مجله راز موفقیت بازار کار ایران 6 سلاح مخفی برای موفقیت کسب و کار
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی ایران آگهی های استخدام در ایران .
 

برخی گمان می کنند برای موفقیت کسب و کار دستور العملی جادویی وجود دارد. در حقیقت، آن چه مد نظر آنها قرار دارد میانبرهایی برای کسب موفقیت است. می توان گفت میانبری در این زمینه وجود ندارد. اما توجه به برخی نکات و اتخاذ برخی اقدام ها در کسب و کار می توانند شانس موفقیت را افزایش دهند.
برای کسب موفقیت می توان شش سلاح مخفی را به کار گرفت. این سلاح های مخفی در حقیقت حوزه هایی معمول هستند که می توانید با تمرکز بر آنها به ارتقا جایگاه کسب و کار خود در برابر رقبا بپردازید. در شرایطی که استفاده از این سلاح های مخفی به ظاهر آسان است، اما نیازمند صرف زمان، صبر و کار تیمی برای کسب نتیجه دلخواه هستند.

بازاریابی
مهم نیست در چه کسب و کاری مشغول فعالیت هستید، اگر چگونگی عرضه و معرفی خود به بازار را فرا نگیرید، در آن غرق خواهید شد. از این رو، چگونگی معرفی به بازار و بازاریابی از اهمیت ویژه ای برخوردار می شود. این مساله تنها به ارائه تبلیغات محدود نمی شود، بلکه باید با محتوای مناسب برای تبلیغات، آن چه که یک تبلیغ خوب را خلق می کند، انتخاب تصاویر مناسب، انواع بازاریابی و انتخاب رسانه ای مناسب برای تبلیغات شما آشنا باشید. بازاریابی موفق را فرا گرفته، در غیر این صورت کسب و کار شما محکوم به مرگ خواهد بود!

پیگیری
هرگز متوقف نشوید. باید همواره حرک خود را ادامه داده، چیزهای جدید را آزمایش کرده و این نکته را در نظر بگیرید ممکن است هر چیزی برای نخستین بار به خوبی کار نکند. خود را برای مدت زمان چند ساله در راستای شکل گیری و ارتقا کسب و کار خود آماده کنید. برای شکست و افسردگی آماده باشید. در این مسیر ممکن است با مشکلات و چالش های بسیاری مواجه شوید. بر این اساس شاید تصویری آزار دهنده را ترسیم کنید، اما باید برای مواجهه با نشاناخته ها در آینده آماده باشید. مشکلات و دردها سپری خواهند شد، پس هیچگاه تسلیم نشوید.

خدمات مشتری
اکثر مردم فکر می کنند محصولی فوق العاده که مشتریان آن را خواهند خرید، به معنای شکل گیری کسب و کاری موفق در آینده است. اما این نکته را به خاطر بسپارید که در صورت ارائه بهترین خدمات مشتری، مردم نیز برخی نقص های احتمالی در محصول شما را نادیده خواهند گرفت. با احترام و محبت با مردم رفتار کنید. از این که شما را انتخاب کرده و مشتری شما هستند، قدردان آنها باشید. احساس خاص بودن را در مشتریان خود ایجاد کنید. خدمات مشتری را از اولویت های نخست کسب و کار خود بدانید.

آشنایی با صنعت خود
هر گونه اطلاعات ممکن درباره حوزه فعالیت خود را کسب کنید. شما باید همانند یک متخصص از هر چیز ممکن درباره حوزه کسب و کار خود آگاه باشید. نمی توانید وارد کسب و کاری شوید که اطلاعات مشتریان درباره آن از شما بیشتر است. اگر آنها بیش از شما اطلاعات داشته باشند، خریدی نیز از شما نخواهند داشت. مشاوری مورد اعتماد برای مشتریان خود باشید.

یادگیری مداوم
هرگز مطالعه کتاب ها، مقالات، بررسی ها و حضور در کارگاه های آموزشی را فراموش نکنید. در صورت نیاز، یک مربی کسب و کار استخدام کرده و هر آن چه را که باید برای ارتقا در این بازی فرا بگیرید، کسب کنید.

درک فناوری
باید درک درستی از رسانه های اجتماعی، رایانش ابری و نرم افزارهایی که می توانند زندگی شما و مشتریان را تسهیل کنند، داشته باشید. با فناوری غریبه نباشید و اگر تمایلی به تعامل جدی با فناوری ندارید، فردی را برای این کار استخدام کنید. /منبع: پول‌نیوز - سمیه علی‌اصغری

بازار کاریابی
http://kar.ibep.ir