مجله راز موفقیت بازار کار ایران تجربه کارآفرینی در کشوری توسعه یافته
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی ایران آگهی های استخدام در ایران .
 

کارل لایت فوت ۴۰ ساله مربی یوگا و نویسنده آزاد، یک روز وقتی به اسم طراحی لباس همدلی برمی خورد، به فکرفرو می رود. او می گوید: «وقتی که یکی از زانوهایم صدمه دید دیگر نتوانستم به عنوان مربی، یوگا آموزش دهم پس به فکر کار دیگری افتادم، یک کیف دستی داشتم که روی آن این عبارت نوشته شده بود؛ «عشق، ما اعتماد می کنیم»، این پیام باعث شد به فکر شروع کار تولید کیف دستی بیفتم و بعد سوالی را از خود پرسید که همه کارآفرینان آینده هم از خود خواهند پرسید: «حالا چه کنم؟»
او تصمیم گرفت از دیگران هم کمک بگیرد سپس به دیدن «لیزلنگ» طراح لباس رفت که سخنران برنامه ای بود که توسط سازمان زنان کارآفرین برگزار می شد و به زنان کمک می کرد تا حرفه ای که به راه انداخته اند را توسعه دهند. فوت فهمید که این حامی (انکوباتر) برای تمرکز در مهارت و توسعه کارها به او کمک می کند، پس به عضویت گروه آنان درآمد.
این انجمن حامی، از گروه های کوچکی از زنان کارآفرین از جمله لایت فوت (طراحی لباس همدلی) تشکیل می شد که به مدت چهار هفته جلسات هفتگی برگزار می کردند.
لایت فوت به تولید تی شرت هایی تشویق شد که نسبت به تولید کیف های دستی (که تولید آن پیچیده و گران بود) ارزان تر تولید می شدند و این کار به جمع زنان کارآفرین هم راه پیدا کرد.
لایت فوت در جلسات ماهانه شبکه حاضر می شد و در آن جا با تونیا میسور ۳۲ ساله که یک متخصص خلاق بود، آشنا شد. تونیا، لایت فوت را به عنوان رییس شرکت توسعه خود به کار گرفت.
کارل لایت فوت هنوز هم «طراحی لباس همدلی» را اداره می کند. او نمونه خوبی از زنانی است که بین زندگی و کارشان تعادل و تناسب برقرار کردند. موسسات زنان کارآفرین «ثب اسکن فلت» و «ویکتوریا کولیگان» می گویند: «زنان استعداد خود را کشف می کنند و کارهایی را انجام می دهند که از سبک زندگی شان نشأت می گیرد. آن ها به ندرت طراح یا سرمایه گذار کار هستند، در حالی که در زندگی شان به چند حرفه مشغولند. سرمایه گذاران در کنار کار در شرکت، کار دیگری هم انجام می دهند و حرفه های آن ها به ندرت راه های خط کشی شده را دنبال می کند.»
اسکن فلت و کولیگان هر دو در یک زمینه کاری مشترک مشغولند و برنامه شان را وقف چیزی به نام کارآفرینی کرده اند که اصلاح و پیشرفت بسیار وسیعی است و برای کارهای کوچک تا تاسیس یک شرکت تولیدی جهانی به کار گرفته می شود.
مرکز زنان کارآفرین هم در زمینه زندگی شخصی و هم زندگی کاری زنان به صورت اینترنتی شروع به فعالیت کرد.
در اواخر سال ۲۰۰۴ بعد از موفقیت کاری کولیگان ۳۸ ساله و اسکن فلت ۴۰ ساله در زمینه های قانون و تجارت و آغاز به کار اینترنتی شرکت بازوهای کارآفرینی را به حرکت درآوردند.
کولیگان که دارای مدارک شغلی و قانونی است یک خبرنامه اینترنتی به نام «زنان کارآفرین» را راه اندازی می کند که در آن با زنان پرتلاش و موفق مصاحبه می کند و داستان موفقیتشان را می نویسد.
اسکن فلت که با شرکت «روش های یادگیری» اختلاف داشت، یک سازمان را راه اندازی کرد که از زنان و دوستان او تشکیل می شد و شبیه به انجمن یا کانون سرمایه گذاران بود اما با تمرکز بر هر آنچه مورد نیاز کارآفرینان بود.
وقتی که این دو نفر با هم ملاقات کردند تصمیم گرفتند که به صورت زنده در یک شبکه با هم همکاری کنند و این رویداد را در فهرست پیام های اینترنتی کولیگان تبلیغ کردند و این نسبت به کار جداگانه ای که در نظر داشتند بهترین دستاورد بود.
آن ها خانه یکی از دوستانشان را در نیویورک در اختیار گرفتند و زنان را برای ارایه کارهایشان به آن جا دعوت کردند.
وقتی که شبکه زنان بدون کار طاقت فرسا و یونیفرم های تیره و فقط با عشق و خلاقیت جریان می یابد، آنچه که می خواهند اتفاق می افتد.
بعد از آن فهمیدند که زنان زیادی به دنبال همان چیزی هستند که آن ها می خواستند.
اسکن فلت می گوید: «بسیاری از زنان مثل ما هستند، آن ها دارای مدارج عالی هستند اما محیطی که به صورت رضایتبخش در آن شرکت کنند را پیدا نکرده اند.»
امروز زنان کارآفرین به صورت یک شبکه رسانه ای آن لاین (online) راه اندازی شده است.
گروه حامی نیز با بیش از دو هزار عضو در ۴۵ شهر فعالیت می کنند و دارای دفترهایی در کلیولند است جایی که کولیگان زندگی می کند و در نیویورک جایی که اسکن فلت به فعالیت هایش می پردازد.
خبرنامه اینترنتی آن ها هم چهار هزار نفر را جذب کرده است. هر ساله در حدود ۱۰ کنفرانس زنده در شهرهای گروه حامی برپا می شود که هر یک صدها شرکت کننده دارند. آن ها گزارشی از این سال به عنوان سال مهمی برای زنان کارآفرین در ماه مه چاپ کردند و یک ماه پس از آن اعلام کردند که پس از یک سال فعالیت و رشد در زمینه کاری که زنانه خوانده می شد بالاخره طرحی مشترک را برای همکاری تدوین کردیم و نظر سرمایه گذاران بیرون از شبکه را جلب کردیم./منبع: روزنامه سرمایه - ترجمه فرشته جودکی

بازار کاریابی
http://kar.ibep.ir