تبلیغات صنعت ساختمان مجله صنعت ساختمان خرید اوراق مسکن به صرفه است
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی بازار املاک آژانس املاک بازار مبل ایران نما ساختمان در ایران بازار سنگ ایران شرکت های باربری ایران .
 

ابوالقاسم رحیمی انارکی که صبح امروز به همراه مدیر عامل بانک مسکن در نشست خبری به مناسبت هفته دولت حضور پیدا کرده بود در پاسخ به پرسش‌های خبرنگاران در خصوص گرانی اوراق تسهیلات مسکن اظهار داشت: بانک مسکن منابعی برای تامین مالی اوراق ندارد و منابع صندوق از سپرده مشتریان به اضافه کمک‌های دولت پرداخت می‌شود.
وی افزود: در اوراق تسهیلات یک عده افراد حقیقی و حقوقی سپرده‌گذاری کرده و اوراق حق تقدم در مدت سپرده‌گذاری به آنان تعلق می‌گیرد و عده‌ دیگری که سپرده‌گذاری با ریسک را تقبل نمی‌کنند بلافاصله از تسهیلات خرید استفاده می‌کنند، بنابراین باید هزینه ریسک را به سرمایه‌گذاران اوراق پرداخت کنند.
رحیمی انارکی تصریح کرد: قیمت تمام شده تسهیلات برای کسانی که اوراق را خریداری می‌کنند چیزی حدود 21 درصد خواهد بود در حالی که نرخ عقود مبادله‌ای بانک 22 درصد است حتی اگر قیمت اوراق به 100 هزار تومان برسد باز هم هزینه آن 21.6 درصد خواهد بود، به همین دلیل مردم همچنان از اوراق استفاده می‌کنند چون به صرفه است.
به گفته وی، اگر کسی الان نمی‌خواهد این هزینه را بپردازد می‌تواند با 10 میلیون تومان در بانک سپرده‌گذاری کرده و طی یکسال 20 میلیون تومان تسهیلات دریافت کند.
وی افزود: و یا می‌تواند با 31 میلیون تومان برای سپرده ممتاز پرداخت کرده و طی یکسال 12 میلیون تومان دریافت کند.
رحیمی انارکی ادامه داد: برای جلوگیری از سفته‌بازی با فرابورس توافق کردیم به کسی در روز بیش از 90 امتیاز را نفروشند و کسی هم که بخرد تا دو ماه حق فروش امتیاز خود را ندارد.
وی ادامه داد: با اطمینان می‌گویم الان بیش از 99 درصد معاملات اوراق تسهیلات خرید مسکن در فرابورس واقعی است. /منبع: اقتصاد آنلاین به نقل از فارس

مجله اینترنتی صنعت ساختمان
http://sakhteman.ibep.ir