تبلیغات صنعت ساختمان مجله صنعت ساختمان مجله دکوراسیون زندگي زير همکف
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی بازار املاک شمعدان و لوستر چینی و بلور بازار فرش بازار مبل ایران نما ساختمان در ایران .
 
زندگي زير همکف

شايد زير زمين در گذشته به مکاني تاريک و نمور در خانه ها گفته مي شد که بيشتر وسايل و اسباب غيرضروري را در آن نگهداري مي کردند اما امروزه با افزايش جمعيت شهرنشين و البته سر به فلک کشيدن اجاره خانه ها بسياري از زوج ها به خصوص جوان ترها مجبورند در زيرزمين هاي کوچک زندگي خود را آغاز کنند. اما اين مسئله نبايد باعث شود که شما نسبت به چيدمان و دکوراسيون خانه خود بي اهميت باشيد، امروز به ارائه برخي نکات براي دکوراسيون زير زمين هاي مسکوني اشاره خواهيم کرد و در شماره هاي بعد بيشتر در اين باره صحبت مي کنيم:

مقابله با کمبود نور
ماهنامه منزل نوشت: يکي از بزرگ ترين مشکلاتي که براي زندگي در فضاي زيرزمين وجود دارد کمبود نور يا به طور کلي نبود نورگير در فضاست. طراحي يک نورپردازي کامل و کافي براي دکوراسيون فضاي زيرزمين بسيار حياتي و از اهميت بسيار زيادي برخوردار است. وجود سقفي کوتاه و پنجره هايي بالاتر از سطح زمين فضاي زيرزمين را بي نور و تاريک مي کند.نخستين کاري که بايد براي بهبود شرايط اين فضا انجام دهيد اين است که يک نورپردازي کامل از چراغ هاي توکار سقفي گرفته تا لوسترهاي کوتاه و چراغ هاي زميني براي فضاي خانه خود تدارک ببينيد. فضاي زير زمين اغلب سقف کوتاهي دارد بنابراين نور پردازي خانه خود را به گونه اي انتخاب کنيد که علاوه بر داشتن نوري کافي، براي سقف کوتاه اين فضا مناسب باشد. لوسترهايي که روي سطح سقف مي خوابند يا ارتفاع بسيار کمي دارند به خصوص انواع بالاتاب که نور به سقف مي تابد از جمله لوسترهاي مناسب براي اين فضا هستند. مشکل کمبود نور طبيعي در فضاي زير زمين تنها با وجود چراغ هاي متعدد برطرف نمي شود. بايد کاري کنيد که حس روشن بودن فضا به افراد منتقل شود. به اين منظور درهاي داخلي چوبي و ساده را با درهاي شيشه اي تعويض کنيد. استفاده از درهاي شيشه اي در فضاي داخلي خانه کمک مي کند تا هم فضاها در عين مجزابودن، در امتداد هم قرار گيرند و فضاي کلي وسيع تر به نظر برسد و هم نور طبيعي موجود در يک فضا با فضاهاي ديگر به اشتراک گذاشته شود.تا حد امکان ديوارهاي داخلي غيرضروري را حذف کنيد. وجود ديوارها يکي از معضلات بزرگ در فضاهاي کم نور و تاريک است که بر مشکل تاريک بودن فضا دامن مي زند.در فضاي زير زمين هم از جادوي آينه ها غافل نشويد. در هريک از قسمت هاي زيرزمين، آينه اي بزرگ و زيبا نصب کنيد. آينه را جايي بر ديوار قرار دهيد که نور طبيعي يا نورهاي موضعي را در فضا منعکس کند.

کفپوش
در فضاي زيرزمين به دليل هم ترازبودن کف با سطح زمين با مشکل وجود نم و رطوبت نيز روبه رو هستيد، بنابراين اگر مي خواهيد در چنين فضايي ساکن شويد، زماني که درصدد انتخاب کفپوش هستيد، بايد از ضد رطوبت بودن موادي که براي پوشش کف انتخاب مي کنيد، مطمئن شويد.
کفپوش هاي لمينت و چوب هاي مهندسي شده از جمله گزينه هاي مناسب براي پوشش کف زيرزمين به حساب مي آيد.در عين حال استفاده از موادي مانند سراميک هاي براق و سفيد که علاوه بر ضد رطوبت بودن داراي رنگي روشن و سطحي صيقلي و براق نيز هستند، به مراتب نسبت به ديگر مواد ضد رطوبت اولويت دارد، زيرا به اين ترتيب با وجود خاصيت شبه آينه اي اين نوع کفپوش، به مقدار زيادي به روشنايي و باز شدن فضا کمک مي کنيد.به خاطر داشته باشيد که حتي اگر فضاي زيرزميني که در آن ساکن هستيد فضاي بزرگي است، از چند نوع پوشش براي کف آن استفاده نکنيد و کفپوشي يکسان در همه جا به کار ببريد زيرا استفاده از چند نوع کفپوش، باعث مي شود فضا آشفته به نظر بيايد، اما اتحاد و يکپارچگي در نوع کفپوش فضاها سبب مي شود،فضايي مانند زيرزمين وسيع تر جلوه کند. / منبع: روزنامه خراسان

مجله اینترنتی صنعت ساختمان
http://sakhteman.ibep.ir