌العاده‌ای بر بزرگنمایی و آرامش اتاق خواهد داشت.
-سعی كنید خلاق باشید و از اینكه همیشه مبلها را دور تا دور اتاق بچینید بشدت دوری كنید. / منبع: جام جم

مجله اینترنتی صنعت ساختمان
http://sakhteman.ibep.ir