مجله راز موفقیت تفریح و سرگرمی مجله تازه های تکنولوژی راهنمايي براي خريد يک تلويزيون اچ‌دي
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی لوازم صوتی و تصویری بازار کامپیوتر ایران بازار موبایل ایران .
 

به صورت کلي بايد گفت با توجه به ميزان پيشرفتي که در صنعت توليد محصولات ديجيتالي وجود دارد، ما هر چه قدر هم که دانش خود را به روز نگه داريم، باز هم هميشه مواردي هستند که بايد از آن‌ها آگاهي پيدا کنيم و ممکن است که اگر همين امروز براي خريد يک وسيله ديجيتالي تصميم بگيريم لازم باشد که قبلش در اينترنت به جست و جو پرداخته و با دانسته‌هاي جديدي در رابطه با آن آشنا شويم تا در زمان خريد اطلاعات کافي داشته باشيم.
حتما براي شما هم تا به حال پيش آمده است که يکباره تصميم به خـريد وسيله‌اي مانند تلويزيون گرفته‌ايد و در زماني کـه به بازار رفته‌ايد به دليل تنوع مدل‌ها و برندهاي مختلفـي که وجود داشته است و همچنين به خاطر امکانات گوناگوني که بوده دچار سردرگمي شده‌ايد.
در بخش مبتديان اين هفته به شما نکاتي را خواهيم گفت تا اگر تصميم به خريد تلويزيون ديجيتال داشتيد با مشکلات و سئوالات کمتري مواجه شده و با اطلاعات بيشتري به خريد برويد.

رزولوشن مناسب را انتخاب کنيد
براي خريد يک تلويزيون مطمئنا بايد قبل از هر چيز رزولوشن مورد نظر خود را انتخاب کنيد.
در حال حاضر رزولوشن فول اچ‌دي مناسب‌ترين گزينه براي تلويزيون‌هاي خانگي است و باعث مي‌شود جزييات تا حداکثر ممکن نمايش داده شوند. البته در درک جزئيات يک تصوير عوامل گوناگوني دخيل است؛ عواملي چون فاصله، قدرت بينايي شما و کيفيت ويدئويي که در حال پخش است. مثلا با قدرت بينايي 20/20 و در فاصله 12 پايي (3 متر و 66 سانتي متر)، قدرت تشخيص بين دو صفحه نمايش اچ دي و فول اچ دي که هر دو مشغول پخش ويدئويي فول اچ‌دي هستند، دشوار است.
قطعا نقش فول اچ‌دي با صفحه نمايش‌هاي بزرگ‌تر بيشتر نمايان مي‌شود.
اين قضيه در تلويزيون‌هاي کوچک‌تر از 40 اينچ زياد اهميتي ندارد، چرا که براي تشخيص جزئيات بايد نزديک‌تر بنشينيد.
در هر صورت و در حال حاضر سري 1080p از مقبوليت کافي برخوردار بوده و مناسب خريد است. از بحث فول اچ‌دي که بگذريم به مقوله ديگري به نام 4K يا اولترا اچ دي مي‌رسيم که اين روزها حرف‌هايي از آن زده مي‌شود.
يک تلويزيون اولترا اچ دي حداقل 8 ميليون پيکسل فعال را با رزولوشن 3840 در 2160 نشان مي‌دهد. تا به حال برندهايي چون ال‌جي، سوني و توشيبا تلويزيون‌هايي از اين نوع را معرفي کرده‌اند. از نظر قيمتي متاسفانه اين نمايشگرها جزو کالاهاي فوق لوکس حساب مي‌شود و تا حد زيادي از نظر قيمتي با ديگر تلويزيون‌ها تفاوت دارد.

سرعتي براي پاسخگويي
در زمان خريد يک تلويزيون اچ‌دي بايد به نکات ديگري هم توجه داشته باشيد که از جمله آن‌ها مي‌توان به سرعت پاسخگويي و نسبت کنتراست اشاره کرد. سرعت پاسخگويي به توانايي تلويزيون در رفرش تصاوير باز مي‌گردد.
اين توانايي با مقياس هرتز اندازه گرفته مي‌شود و هر چه اين سرعت بيشتر باشد تصاوير در تلويزيون شما به گونه‌اي نرم‌تر و روان‌تر نشان داده خواهد شد. در بسياري از موارد 60 هرتز براي اين مورد گزينه مناسبي به حساب مي‌آيد.
در مورد نسبت کنتراست هم بايد گفت که اين عدد به توانايي تلويزيون در نمايش تفاوت بين سياه‌ترين و روشن‌ترين بخش‌هاي تصوير گفته مي‌شود. بالا بودن نرخ کنتراست باعث مي‌شود که تصاوير شما کيفيت بالاتري داشته باشند.

نکات ديگر
در نهايت بايد گفت که انتخاب يک تلويزيون اچ‌دي مناسب براي شما، نيازمند اين است که نکات ديگري را هم رعايت کرده و بدانيد. به عنوان مثال اندازه تلويزيون شما با اندازه اتاق يا مکاني که مي‌خواهيد از آن استفاده کنيد، مرتبط است. در بعضي از اوقات با نزديک نشستن بيش از حد متوجه ساختار پيکسلي صفحه نمايش خواهيد شد.
نور اتاق هم مهم است. قطعا همه ما به دنبال تلويزيوني هستيم که در شرايط معمولي بهترين تصاوير را ارايه دهد. اگر اکثرا در اتاقي تاريک به تماشاي تلويزيون مي‌نشينيد، پلاسما براي شما مناسب‌تر است. چراکه اين تلويزيون‌ها قادرند چگالي کلي تصوير را زماني که در حال نمايش صحنه‌هاي روشن است کاهش دهند. بنابراين شما مي‌توانيد جزئيات را بهتر ببينيد. ال‌سي‌دي‌ها هم که تصاوير روشن‌تر ايجاد مي‌کنند، در محيط‌هاي پر نور عملکرد بهتري دارند.
در مورد پورت‌ها هم بايد گفت که مدلي از تلويزيون اچ‌دي مناسب است که نه تنها اتصالات مهم را داشته باشد بلکه فکر اتصالاتي که در آينده‌اي نزديک مي‌آيند هم باشد. مهم‌ترين درگاه ورودي در دستگاه‌هاي فعلي درگاه HDMI است./منبع: روزنامه خراسان - بایت

تفریح، سرگرمی، اطلاعات عمومی
http://fun.ibep.ir