مجله راز موفقیت بازار کار ایران لایحه نظام کارآفرینی تدوین شد
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی ایران آگهی های استخدام در ایران .
 

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تدوین لایحه نظام کارآفرینی در کشور خبر داد و گفت: به طور جدی پیگیر تدوین این لایحه در کشور به ویِژه برای استان‎های زاگرس نشین هستیم.
به گزارش خبرنگار ایسنا، حسن طائی در کارگروه اشتغال و سرمایه‎گذاری استان اظهار کرد: سهم متقاضی سرمایه‎گذار از محل پس انداز و آورده‌ها ۷. ۴ درصد از سرمایه گذاری کل کشور طی امسال بوده است.
طائی افزود: قول می‌دهم در اولین کمیسیون تخصصی شورای عالی اشتغال که با حضور نمایندگان وزرایی که در کمیسیون عضو هستند چالش‌ها و فرصت‎های لرستان را مطرح کنم.
وی اظهار کرد: در سفر اخیر رئیس جمهور به لرستان 1500 میلیارد تومان تسهیلات به بانک‎های این استان اختصاص یافته که این رقم سهم ۳۳ درصد بانک‌ها از میزان سرمایه‎گذاری است.
این مقام مسئول به میزان سرمایه‎گذاری پیش بینی شده در کشور اشاره کرد و گفت: این میزان اعتبار برای امسال ۲۱۳ هزار میلیارد تومان و برای سال آینده ۲۴۹ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده است.
معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: از مجموع ۲۱۳ هزار و ۹۲۳ میلیارد تومان کل منابع مالی سرمایه گذاری کشور ۳۳ درصد سهم تسهیلات بانکی است و این درحالی است ست که برای داشتن بازار کار مطلوب در لرستان در حوزه سرمایه‎گذاری سالانه بین 3000 تا 4000 میلیارد تومان سرمایه طی چهار سال نیاز است.
وی بیان کرد: باید قید منابع و مصارف بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات برداشته شود چرا که سهم ۳۳ درصدی تسهیلات بانکی موتور محرکه باقی مانده سرمایه‎گذاری که معادل ۶۰ درصد بوده محسوب می‌شود.
طائی در ادامه با اشاره به طرح‎های کارگروه اشتغال در استان‌ها، تصریح کرد: دستگاه‎های اجرایی در کارگروه سرمایه‎گذاری و اشتغال طرح‌هایی را که به بانک‌ها معرفی می‌کنند باید دقیقا امکان‎سنجی شود و از معیارهای علمی برخوردار باشند.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: کارآفرین نیارمند حمایت مالی نیست.
به اعتقاد وی باید شرایط را برای کارآفرینان فراهم کرد و به عنوان دستگاه‎های دولتی باید تسهیل‎گر بوده و زمینه را برای کارآفرینی آماده کنیم.
طائی با بیان اینکه کارآفرین نیازمند وام، اعتبارات و تسهیلات نیست و اگر هم باشد مرحله آخر است، اظهار کرد: کارآفرین یعنی کسی که ارزش آفرینی می‎کند و مدام در حال تحول است.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: کارآفرین دو موضوع ریسک و نوآوری را مد نظر دارد یعنی خلاقیت و ریسک را با هم ترکیب و وارد عرصه می‎شوند.
طائی اضافه کرد: قطعا در برخی برهه‎ها نیازمند تسهیلات مالی هستند که می‎توانند از شبکه بانکی استفاده کنند و تسهیلاتی وزارتخانه دارد که می‎توانند از آن بهره‎مند شوند. /منبع: ایسنا

بازار کاریابی
http://kar.ibep.ir