تبلیغات صنعت ساختمان مجله صنعت ساختمان وام مسکن روستایی 15 میلیون شد
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی بازار املاک آژانس املاک بازار مبل ایران نما ساختمان در ایران بازار سنگ ایران شرکت های باربری ایران .
 

هیات دولت با افزایش وام مسکن روستایی از 12.5 به 15 میلیون تومان موافقت کرد.

در جلسه شب گذشته هیات وزیران، بنیاد مسکن گزارشی درباره وضعیت مسکن روستایی به دولت ارائه کرد که براین اساس هیات وزیران جهت نوسازی و بهسازی ۲۰۰ هزار واحد روستایی در سال ۱۳۹۳، با اختصاص سقف ۱۵۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی برای هر واحد موافقت کرد.

همچنین در این جلسه دولت با اختصاص مبلغ ۶۵۱ میلیارد ریال اعتبار جهت بازسازی و جبران خسارت و کمک به بازسازی واحدهای مسکونی شهری و روستایی و تامین لوازم خسارت دیده ناشی از زلزله اخیر در استان ایلام موافقت کرد و همچنین با تصمیم دولت مبلغ هزار و ۶۵۷ میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت نیز به آسیب دیدگان ناشی از این زلزله اختصاص یافت.

در این رابطه عزیزالله مهدیان، با اشاره به موافقت دولت با افزایش وام مسکن روستایی، گفته بود: براساس موافقت معاون اول رئیس جمهور، وام مسکن روستایی از 12.5 میلیون تومان به 15 میلیون تومان افزایش می یابد. البته پیشنهاد ما افزایش وام مسکن روستایی به 18 میلیون تومان بود.

نرخ سود بانکی برای این وام همان پنچ درصد است اما به گفته معاون بنیاد مسکن باید این نرخ در شورای پول و اعتبار هم به تصویب برسد تا قابلیت اجرایی داشته باشد.

این درحالی است که پیش‌تر پیشنهاد افزایش وام مسکن روستایی معادل 18 میلیون تومان هم مطرح شده بود و حال دولت با افزایش سه میلیون تومانی موافقت کرده‌است /منبع: خبرگزاری مهر

مجله اینترنتی صنعت ساختمان
http://sakhteman.ibep.ir