تبلیغات صنعت ساختمان مجله صنعت ساختمان مجله دکوراسیون دکوراسیون خانه خود را با کمک قالیچه باشکوه تر و زیباتر سازید
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی بازار املاک شمعدان و لوستر چینی و بلور بازار فرش بازار مبل ایران نما ساختمان در ایران .
 
دکوراسیون خانه خود را با کمک قالیچه باشکوه تر و زیباتر سازید

شما هميشه دكوراسيون رويايي خانه خود را با كفپوشهاي چوبي در ذهن تصور ميكرديد. زماني كه اين رويا به واقعيت ميپيوندند ممكن است احساس كنيد در دكوراسيون يك مورد مهم كم است و از قلم افتاده و اينكه جاي خالي مقداري رنگ و گرما در دكوراسيون خودنمايي ميكند. در اين شرايط بهترين و موثرترين كار براي آوردن رنگ و گرما به دكوراسيون استفاده از يك قاليچه كوچك در فضاهاي مختلف خانه است. لطافت و گرماي خوشايند قاليچه ها ميتوانند دكوراسيون خانه شما را دلنشين و صميمي تر نمايند.
قاليچه ها از نظر رنگ بندي، مدل، سبك و اندازه داراي تنوع زيادي هستند كه ميتوانيد متناسب با فضايي كه قصد داريد قاليچه را در آن بگسترانيد از ميان آن همه تنوع مورد مناسب را انتخاب كنيد. تنوع قاليچه ها به قدري زياد است كه براي هر يك از فضاها از رسمي و سنتي گرفته تا اسپرت و مدرن گزينه متناسب و ايدهآل را ميتوانيد از ميان آنها برگزيد.
براي مثال يك اتاق غذاخوري با كفپوش چوبي و وسايل سنتي و كلاسيكي از قبيل سرويس ميز و صندلي چوبي، بوفه چوبي باشكوه كه سبكي كاملا رسمي و باشكوه دارد ميتواند با كمك يك قاليچه دستباف ايراني باشكوهتر و گرمتر گردد. براي تعيين سايز مناسب براي قاليچه در اتاق غذاخوري ميبايست طول و عرض ميز غذاخوري را اندازهگيري كنيد و به هر يك 10 سانتيمتر اضافه نماييد. قاليچهاي به اين سايز زماني كه زير ميز غذاخوري قرار ميگيرد سبب ميشود پاي مهمانان شما در حين نشستن روي صندلي براي صرف غذا براحتي روي فرش قرار بگيرد و احساس گرمي و راحتي خوشايندي به آنها دست دهد و همچنين كفپوش چوبي اتاق نيز به قدر كافي در چشم و پديدار خواهد بود. توصيه ديگر ما اين است كه هميشه از قاليچه هاي مستطيل شكل در فضاها استفاده نكنيد! قاليچه هاي بيضي شكل ميتوانند جايگزين مناسب و زيبايي براي قاليچه هاي مستطيل باشند.
اتاق نشيمن از ديگر فضاهايي است كه قاليچه ها در آن كاربردهاي مفيدي دارند. براي مثال اگر اتاق نشيمن شما داراي دو بخش پذيرايي و هال است ميتوانيد از يك قاليچه نفيس و كلاسيك در قسمت پذيرايي در مركز چيدمان مبلمان استفاده نماييد و براي قسمت هال كه رفت و آمد بيشتري در آن صورت ميگيرد از قاليچهاي اسپرت و پرز بلند استفاده كنيد. در اين صورت رسمي بودن و غيررسمي بودن قسمتهاي مختلف نشيمن نيز به خوبي تعيين و تعريف ميشود در عين حال كه گرما و لطافت در فضاها حكمفرما ميگردد. همچنين چنانچه شومينهاي در گوشه دنج اتاق نشيمن شما موجود است ميتوانيد با پهن كردن قاليچهاي از پوست حيوانات و يا هرگونه قاليچه اسپرت و نرم ديگري جلوي شومينه و قرار دادن دو مبل راحتي فضايي مجزا و دنج براي گفتگويي گرم و صميمي فراهم نماييد.
در كل اگر اتاق نشيمن بزرگي در اختيار داريد، قاليچه ها ميتوانند تقسيمكنندههايي خوب و موثري براي تفكيك فضا باشند. سايزها، سبكها و رنگآميزيهاي مختلف قاليچه ها در يك فضا قسمتهاي مجزايي را تعريف مينمايند. از اينرو ميتوان نتيجه گرفت تمام قاليچه هاي موجود در يك فضاي بزرگ لزوما نبايد مشابه يكديگر باشند.
در اتاق خوابها قاليچه هاي ميتوانند بازتابي از سليقه و خواسته صاحب اتاق باشند حتي طرح و سبك آن ميتوانند نشان دهند كه اتاق خواب متعلق به يك پسربچه است يا دختربچه وجود يك قاليچه نرم و راحت در اتاق خواب الزامي و مهم است حتي به افرادي كه تمايل دارند كفپوش اتاق خوابشان انواع سنگها، سراميكها و چوب باشند نيز توصيه ميكنيم يك قاليچه كوچك و زيبا كنار تخت خواب خود روي زمين پهن كنند تا زماني كه براي بيرون آمدن از تخت پاي خود را بر زمين ميگذارند به جاي احساس سرما و رخوت، احساس گرمي و لطافت كنند.
براي تصميم گيري و انتخاب قاليچه ها فاكتورهاي زيادي وجود دارد كه بايد مورد توجه قرار گيرد براي مثال: رنگ، شكل، اندازه و سبك و براي هر فاكتور نيز تنوع زيادي وجود دارد. مهم اين است كه تصميم بگيريد با كمك قاليچه ها دكوراسيون خانه خود را گرم و روشن كنيد و زيبايي و شكوه را به آن ببخشيد. / منبع: manzelmag.com

مجله اینترنتی صنعت ساختمان
http://sakhteman.ibep.ir