مجله راز موفقیت بازار کار ایران معرفی 9 کارآفرین جوان آفریقا
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی ایران آگهی های استخدام در ایران .
 

در کشورهای آفریقایی نیز کارآفرینان زیادی وجود دارند که اغلب هم جوان هستند و به اشتغال زایی و درآمد زایی مشغول اند.
آفریقا بیش تر در صنعت کشاورزی، معدن و گردشگری فعالیت دارد بنابراین این زمینه ها بیشتر مورد توجه سرمایه گذاران در آفریقا است. در اینجا با 9 کارآفرین جوان و موفق در آفریقا آشنا میشوید.
1-Christian Ngan

کریستسن انگان در ابتدا در فرانسه در شرکت های Findercord و Quilvest که در زمینه ی مالی و تجاری فعالیت میکنند در بخش خدمات امور مالی فعالیت میکرده است. او در سال 201 به کشور خود یعنی کامرون بازگشته تا تجارت خود را آغاز کند. میزان سرمایه ای که کریستین انگان برای شروع کسب و کار خود داشته 3000 دلار بوده است. او شرکت Madlyn Cazalis را که در زمینه ی تولید محصولات آرایشی و بهداشتی مثل صابون، کرم و روغن را تولید میکند را تاسیس نموده که با بیش از 30 فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی در کامرون همکاری میکند.
2-Eric Kinoti

اریک کینوتی اهل کنیا است و در زمینه ی تولید ساخت و تولید سایبان برای پارکینگ، چادرهای مسافرتی، سایبان و پوشش سقف برای رستورانها و همچنین سایبان های بزرگ فعالیت میکند. او محصولات خود را به سومالی، کنگو رواندا هم صادر میکند.
3-Patrick Ngowi

پاتریک انگووی صاحب شرکت  Helvetic‌است. این شرکت در زمینه ی تولید سیستمها خورشیدی فعالیت میکند. پاتریک انگووی اهل تانزانیا است و جزء کارآفرینان برتر در آفریقا محسوب میشود. شرکت  Helvetic‌توانسته درآمد زایی زیادی را برای آفریقا ایجاد کند.
4-Sangu Delle

سانگو دل اهل غنا است. او صاحب شرکت Golden Palm Investment  است. این شرکت در زمینه ی سرمایه گذاری و مشارکت اقتصادی در سر تا سر آفریقا مشغول به فعالیت است. او همچنین صاحب شرکت Cleanacwa‌ نیز هست که در قسمت هایی از آفریقا که در حال توسعه میباشد در زمینه ی تامین آب سالم به فعالیت میپردازد.
5-Tunde Kehinde

توند کهیند یک فروشگاه اینترنتی در نیجریه دارد. او صاحب فروشگاه اینترنتی Jumia Nigeria است. فروشگاه اینترنتی Jumia Nigeria بزرگترین فروشگاه اینترنتی در نیجریه است. او نیز یک کارآفرین فعال است که در رشته ی MBA‌ تحصیل نموده است.
6-Julie Alexander Fourie

جولیا الکساندر صاحب شرکت iFix است. او حدود 40 کارمند دارد که در زمینه ی تعمیر گوشی های هوشمند فعالیت میکند. او شرکت خود را در سال 2006 تاسیس نمود حتی در زمان تحصیل هم به هم دانشگاهیان خود در تعمیر کامپیوترها و یا آی پد کمک میکرده است بنابراین علاقه ی وی به این کار باعث شده که تجارتی را در این زمینه راه اندازی کند.
7-Lorna Rutto

لورنا روتو اهل کنیا است. او در سال 2010 شرکت Ecopost را تاسیس نمود که در زمینه ی محیط زیست و بازیافت زباله هایی که پلاستیکی فعالیت میکند. او این زباله ها را که پلی پروپیلن و پلی اتیلن دارند را جمع آوری کرده و تبدیل به محصولات قابل استفاده میکند در اصل او طرفدار محیط زیست است که فعالیت خود را نیز در این زمینه اختصاص داده است.
8-Mazen Helmy

مازن هلمی صاحب شرکت The District و اهل مصر و است. او شرکت خود را در سال 2011 تاسیس نمود. او در زمینه ی دیزاین و طراحی فضاهای کاری فعالیت میکند مثلا تهیه ی مبلمان، صندلی و تجهیزاتی که برای دکوراسیون فضای کاری مورد نیاز است. رمز موفقیت مازن هلمی استفاده از خلاقیت در طراحی و دکوراسیون فضاهای کاری است.
9- jonathan Liebmann

جاناتان لایمن اهل آفریقای جنوبی است او صاحب شرکت Propertuity‌است که در زمینه ی معماری و ساخت و ساز فعالیت میکند. جاناتان لایمن از هنر و معماری و خلاقیت برای ساخت و ساز استفاده میکند. همچنین این شرکت در زمینه های معماری هم با دیگر شرکت ها همکاری دارد.

بازار کاریابی
http://kar.ibep.ir