مجله راز موفقیت مجله راز سلامتی آرایش و زیبایی چه مدل موئی به چه صورتی می آید؟
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی کلینیک زیبایی وسایل آرایشی و بهداشتی سالن های آرایش و زیبایی متخصصان پوست و مو جراحان پلاستیک و ترمیمی .
 
چه مدل موئی به چه صورتی می آید؟

معمولاً هنگامی که موهای خود را روی صورت میریزید، این سبک مو میتواند بسیار دراماتیک بوده و تغییر بزرگی در چهره خود ایجاد کنید. شما میتوانید این مدل مو را بر اساس نوع صورت و اندازه پیشانی خود انتخاب کنید. اگرچه، ممکن است ریختن موها در صورت به بعضی از افراد اصلاً نیاید. اگر میخواهید موهای خود را روی صورت بریزید، باید در ابتدا ضخامت و اندازه موها را در نظر بگیرید. در ادامه، توصیه هایی آمده است که با بکارگیری آنها، میتوانید در مورد نوع موهای خود تصمیم بگیرید.

1. جلوی آینه بایستید و به وسیله یک هدبند، موهای خود را از صورت جمع کنید.
2. خط رشد موی خود را ببینید. اگر خط موی شما قدری عقب تر رفته و یا آسیب دیده است، این نوع بستن، میتواند مناسب شما باشد.
3. پیشانی خود را بررسی کنید. موهایی که روی صورت میریزید میتواند عیوب پیشانی ها را بپوشاند. اگر پیشانی کوچکی دارید باید بیشتر مراقب باشید. چرا که اگر موها را روی صورت بریزید در این حالت، پیشانی کوچک تر به نظر می آید و به شما نمی آید. موهایی که صاف روی صورت ریخته شوند، معمولاً به صورت نمی آیند. بهتر است موها را در یک سمت صورت بریزید.
4. حالت و شکل صورت خود را بررسی کنید. صورت شما چه مدلی است: گرد، بیضی، مستطیلی، قلبی، مثلثی یا مربعی؟ حالات مختلف مو هنگامی که روی صورت قرار بگیرند، میتوانند باعث تغییر چهره شما شوند.

افرادی که دارای فرم صورتی بیضی هستند، نباید موهای زیادی را روی صورت خود بریزند. چرا که با این کار، توازن شاخصه صورت از بین میرود. نوع مدل مناسب مو برای این افراد، جمع کردن موها در یک طرف صورت است.

افرادی که دارای صورت مستطیلی هستند، میتوانند موهای خود را در جلوی صورت و یا کنار آن بریزند. اگر موهای زیادی را جلوی صورت قرار دهید، بر مستطیلی چهره بیشتر تاکید خواهد کرد. بنابراین بهتر است از این کار دوری کنید.

افرادی هم که دارای صورت گرد هستند، باید از انداختن موها در جلوی صورت خودداری کنند چرا که این مدل مو، گردی صورت را بیشتر نمایان خواهد ساخت. بهترین حالت مو این است که جلوی موها بلند و به سمت کناره ها کوتاهتر شود.

صورت هایی که فرم مربعی دارند، باید از این مدل مو استفاده نکنند. چرا که این مدل، باعث مربعی تر شدن چهره افراد میشود. موهای چتری و موهایی که در یک سما صورت قرار بگیرد، بشتر به این دسته افراد می آید.

افرادی که صورت قلبی دارند، دارای چانه ای کوچک و پیشانی پهن هستند. موهایی که روی پیشانی ریخته میشوند، اگر ضخیم باشد، پیشانی را پهن تر نشان میدهد و توازن چهره شما را از بین میبرد. به همین دلیل، موهای چتری و کم، بیشتر از همه مناسب این مدل صورت هستند چرا که چهره ای جدید به شما میدهد.

اگر فرم صورت شما به شکل مثلث است، میتوانید موهای خود را صاف روی پیشانی بریزید یا چتری کنید و یا در کنار صورت قرار دهید. به این دلیل است که میخواهید تاکید را از مثلث بودن چهره بردارید و توازن را به آن بازگردانید.

صورت های لوزی نیز میتوانند هر طور که میخواهند موهای خود را روی صورت بریزند. چرا که این گونه صورت ها در همه حال متوازن هستند. / منبع: نی نی سایت

مجله اینترنتی راز سلامتی
http://salamat.ibep.ir