تبلیغات صنعت ساختمان مجله صنعت ساختمان با 1000 تومان در پروژه ساختمانی سهیم شوید
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی بازار املاک آژانس املاک بازار مبل ایران نما ساختمان در ایران بازار سنگ ایران شرکت های باربری ایران .
 

مدیرعامل شرکت گروه سرمایه‌گذاری بانک مسکن، از مزیت‌های صندوق سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان این است که دارندگان واحدهای سرمایه‌گذاری برای خرید واحدهای مسکونی در اولویت قرار دارند و به این ترتیب پس از پایان پروژه آن دسته از دارندگان واحدهای سرمایه‌گذاری که تمایل به خرید واحدهای مسکونی پروژه را داشته باشند، می‌توانند با تبدیل واحدها (یونیت‌های) سرمایه گذاری خود به واحدهای مسکونی و پرداخت ما به ازاء آن دارنده، یکی از این واحدها شوند و آن دسته از دارندگان یونیت‌ها که تمایلی به خرید ندارند با فروش واحدها وجوه سرمایه گذاری به آن ها عودت داده شده و می‌توانند بازدهی مناسبی کسب کنند.

دارندگان واحدهای سرمایه گذاری صندوق زمین و ساختمان «نسیم» برای خرید واحدهای مسکونی در اولویت هستند.

مصطفی ازگلی، مدیرعامل شرکت گروه سرمایه گذاری بانک مسکن، با اشاره به مزیت‌های این صندوق سرمایه گذاری اشاره داشت: مسیر سالم و شفاف این صندوق برای جمع آوری نقدینگی سرگردان و هدایت آن به سمت تولید مسکن باتوجه به نظارت‌های مختلفی که در طول این مسیر از سوی سازمان بورس وجود دارد، نخستین مزیت این صندوق برای دارندگان واحدهای آن است، تا از این طریق به راحتی در صنعت مسکن بدون وجود هیچ گونه نگرانی سرمایه‌گذاری کنند.

ازگلی در ادامه افزود: مزیت دیگر این صندوق ها این است که تأمین مالی از سوی بازار سرمایه صورت می‌گیرد، به این معنی که شبکه بانکی دخالتی در این صندوق نداشته و به این ترتیب محدودیت‌های بانکی ممانعتی در این مسیر ایجاد نمی‌کند.

وی ادامه داد: منابع جمع آوری شده به طور مستقیم در اختیار این صندوق قرار می‌گیرد و این صندوق نیز ساخت و ساز را انجام می دهد و پس از اتمام پروژه و فروش واحدهای مسکونی، مبلغ واحدها در اختیار دارندگان قرار خواهد گرفت.

مدیر عامل شرکت گروه سرمایه گذاری بانک مسکن با اشاره به دیگر مزیت این صندوق خاطر نشان ساخت: یکی دیگر از مزایای این صندوق، وجود بازار ثانویه است به این ترتیب که کسانی که این واحدهای سرمایه گذاری را خریداری می کنند و شریک تجاری این پروژه محسوب می‌شوند، در صورت تمایل به راحتی می توانند در هنگام پیشرفت پروژه به هر دلیلی واحدهای سرمایه گذاری خود را به فروش برسانند و صندوق، واحدها را به قیمت روز از دارندگان خریداری می‌کند.

وی در مورد ارکان این صندوق اشاره داشت: گروه سرمایه گذاری بانک مسکن به عنوان متعهد پذیره نویسی عمل می کند و شرکت توسعه بازا سرمایه تهران مدیریت صندوق را بر عهده دارد، در حالی که شرکت کارگزاری بانک مسکن، بازارگردان و شرکت کارگزاری بانک اقتصاد نوین به عنوان متولی این صندوق هستند و در آخر، شرکت مهندسان مشاور پردیس ایران نیز ناظر این صندوق خواهد بود.

ازگلی در ادامه با اشاره به کاهش سفته بازی در بازار مسکن از صندوق‌های سرمایه گذاری زمین و ساختمان توضیح داد: شفافیت این صندوق و خرید و فروش های کاملا کنترل شده و منطقی، سفته بازی در بازار مسکن و افزایش قیمت بی رویه مسکن را توسط این افراد تحت کنترل در می‌آورد.

وی همچنین در مورد نقش این صندوق در حمایت از تولید و عرضه مسکن بیان داشت: صندوق‌های سرمایه گذاری زمین و ساختمان ابزاری جدید در بازار سرمایه محسوب می شود که در راستای قانون حمایت از تولید و عرضه مسکن و همچنین لایحه خروج غیر تورمی از رکود و بالاخص تأکید مسئولان بر تقویب بازار سرمایه کشور نقش اساسی ایفا می‌کند.

ازگلی گفت: به این ترتیب افرادی که اندوخته مالی کمتری دارند و تمایل به سرمایه گذاری در بخش مسکن دارند می توانند، به راحتی در پروژه ساخت و ساز واحدهای مسکونی صندوق سرمایه گذاری زمین و ساختمان نسیم شریک شده و از بازدهی آن سود کسب کنند.

وی درخصوص جزئیات این پروژه ساخت و ساز اظهار داشت: صندوق سرمایه گذاری زمین و ساختمان نسیم مربوط به یک پروژه کاملا مسکونی در منطقه 22 شهر تهران است که در حدود 13 هزار متر بنای ناخالص دارد و ساخت مجموعه بین 24 تا 30 ماه زمان بر خواهد بود.

وی در مورد مزیت این صندوق تازه تأسیس ابراز داشت: از مزیت های صندوق سرمایه گذاری زمین و ساختمان این است که دارندگان واحدهای سرمایه گذاری برای خرید واحدهای مسکونی در اولویت قرار دارند و به این ترتیب پس از پایان پروژه آن دسته از دارندگان واحدهای سرمایه گذاری که تمایل به خرید واحدهای مسکونی پروژه را داشته باشند می توانند با تبدیل واحدهای سرمایه گذاری خود به واحدهای مسکونی و پرداخت ما به ازاء آن دارنده یکی از این واحدها شوند و آن دسته از دارندگان واحدها که تمایلی به خرید ندارند با فروش واحدها وجوه سرمایه گذاری به آن ها عودت داده شده و می توانند بازدهی مناسبی را کسب کنند.

ازگلی در پایان اشاره داشت: قیمت هر واحد از این صندوق سرمایه‌گذاری در ابتدای پذیره نویسی مبلغ یک هزار تومان است و سرمایه گذاران می توانند با این مبلغ اندک در پروژه ساخت و ساز شریک شوند. /منبع: خبرگزاری فارس به نقل از سنا

مجله اینترنتی صنعت ساختمان
http://sakhteman.ibep.ir