مجله راز موفقیت بازار کار ایران نکاتی برای کسب محبوبیت و موفقیت در کار
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی ایران آگهی های استخدام در ایران .
 
در اينجا چند قانون ساده مطرح شده كه با رعايت آنها تبديل به فرد محبوب رييس، همكاران خود و همچنين ارباب رجوع، خواهيد شد:
1-  اگر براي انجام كاري بيرون مي رويد به همكارانتان پيشنهاد كنيد كارهاي كوچك آنها نظير آوردن ناهار، خريد تمبر يا آوردن لوازم اداري مورد نياز را برايشان انجام دهيد.
2- هر گاه وسيله اي را به امانت مي گيريد بلافاصله وصحيح و سالم آن را برگردانيد.هيچ وقت در اداره از كسي پول قرض نكنيد.
3- در پايان روز ميز كار خود را مرتب كنيد و به فكر نيروهاي خدمات پس از ساعت كاري باشيد. غذا و مايعات مصرف شده را در سطل نياندازيد.
4- از گل ها و گياهان دفتر كارتان به دقت مراقبت كنيد.
5- هنگام استفاده از سرويس هاي بهداشتي وسواس به خرج دهيد.
6- در اداره با كسي تماس شخصي نگيريد. اگر هم لازم شد، بايد مكالمه كوتاه باشد. وراجي نكنيد چون باعث آزار ديگران مي شويد.
7- اتاق كار خود را تبديل به آرايشگاه نكنيد! آرايش، شانه زدن مو و گرفتن ناخن را در دستشويي انجام دهيد.
8- در اداره آدامس نجويد. ديدن صورتي كه با جويدن آدامس بد شكل مي شود، فضاي ديداري اداره را خراب مي كند و تصور ديگران را از شما به هم مي زند.
9- سر ميزكارتان غذا نخوريد.
10- اگر بيكار شديد براي گپ زدن به سراغ همكاران ديگر نرويد. شايد او در آن لحظه احتياج به تمركز فكر داشته باشد. به علاوه، شما بايد از هر وقت آزادي براي افزايش دانش اداري خود استفاده كنيد.
11- حتي اگر كاري نداشتيد، پشت ميز خود روزنامه و مجله نخوانيد. اين كار تصوير فردي تنبل را از شما در ذهن ديگران حك مي كند.
12- ميز خود را از عكس هاي خانوادگي و شخصي انباشته نكنيد. قبول كه فرزندتان را از هر چيزي در دنيا بيشتر دوست داريد ولي با اين حال عكسش روي ميز كار جايي ندارد.
13- هرگز روي صندلي لم ندهيد و پاهايتان را روي ميزتان نگذاريد. منظره كف كفش هاي شما، هيچ كس را تحت تاثير قرار نمي دهد!
14- در شايعات و گفتگوهاي همكاران، هيچ وقت از موضع خاصي طرفداري نكنيد. خود را از اين مباحثات و غيبت ها دور نگه داريد. اگر در چنين توطئه هايي همكاري كنيد، شايد دوستان امروزتان، فردا تبديل به دشمنان تان شوند.
15- هميشه با همه، يك رو و صادق باشيد. در اين صورت همه چيز برايتان به خوبي پيش مي رود.
16- وقتي قرار است در جايي باشيد، سعي كنيد به موقع در آن جا حضور داشته باشيد و تا پايان وقت اداري هم بمانيد. اگر خودتان ۵ دقيقه به اتمام وقت اداري به موسسه يا سازماني رفته باشيد و با كارمندي مواجه شده باشيد كه ذهن و فكرش به خانه رفته است، خوب مي دانيد كه اين توصيه چه معنايي دارد.
17- سعي كنيد براي ديگران قابل اعتماد و قابل اتكاء باشيد. اگر مي گوييد كه كاري را انجام مي دهيد پس انجام دهيد. ديگران روي شما حساب مي كنند.
18- به حداكثر زماني كه براي كار به شما داده شده توجه كنيد. شايد همكاران ديگر براي انجام كار خود به نتيجه كار شما احتياج داشته باشند.
19- در كار گروهي فعال باشيد. مدام براي انتقادهاي كوچك از همكاران نزد رييس نرويد. در كل،كاركردن با هم راحت‌تر از كار كردن عليه همديگر است و محل كار بايد مملو از روحيه كار گروهي باشد.
20- تا حد ممكن جزييات زندگي خصوصي خود را در محل كار مطرح نكنيد. البته مسلم است كه اين كار هميشه مقدور نيست ولي حتي الامكان طرح اين مسائل را به حداقل برسانيد.
21- با همه منصف باشيد. با همه به طور يكسان و بدون توجه به جنسيت، مذهب، نژاد يا شخصيت رفتار كنيد.
22- نسبت به همه مودب باشيد . از افرادي كه مقامي ندارند گرفته تا مقامات بالا .
23- به حريم خصوصي ديگران احترام بگذاريد. نامه هاي همكار خود را نخوانيد يا در وسايل ميزش تجسس نكنيد.
24- انتقاد همكاران را با روي گشاده بپذيريد. آن را به منزله غرض شخصي در نظر نگيريد و سعي كنيد عملكردتان را بهبود ببخشيد. /منبع: كارمند نيوز
بازار کاریابی
http://kar.ibep.ir