مجله راز موفقیت بازار کار ایران جزئیات طرح تکاپو
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی ایران آگهی های استخدام در ایران .
 

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تشریح جزئیات طرح "تکاپو" از نهایی شدن دستورالعمل واگذاری تصدی‌ها به کاریابی‌ها خبر داد.
حسن طایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: در راستای واگذاری بخشی از تصدی‌های وزارت کار به موسسات کاریابی، موضوع در دستور کار این معاونت قرار گرفت و بر لزوم اجرای آن تاکید شد.
وی افزود: درحال حاضر دستورالعمل واگذاری تصدی‌های وزارت کار به کاریابی‌ها بر اساس آنچه که به معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال مربوط می‌شد، آماده شده و از نظر ما دستورالعمل مذکور نهایی شده است منتها معاونت روابط کار وزارتخانه و سازمان تامین اجتماعی نیز باید در این باره اعلام نظر کنند.
طایی در ادامه به جزئیات طرح "تکاپو" اشاره کرد و گفت: طرح تکاپو یکی از طرح‌های وزارت کار است که به توسعه و ساماندهی کسب و کارهای خرد و خانگی و اتصال آن به بنگاههای کوچک و متوسط توجه می‌کند.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توجه به خوشه‌بندی‌ها و ابعاد توسعه اشتغال و سرمایه گذاری را از مهمترین رویکردهای طرح تکاپو ذکر کرد و گفت: ساماندهی کسب و کارهای خانگی و خرد گاهی به شکل خوشه‌ای یا در قالب بنگاههای پشتیبان صورت می‌گیرد اما درمجموع در وزارت کار به سمت پایدارسازی این نوع مشاغل حرکت خواهیم کرد.
به گفته وی این طرح با مداخله محیطی به جریان می‌افتد و به نوعی آمایش سرزمینی را مدنظر دارد به نحوی که عده ای در مناطق مورد نظر با مطالعات و مشاهدات میدانی و دقت نظری که در فعالیتهای گوناگون دارند، کار خود را آغاز می کنند. /منبع: ایسنا

بازار کاریابی
http://kar.ibep.ir