تبلیغات صنعت ساختمان مجله صنعت ساختمان آشنایی با مصالح ساختمانی
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی بازار املاک آژانس املاک بازار مبل ایران نما ساختمان در ایران بازار سنگ ایران شرکت های باربری ایران .
 

مصالح ساختمانی همان موادی که برای ساخت‌وساز استفاده می‌شوند، از چنان تنوعی برخوردارند که هر روز شاهد نوع جدیدی از آن‌ها در بازار هستیم.
بسیاری از موادی که به صورت طبیعی ایجاد می‌شوند (مانند رس، ماسه، چوب، سنگ و حتی شاخ و برگ‌های کوچک و برخی از مواد ساخته شده توسط انسان) همه به نوعی در ساخت‌وساز استفاده می‌شوند.
سرعت ساخت و ساز مانند ساخت ساختمان 6 طبقه در 24 ساعت! و موفقیت چینی‌ها در ساخت هتلی 30 طبقه در 15 روز و این که می‌خواهند مرتفع‌ترین آسمانخراش 220 طبقه را در عرض 4 ماه بسازند، صرفا به دلیل نوع مصالح به کار رفته در آن‌هاست.
امروزه تولید مصالح ساختمانی به صورت یک صنعت درآمده‌ و مشاغل زیادی مانند نجاری، لوله‌کشی، سقف‌سازی و عایق‌کاری را به وجود آورده‌ است.
مصالح ساختمانی شامل:
آجر، خاک، گچ، سنگ، فلزها، پلاستیک‌ها، چوب، شیشه، آهن، فولاد، میلگرد، کامپوزیت‌ها،بتن، سیمان، دوغاب، ملات، ملات، مواد عایق، ایزوگام، قیر، سرامیک، پارکت، کاشی، لیکا و ...
همگی نقش خاص خود را در ساخت و استحکام یک بنا دارند و این هنر سازندگان و طراحان است که چطور از مجموع درست و به جای آن‌ها در ساخت بنایی زیبا و منحصر استفاده کنند /منبع: همشهری آنلاین- ندا شریف

مجله اینترنتی صنعت ساختمان
http://sakhteman.ibep.ir