مجله راز سلامتی مجله صنایع غذایی و کشاورزی اثر آب آلبالو بر دیابت
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی رستوران های ایران متخصصان تغذیه صنایع غذایی و نوشیدنی .
 
اثر آب آلبالو بر دیابت

نتایج یك مطالعه نشان داده است «آنتوسیانین» موجود در آب آلبالو به كاهش عوامل خطر بیماری‏های قلبی ـ عروقی در بیماران مبتلا به دیابت نوع دوم كمك می‌كند.

این مطالعه جهت بررسی تاثیر مصرف آب‏آلبالو به عنوان یك منبع غنی از آنتوسیانین‌ها بر سطح چربی‌ها و فشار خون در بیماران مبتلا به دیابت نوع دوم توسط گروهی از متخصصان دانشگاه میشیگان انجام شده است.

به گفته پزشكان، خطر بیماری‏های قلبی ـ عروقی در مبتلایان به دیابت بالا است از این رو دستیابی به سطوح مناسب چربی‌های خون در این بیماران از اهمیت خاصی برخوردار است. تغذیه و از جمله مصرف آنتوسیانین‌ها، نقش مهمی در كاهش خطر بیماری‏های قلبی و فشار خون دارد.

در این مطالعه شانزده زن مبتلا به دیابت نوع دوم مورد بررسی قرار گرفتند. در طول دوره این مطالعه، شركت‏كنندگان به مدت شش هفته آب‏آلبالو مصرف كردند. وزن، چربی‌های خون و سطح فشارخون سیستولیك و دیاستولیك این بیماران در شروع و پایان مطالعه اندازه‌گیری شد.

به گزارش روزنامه استار، نتایج این بررسی نشان داد كه مصرف آب‏آلبالو به بهبود عوامل خطر بیماری‏های قلبی ـ عروقی در بیماران مبتلا به دیابت نوع دوم كمك می‌كند. / منبع: ایسنا - تبیان

مجله اینترنتی راز سلامتی
http://salamat.ibep.ir