مجله راز موفقیت بازار کار ایران استیو جابز، یک کارآفرین نمونه برای همه!
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی ایران آگهی های استخدام در ایران .
 

افراد بسیاری آرزو دارند روزی مثل استیو جابز، یک کارآفرین نمونه شوند! خیلی ها او را قهرمان می دانند و می خواهند خصوصیات او را داشته باشند.

استیو جابز شخصیتی داشت که عین خلاق، مغرور و جاه طلب بودن ساده می پوشید و ساده سخن می گفت و این نوع سخنانش بود که به او اعتبار می بخشید و نه لباس های گرانقیمتی که افراد ثروتمند به تن می کنند.

همین خصوصیات اوست که باعث می شود هر شخصی آرزو کند مثل او جذابیت داشته باشد. همه دلشان می خواهد مثل استیو جابز آنقدر از لحاظ ذهنی قدرتمند باشند که بعد از شکست ها ناامید نشوند و شیوه های جدیدی را برای پیشرفت امتحان کنند.
البته در این میان همه تنها موفقیت ها و پیشرفت های استیو جابز را می بینند بی آنکه به گذشته او بنگرند. حتی اگر به گذشته او نیز پی ببرند دلشان نمی خواهد روش او را الگوی خود قرار دهند و چه بسا حتی نخواهند چنین سرگذشتی را در میان دوستان و خویشان خود ببینند.
مادر واقعی استیو پس از به دنیا آمدن او به خاطر نداشتن وسع مالی، استیو را به خانواده دیگری سپرد و از آنها خواست تا در آینده استیو را به دانشگاه بفرستند. پدرخوانده و مادرخوانده او هم تمام تلاش خود را در این زمینه انجام دادند.

اما سرانجام زمانی فرا رسید که استیو پس از چند سال تحصیل در دانشگاه، آن را نیمه کاره رها کرد! البته شاید اگر آن را ادامه می داد هم اکنون مثل هزاران فارغ التحصیلی بود که زمانی دانشگاه رفته بودند و کارمند ساده یک شرکت یا سازمان دولتی شده بودند. خلاصه اینکه اگر دانشگاه را ادامه می داد شاید دیگر استیو جابزی که ما اکنون می شناسیم، نبود. این کار سختی است چرا که هیچ پدر و مادری حاضر نیست ببیند فرزندش تحصیلاتش را نیمه کاره رها می کند.
مطمئنا کسی حاضر نیست برای رسیدن به علایق و خواسته هایش دانشگاه را رها کند و به جای آن در حیاط خانه دیگران بخوابد یا برای به دست آوردن لقمه ای نان، در نوشابه جمع کند و پس بدهد!

و البته کمتر کسی حاضر است تنها پولی که با تلاش کارش به دست می آورد خرج سفری معنوی به هندوستان کند. اما استیو این کارها را کرد و در نهایت با سری تراشیده و لباسی هندی از سفر بازگشت، طوری که حتی خانواده اش به سختی حاضر به پذیرش وی بودند.
حدود 10 سال از افتتاح شرکت اپل نگذشته بود که سود حاصل از فعالیت آن به مبلغی چند صد میلیون دلاری رسیده بود. در آن زمان استیو مدیر موفق اپل محسوب می شد اما به خاطر روحیه استبدادی بیش از حدش، سهامداران و مدیران ارشد شرکت بر آن شدند تا او را اخراج کنند و البته موفق هم شدند. در آن زمان رفتار وی غیرقابل تحمل بود و کسی دوست نداشت استیو الگوی کاری و رفتاری او باشد!

با این حال استیو دست از کار برنداشت. نا امید نشد و به جای افسردگی دست به کار شد و شرکت جدیدی را با نام پیکسار تأسیس کرد.
بالاخره زمانی رسید که دوباره به اپل بازگشت و این بار به جای اینکه نیاز مشتریان را برطرف کند، تلاش کرد کاری کند تا مشتریان به محصولات اپل احساس نیاز داشته باشند! در آن زمان این تفکرات بیشتر شبیه نوعی خیالپردازی بود که هیچ سرمایه گذاری زیر بار آن نمی رفت، اما استیو آن را به خوبی انجام داد و توانست شهرت و محبوبیت ویژه ای را برای اپل به ارمغان آورد.
اما باز هم در پایان کسی دوست ندارد سرنوشت استیو جابز را داشته باشد و در اوج شکوه و عظمت در سن 56 سالگی از دنیا برود. البته خداحافظی او از دنیا آن هم دقیقا در اوج، برای همیشه او را جاودان کرد.

خب امروز اپل استیو جابز همچنان با قدرت پابرجاست و با اینکه شرکت های بسیاری قصد رقابت با او را دارند، نمی توانند به گرد او هم برسند.
اکنون باید دریافته باشید که موفقیت تنها دو شاخصه دارد و آن امیدواری و تلاش است. اگر این دو خصوصیت را در خود شناخته و آنها را تقویت کنید می توانید روزی به موفقیت استیو جابز دست یابید. /منبع: کندونیوز

بازار کاریابی
http://kar.ibep.ir