تبلیغات صنعت ساختمان مجله صنعت ساختمان چرا سازه‌های بتنی در ساختمان‌سازی رایج شده است؟
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی بازار املاک آژانس املاک بازار مبل ایران نما ساختمان در ایران بازار سنگ ایران شرکت های باربری ایران .
 

یک کارشناس عمران گفت: سازه‎های بتنی فضای زیادی از ساختمان را اشغال می‎کند اما به دلیل آنکه استفاده از آن بسیار سریع و آسان است و به سرعت کار ساخت و ساز به اتمام می‌رسد، بهره‌گیری از این نوع سازه بسیار رایج شده است.
کامران عارضی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: سازه‎های بتنی که در اسکلت ساختمان استفاده می‌شود در مقایسه با اسکلت فولادی حجم زیادی از فضای ساختمان را اشغال می‎کنند ولی نگهداری فولاد بسیار سخت است و ظریف‎کاری‎های استفاده از سازه‎های فولادی برای اسکلت ساختمان بسیار بالاست و عوامل جوی روی فولاد اثر می‎گذارد و مصالحی که باید استفاده شود قیمت بالایی دارد.
وی اظهار کرد: برای انتخاب نوع اسکلت ساختمان باید به آب و هوا و خاک آن منطقه توجه بسیاری کرد و از لحاظ مصالحی که استفاده می‌شود باید دقت زیادی کرد. در طراحی‎ها مشخص می‌شود که از چه نوع فولاد و بتن و سیمان و میل‎گردی استفاده شود و فولاد باید با چه آلیاژی باشد.
این کارشناس یادآور شد: سازه‎های فولادی به خاطر انعطاف‌پذیر بودن در برابر زلزله و بارهای جانبی بسیار مقاوم هستند.
وی با اشاره به مزایای استفاده از اسکلت بتنی ساختمان خاطرنشان کرد: استفاده از سازه‏‌های بتنی در ساختمان بسیار سریع و آسان است و به سرعت کار به اتمام می‌رسد و بهره‌گیری از آن به همین دلیل بسیار رایج شده است /منبع: ایسنا

مجله اینترنتی صنعت ساختمان
http://sakhteman.ibep.ir