تبلیغات صنعت ساختمان مجله صنعت ساختمان مردم چطور با پس‌انداز صاحبخانه شوند؟
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی بازار املاک آژانس املاک بازار مبل ایران نما ساختمان در ایران بازار سنگ ایران شرکت های باربری ایران .
 

عضو کمیسیون عمران مجلس علیرضا خسروی اظهار کرد: دولت‌های سیاست‌گذاری واحدی نداشته‌اند و هم‌اکنون سعی و خطا در بخش‌های مختلف در حال انجام است، در حالی قرار نبود در دولت یازدهم نیز به همین منوال کار کنیم.

وی با اشاره به این‌که بیش از یکسال از عمر دولت می‌گذرد و هر بار برنامه‌ای در حوزه مسکن مطرح شده است، تصریح کرد:‌ یکبار گفتند مسکن اجتماعی، یک بار می‌گویند مسکن حمایتی، بار دیگر لیزینگ مسکن مطرح شد که باز هم متنفی شد. الان هم می‌گویند صندق‌های پس‌انداز مسکن که معلوم نیست این برنامه تا چند روز دیگر دوام داشته باشد.

وی با بیان این‌که پیشنهاد مشترک آخوندی و سیف قابل تامل است، بیان کرد:‌ این طرح به بخشی از جامعه کمک می کند و شامل دهک‌های کم‌درآمد نمی شود. این برنامه زمانبر بوده و اقساط آن بالاست و به نفع‌ مصرف‌کننده نهایی نیست.

 عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر این‌که سیاست‌گذاری واحدی در حوزه مسکن نداشته‌ایم، گفت:‌ کاش می شد دولت‌ها را با یک صورت جلسه تحویل داد و تحویل گرفت. فقط به حرف اکتفا نشود و مسائل گمشده است. تورم الان چقدر است، سپرده بانکی، معوقات بانکی چه میزانی است.

خسروی ادامه داد: مسئولان و نخبگان اقتصادی باید بر اساس برنامه با یک صورت جلسه دولت را تحویل گرفته و به دولت بعدی تحویل دهند و انتهای کار سالانه می خواستند که به چه جایی رسید.

وی با بیان این که حرف زدن مسئولان دولتی خیلی فایده به حال اقتصاد ندارد،‌اظهار کرد: برنامه ها باید با جزئیات ارائه شود تا مشخص شود دولت در راستای برنامه حرکت می کند این یکی از اشکالاتی است که در بخش‌های مختلف مغفول مانده است.

وی با اشاره به این که بر اساس آمار 400 هزار خانه خالی در تهران است، گفت:‌این خانه ها عمدتا لوکس بوده و قیمت آنها بالاست که بین 5 تا 12 و بیشتر هم در هر مترمربع قیمت دارند. بنابراین خانه‌های موجود به درد دهک‌های اول تا پنجم نمی‌خورد.

عضو کمیسیون عمران تاکید کرد: در طرح آخوندی باید متقاضی آورده قابل توجهی داشته باشد، وقتی طرف در خرج خودش مانده چگونه می‌تواند سپرده گذاری کند و پس از چند سال بخواهد خانه بخرد. /منبع: اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم

مجله اینترنتی صنعت ساختمان
http://sakhteman.ibep.ir