مجله راز موفقیت بازار کار ایران توزیع پول در جامعه بدون تدبیر رفاه نمی‌آورد
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی ایران آگهی های استخدام در ایران .
 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: توزیع پول در جامعه بدون تدبیر رفاه نمی آورد و برای تامین رفاه مردم باید برنامه ریزی داشت.
علی ربیعی که به مناسبت هفته دولت بعنوان سخنران قبل از خطبه های نماز جمعه کرمانشاه سخن می گفت، با آشاره به آرامش ایجاد شده در کشور، به موفقیت های دولت در عرصه سیاست خارجی اشاره و اظهار کرد: با تدبیر دولت دیوار سیاه و بی اعتمادی ساخته شده در جهان در قبال ایران فرو ریخت و در حال حاضر افکار عمومی دنیا نسبت به ایران تغییر کرده است.
وی افزود: مشی دولت در عرصه سیاست خارجی این است که با حفظ ارزش های اسلامی و شان مردم بتوان حق مردم را که با دلایل واهی از آنها گرفته شده بود را بازپس گیرد.
ربیعی با تاکید بر تلاش دولت برای شکسته شدن تحریم ها گفت: قطعا آثار روانی این کار می تواند آرامش بیشتری در کشور ایجاد کند.
وی به تحولات منطقه نیز اشاره کرد و گفت: در شرایط ناامن منطقه، ایران در آرامش و امنیت است که این با لطف پروردگار، تدابیر مقام معظم رهبری و پشتوانه مردم ایجاد شده است.
وی در ادامه با یان اینکه دولت بی توجه به مسائل و مشکلات مردم نیست، گفت: مبارزه با فقر از سیاست های اصلی این دولت است.
وزیر کار گفت: روند سیاست های رفاهی و مبارزه با فقر دولت تا پایان عمر دولت ادامه دارد و شاهد اجرای برنامه های مختلفی در این زمینه خواهیم بود.
وی به اجرای طرح تحول سلامت نیز اشاره کرد و گفت: بر اساس تحقیقات صورت گرفته یکی از مهمترین عواملی که سبب فقر مردم می شد هزینه های بالای بخش درمان بود که با اجرای این طرح بخش عمده ای از هزینه های درمان از دوش مردم برداشته شد و شش میلیون نفر تحت پوشش بیمه قرار گرفتند.
ربیعی به مشکل اشتغال کشور نیز اشاره کرد و گفت: در هشت سال گذشته تعداد زیادی از جوانانی که باید جذب بازار کار می شدند به دانشگاه رفتند و امروز همه این فارغ التحصیلان به دلیل رشد منفی اقتصادی آن سالها با مشکل اشتغال مواجه اند و دولت یا بیکاری مضاعف و متورم شده مواجه است.
وی افزود: دولت به هیچ وجه تسلیم این شرایط نمی شود و با جدیت رفع مشکل بیکاری را دنبال می کند.
وی گفت: لایحه های مختلفی از جمله حمایت از تولید و خروج از رکود تهیه شده که به بهبود وضعیت اشتغال کشور می انجامد.
وی با بیان اینکه برای بهبود وضعیت اشتغال به ایجاد سالانه یک میلیون شغل نیاز داریم، گفت: روش هایی اتخاذ شده که تسهیلات مناسبی به بخش های تولیدی داده شود، بدون اینکه نرخ تورم افزایش یابد.
وی گفت: 50 درصد این تسهیلات به کارهای تولیدی جدید اختصاص می یابد.
ربیعی در ادامه به پالایشگاه در حال ساخت آناهیتا کرمانشاه اشاره کرد و گفت: تلاش می کنیم اجرا این پروژه که مشاغل زیادی در بخش پایین دستی ایجاد می کند، سرعت بگیرد.
وی همچنین در خصوص پیگیری تسریع اجرا راه آهن کرمانشاه قول مساعد داد. /منبع: ایسنا

بازار کاریابی
http://kar.ibep.ir