تبلیغات صنعت ساختمان مجله صنعت ساختمان ویژگی های صندوق زمین و ساختمان نسیم تشریح شد
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی بازار املاک آژانس املاک بازار مبل ایران نما ساختمان در ایران بازار سنگ ایران شرکت های باربری ایران .
 

ارزش معاملات صندوق زمین و ساختمان نسیم به 8 میلیارد و 966 میلیون ریال رسید. ازگلی، مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری بانک مسکن در گفت‌وگویی با «دنیای‌اقتصاد» گفت: با توجه به رکود بازار سهام و مسکن همین میزان پذیره‌نویسی نیز در سایه برند سرمایه‌گذاری مسکن انجام شده است. وی با اشاره به کیفیت بالای این پروژه به عنوان مهمترین ویژگی آن گفت: در قرارداد ساخت این پروژه ریز مصالح و موادی که قرار است به کار برده شود، ثبت شده است. ازگلی افزود: نظارت بر ساخت متضمن کیفیت است که توسط رکن ناظر بر ساخت در طول پروژه اجرا خواهد شد.
به گفته وی، آیین‌نامه 2800 زلزله در کل پروژه اجرا شده و شرکت پردیس ایران بر این امر نظارت دارد. وی تصریح کرد: از آنجا که همه ارکان صندوق زمین و ساختمان نسیم تحت نظارت بورس فعال هستند کیفیت نیز تضمین شده است. وی در ادامه تعهد به قیمت تمام شده را از دیگر ویژگی‌های این پروژه دانست و افزود: پیمانکار متعهد به قیمت تمام شده‌ای است که از ابتدا اعلام کرده و نمی‌تواند آن را افزایش دهد. همچنین پروژه باید در زمان اعلام شده تحویل داده شود و تضامین لازم برای آن وجود دارد. وی با اشاره به اینکه 40 درصد اقتصاد کشور با خروج مسکن از رکود فعال خواهد شد، اضافه کرد: به نظر می‌رسد تا سال 94 معاملات ملک روان شده و این بخش از رکود خارج شود که در آن صورت ارزش اوراق مزبور نیز افزایش خواهد یافت. وی با تاکید بر این که پیشرفت پروژه از دیگر عواملی است که به افزایش قیمت اوراق خواهد انجامید، گفت: پیش‌بینی شده که سود اوراق از 27 درصد کمتر نباشد. وی تصریح کرد: در طول اجرای پروژه حسابرس مورد تایید بورس هر سه ماه و 6 ماه یکبار صورت‌های مالی را بررسی می‌کند. وی با اشاره به بازدهی اقتصادی پروژه یا بازده داخلی (IRR) براساس میزان و زمان‌بندی جریانات نقدی خروجی و ورودی پروژه گفت: محاسبه سود حسابداری برای سرمایه‌گذاری در این صندوق نمی‌تواند معیار مناسبی برای تصمیم‌گیری باشد.  مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری بانک مسکن اضافه کرد: بازده واقعی مالکان واحدهای سرمایه‌گذاران ناشی از تفاوت قیمت خرید و قیمت ابطال واحدهای سرمایه‌گذاری براساس (NAV) خواهد بود و در این صندوق اگر سرمایه‌گذاران قبل از پایان عمر صندوق قصد خروج از آن را داشته باشند، می‌توانند واحدهای تحت تملک خود را به شخص ثالث یا بازارگردان صندوق در بازار ثانویه به فروش برسانند. وی در پایان در پاسخ به این سوال که آیا استفاده از منابع پذیره‌نویسی برای خرید اوراق مشارکت لزومی دارد؛ در حالی که سرمایه‌گذاران می‌توانند به طور مستقیم اقدام به خرید این اوراق کنند، گفت: موضوع صندوق ساخت پروژه مسکونی مندرج در امیدنامه است نه خرید اوراق با درآمد ثابت بدون ریسک و این اقدام صندوق صرفا به منظور کسب بازدهی از منابع مازاد صندوق می‌باشد، چرا که منابع صندوق به صورت یکجا جذب ساخت پروژه ساختمانی نمی‌شود و سرمایه‌گذاران با خرید واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق از هر اتفاق مثبت یا منفی در ارتباط با صنعت ساختمان و پروژه موردنظر حسب مورد منتفع یا متضرر خواهند شد. /منبع: روزنامه دنیای اقتصاد

مجله اینترنتی صنعت ساختمان
http://sakhteman.ibep.ir