مجله راز موفقیت بازار کار ایران مدرسه کارآفرینی برای همه اقشار
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی ایران آگهی های استخدام در ایران .
 

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مدرسه کارآفرینی برای همه اقشار راه‎اندازی می‎شود.
به گزارش ایسنا، حسن طائی امروز در حاشیه بازدید از مرکز آموزش بازرگانی در جمع خبرنگاران، افزود: کارآفرینی یکی از جدی‎ترین برنامه‎های حوزه وزراتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.
وی با بیان اینکه کارآفرینی نیاز امروز کشور است، اظهار کرد: کارآفرینی فرایندی است که شهروندان نمونه را برای عرصه‎های کسب و کار، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و آموزشی تربیت می‎کند.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: امروزه در هرجای دنیا موضوع کارآفرینی یکی از مسائل اصلی است که همه نهادهای سیاست‎گذاری به آن می‎پردازند.
طائی اضافه کرد: پیرو این تحول که در عرصه‎ها رخ داده است معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال دو برنامه را در دستور کار قرار داده است؛ یکی از این برنامه‎ها مربوط به تشکیل کانون‎های کارآفرینی در هر استانی است که در صورت تشکیل شدن آنها، به زودی کمیسیون اجتماعی لایحه‎ سازمان نظام کارآفرینی را به تصویب رسانده و به مجلس می‎فرستد.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال افزود: این سازمان اگر شکل بگیرد تمام این کانون‎ها زیر آن سازمان حرکت و فعالیت‎های قابل قبولی را ارائه می‎دهد.
طائی برنامه‎های آموزشی و ترویج کارآفرینی را دیگر برنامه این وزراتخانه برشمرد و اظهار کرد: این برنامه‎ها در تمام عرصه‎ها وارد شده و در حال حاضر برنامه‎ ارتباط مراکز کارآفرینی با دانشگاه‎ها را به طور جدی در دستور کار قرار داده است.
وی تصریح کرد: مراکز خدمات کارآفرینی می‎توانند در دانشگاه‎ها، دبیرستان‎ها، اتحادیه‎های تجاری و انجمن‎های صنفی که در استان‎ها وجود دارد وارد بحث و گفت‎وگو شوند و برنامه‎های را ارائه دهند.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: بحث مدرسه کارآفرینی یا دوره‎های کارآفرینی برای همه اقشار راه‎اندازی خواهیم کرد که با همکاری دانشگاه شریف این کار در حال انجام است.
طائی با بیان اینکه این اقدام از اول مهر در تعداد دیگری از دانشگاه‎ها راه‎اندازی خواهد شد، گفت: در عرصه کارآفرینی صندوق‎های سرمایه‎گذاری است که با اعتبارات مردمی شکل می‎گیرد و روش‎های تامین مالی است که باز در همین چارچوب قرار است انجام شود.
وی افزود: همچنین قرار است در عرصه کارآفرینی کارآفرینان نمونه و برتر را معرفی و وضعیت روندی که آنها تبدیل به کارآفرینان برتر شده‎اند را به صورت الگو درآورده و این الگو ترویج و رواج داده شود. /منبع: ایسنا

بازار کاریابی
http://kar.ibep.ir