تبلیغات صنعت ساختمان مجله صنعت ساختمان نبض معاملات مسکن مهر در دست دلالان
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی بازار املاک آژانس املاک بازار مبل ایران نما ساختمان در ایران بازار سنگ ایران شرکت های باربری ایران .
 

دلالان مسکن مهر در شهر جدید پرند می‌گویند آنان هستند که قیمت واحدهای مسکونی مهر را تعیین می‌کنند،۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان عایدی‌شان از هر معامله است، از کیفیت ساخت و سازها می‌گویند و از سوءاستفاده‌هایی که از تعلل در تکمیل پروژه‌ها می‌شود خبر می‌دهند.
به گزارش خبرگزاری فارس، با گذشت کمتر از 90 روز از ابلاغ شرایط جدید خرید و فروش مسکن مهر توسط آخوندی، گزارش‌ها از بازار خرید و فروش مسکن مهر در شهر پرند حاکی است که متقاضیان خرید و فروش این واحدهای مسکونی همچنان دارای مشکلاتی عدیده هستند و ابلاغ این بخشنامه نیز نتوانست رونق خرید و فروش را به این واحدها بدهد.
برخی مشکلات دست و پا گیر هنوز پابرجاست و باعث می‌شود متقاضیان همچنان در رفت و آمد به شرکت عمران و واحد پاسخگویی آن بدون گرفتن نتیجه‌ای دست به دامان دلالان شوند هر چند دلالان مسکن مهر نیز معتقد هستند شرکت عمران با سنگ اندازی‌های بیهوده عملا خرید و فروش مسکن مهر را با سختی همراه می کند.
خبرنگار فارس برای ارزیابی دقیق از وضعیت خرید و فروش مسکن مهر در شهر جدید پرند و نقش دلالان بعد از ابلاغ بخشنامه خرید و فروش مسکن مهر به محل تجمع دلالان در مقابل شرکت عمران پرند رفت.
براساس این گزارش، به محض ورود به شرکت عمران پرند با دلالانی مواجه می‌شوید که در مقابل این شرکت تجمع کرده و خطاب به عابرانی که در تردد به این شرکت هستند می‌گویند «قرارداد پیش‌فروش مسکن مهر خریداریم».

ریسک خرید و فروش مسکن مهر کمتر شده است
پورمهدی یکی از دلالان مسکن مهر در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، گفت: در حال حاضر قرارداد واحدهایی که از 70 درصد تا 100 درصد پیشرفت فیزیکی دارند خرید و فروش می‌شود و هر واحدی یک قیمتی دارد.
وی افزود: واحدهای مسکونی مهر به دلیل اینکه 3 بار افزایش قیمت را تجربه کرده اند بی‌ارزش شده‌اند و ریسک خرید و فروش هم کمتر شده است، چراکه شرکت عمران واحدهای مسکونی را تحویل نمی‌دهد.

یک آجر روی آجر گذاشته نشده
این دلال مسکن مهر می‌گوید: در یک سال گذشته نه‌تنها هیچ واحدی تحویل داده نشده است بلکه یک آجر روی آجر گذاشته نشده است.

سود هر مسکن مهر 8 تا 10 میلیون تومان برای فروشنده ها
سیدی یکی دیگر از دلالان مسکن مهر در خصوص اینکه قیمت یک واحد مسکونی مهر در حال حاضر چه میزان است گفت:این موضوع دارای آیتم‌های زیادی است و ما تلاش می‌کنیم تا آنجا که می‌توانیم 8 تا 10 میلیون تومان به فروشنده مسکن مهر سود برسانیم.

هر معامله مسکن مهر 500 هزار تا 700 هزار تومان نصیب دلال مسکن مهر
وی با بیان اینکه سر هر معامله مسکن مهر 500 هزار تا 700 هزار تومان نصیب دلال مسکن مهر می‌شود گفت: بنده خودم قبلا معمار بودم و به خوبی کیفیت ساخت و ساز را تشخیص می‌دهم، بنابراین معتقد هستم که این واحدهای مسکونی مهر کیفیت لازم را ندارند.
وی افزود: به هر حال به دلیل کسادی کار و نبود شغل مجبور شدم که هر روز مقابل شرکت عمران که پاتوق دلالان مسکن مهر است بیایم تا شاید یک معامله‌ای صورت گیرد و ما هم به حق کمیسیون خود برسیم.

ما مرجع قیمت گذاری مسکن مهر هستیم
پورمختار که خود را کارمند سابق شرکت نفت معرفی می‌کند به خبرنگار ما گفت: اگر ما دلالان نباشیم بنگاه‌های مسکن قیمت مسکن مهر را بیهوده بالا می برند و روند خرید و فروش مسکن را بیش از پیش مختل می‌کنند.
وی افزود: مرجع قیمت‌گذاری واحدهای مسکن مهر ما هستیم و ما هستیم که قیمت مسکن مهر را تعیین می‌کنیم.
وی گفت: اگر ما دلالان نباشیم بنگاه‌های مسکن به راحتی قیمت بالا را پایین‌تر و قیمت واحدهایی که خیلی نمی‌ارزد را بالا تعیین می‌کنند.

گران‌ترین واحدهای مسکونی مهر پرند؛ 70 میلیون
سیفی یکی دیگر از دلالان مسکن مهر به خبرنگار فارس، گفت: گران‌ترین مسکن مهر کلید تحویل مربوط به واحدهای مسکونی مهر کوزو است که حدود 70 میلیون تومان آن نقد و 25 میلیون تومان وام دارد که روی هم رفته بالغ بر 95 میلیون تومان ارزش دارد.

ارزش 80 درصد خانه‌های مسکن مهر زیر 30 میلیون تومان
وی افزود: اما بنده معتقد هستم که ارزش 80 درصد خانه‌های مسکن مهر زیر 30 میلیون تومان است چراکه کیفیت آنها بسیار پایین است.

ریزش نمای برخی از واحدهای مسکونی مهر
به گفته این دلال مسکن مهر در حال حاضر نمای برخی از واحدهای مسکونی مهر در پروژه« الف» در حال ریختن است.
وی گفت: برخی از واحدهای مسکونی مهر در پرند با روش قالب تونلی که یکی از روش‌های نوین ساخت‌وساز است احداث شده‌اند اما متاسفانه شرکت‌های ایرانی از این روش به خوبی بهره‌برداری نکرده‌اند.

شرکت عمران وکالت‌نامه را قبول ندارد
فریدون‌پور که خود را یک کارمند بازخریدی اعلام می‌کند گفت: مشخص نیست که چرا شرکت عمران پرند وکالت‌نامه‌هایی را که به صورت رسمی در دفاتر ثبت اسناد تنظیم می‌شود را قبول ندارد.
وی افزود: برخی از متقاضیان مسکن مهر که قصد فروش واحد مسکونی خود را دارند به دلیل گرفتاری‌های زیاد نمی‌توانند حضوری اقدام به خرید و فروش واحد خود کنند به همین منظور وکالت‌نامه‌ای تنظیم می‌کنند که ما دلالان کار آنها را دنبال کنیم اما متاسفانه شرکت عمران این وکالت نامه را قبول نمی‌کند.
وی افزود: بحث ما این است که اگر این وکالت‌نامه‌ها در دفاتر اسناد رسمی تنظیم می‌شود و قانونی است، چرا شرکت عمران آن را نمی‌پذیرد تا در روند خرید و فروش تسهیل شود.

سازنده ها شیرآلات را نصب نمی کنند تا به افزایش قیمت بخورند
این دلال مسکن مهر در پاسخ به این سئوال که ماهانه چند مورد خرید و فروش انجام می‌دهید گفت: ماهانه شاید یک یا دو واحد مسکونی مهر را بتوانیم خرید و فروش کنیم و از هر معامله‌ای هم 500 تا 700 هزار تومان گیر ما بیاید.
وی ادامه داد: اگر شرکت عمران وکالت‌نامه را آزاد کند خرید و فروش مسکن مهر رونق بیشتری پیدا می‌کند.
برخی از دلالان مسکن مهر نیز از توقف ساخت‌وساز برخی از سازنده‌ها گفتند و اینکه که برخی از سازنده‌ها برای اینکه واحدهای آنها به افزایش قیمت بخورد تمام روند ساخت‌وساز را انجام داده‌اند و شیرآلات را نصب نکرده‌اند تا بتوانند باز هم از متقاضیان مسکن مهر پول بیشتری مطالبه کنند. /منبع: خبرگزاری فارس

مجله اینترنتی صنعت ساختمان
http://sakhteman.ibep.ir