مجله راز موفقیت بازار کار ایران ساماندهی بنگاه‌های کوچک راهکار تحول در اشتغال
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی ایران آگهی های استخدام در ایران .
 

معاون وزیر تعاون تعداد شاغلان در کشور را 22 میلیون نفر برشمرد و گفت: تعداد عرضه نیروی کار پیش‌بینی شده برای سال 1400 بالغ بر 35 میلیون نفر است و براین اساس طی هشت سال باید تعداد شاغلان را از 22 میلیون به 35 میلیون نفر برسانیم.
به گزارش ایسنا، حسن طایی - معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی - اظهار کرد: تعداد کسانی که از اکنون تا سال 1400 وارد بازار کار می‌شوند 13 میلیون نفر است و اگر سالانه یک میلیون فرصت شغلی ایجاد کنیم در سال 1400 وضعیت قابل قبولی خواهیم داشت.
طایی با بیان اینکه برای ایجاد سالانه این میزان فرصت شغلی باید از نرخ رشد هفت درصدی برخوردار باشیم، گفت: جریان سرمایه‌گذاری از لحاظ کمی و کیفی باید به سطحی برسد که رشد هفت درصدی را در اشتغال به وجود آورد.
وی آموزش و مهارت، رسیدن به حد مطلوب سرمایه‌گذاری، وجود محیط مناسب کسب و کار، وجود فضای مساعد سرمایه گذاری، وجود تقاضا و بازار مناسب، بهره‌وری نیروی کار و نظام اداری تسهیلگر و کارآمد را از جمله جریان‌های تحول تحول‌آفرین در حوزه اشتغال برشمرد.
او ساماندهی کسب و کارهای خانگی خرد و کوچک، ساماندهی بنگاه‌های کوچک، اجرای طرح کارورزی دانش‌آموختگان، تشکیل ستاد هماهنگی اشتغال روستایی و به تصویب رساندن لایحه سازمان نظام کارآفرینی را از جمله برنامه‌های وزارت کار دانسته و گفت: ساماندهی کسب و کارهای کوچک در کنار صنایع بزرگ استان راهگشای مسائل استانی و ملی خواهد بود.
او با حضور در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان مرکزی خواستار همکاری این استان جهت حل مشکلات مربوط به اشتغال در منطقه شد.
وی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری‌های سنگینی در استان مرکزی انجام شده است اما به همان اندازه اشتغال‌زایی نشده، گفت: زیرساخت‌های استان آماده است و از طریق ساماندهی بنگاه‌های کوچک اقتصادی در کنار صنایع بزرگ استان می‌توان تحول عظیمی در اشتغال ایجاد کرد.
وی افزود: استان مرکزی از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های خوبی برخوردار است و باید از این ظرفیت‌ها به منظور انتقال یا صدور مهارت و تخصص به استان‌های دیگر بهره گرفت.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی ادامه داد: در برخی از شهرستان‌های استان میزان تقاضای نیروی کار بیشتر از عرضه بوده و به معنای واقعی کلمه با کمبود عرضه مواجه است. /منبع: ایسنا

بازار کاریابی
http://kar.ibep.ir