تبلیغات صنعت ساختمان مجله صنعت ساختمان ساماندهی نمای خانه‌های متروکه پایتخت
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی بازار املاک آژانس املاک بازار مبل ایران نما ساختمان در ایران بازار سنگ ایران شرکت های باربری ایران .
 

معاون معماری و شهرسازی شهردار تهران گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های کوتاه‌مدت شهرداری تهران خانه‌‌های متروکه سطح شهر کمتر از یک سال دیگر ساماندهی خواهند شد.
علیرضا نادری با بیان اینکه آمار دقیقی از خانه‌های متروک پایتخت وجود ندارد، گفت: یکی از موضوعاتی که در برنامه‌های سیما و منظر شهری پیش‌بینی شده است، ساماندهی نمای خانه‌های متروک است. اگر امکان ورود فیزیکی به این ساختمان وجود ندارد، می‌توانیم با پوشش‌های موقت دور ساختمان را بپوشانیم تا سیما و منظر شهر مشوش نشود.
در حال حاضر در حوزه شهرسازی آمار دقیقی از تعداد این خانه‌ها نداریم؛ اما می‌توانیم در سطح نواحی آمار دقیقی جمع‌آوری کنیم. نادری با اشاره به خلأهای قانونی که در حوزه ساماندهی خانه‌های متروک وجود دارد، گفت: برای ساماندهی این خانه‌ها شهرداری در مرحله نخست باید شکایت کند تا قاضی حکم ورود به ساختمان را بدهد؛ بنابراین ابتدا باید بستری برای جرم محسوب شدن تخریب سیما و منظر شهر ایجاد شود تا شهرداری بتواند این ساختمان‌ها را ترمیم کند و بعد خسارت بگیرد. شهرداری نمی‌تواند با عوارضی که از مردم دریافت می‌کند کاری برای ترمیم آنها انجام دهد؛ بنابراین این اقدامات نیازمند قانون است. /منبع: روزنامه دنیای اقتصاد

مجله اینترنتی صنعت ساختمان
http://sakhteman.ibep.ir