مجله راز موفقیت تفریح و سرگرمی مجله تازه های تکنولوژی افزایش دقت نقشه‌های گوگل
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی لوازم صوتی و تصویری بازار کامپیوتر ایران بازار موبایل ایران .
 

با پرتاب ماهواره ورلد ویو3 به مدار زمین توسط شرکت خصوصی دیجیتال گلوب از پایگاه هوایی وندربرگ دقت نقشه‌های گوگل چهار برابر خواهد شد. به گزارش تلگراف، این ماهواره همراه با راکت اطلس 5 روانه فضا شده و دقت تصاویر آن از کره زمین دو برابر استانداردهای فعلی خواهد بود. در سال‌های اخیر گوگل، مایکروسافت و تعدادی دیگر از شرکت‌های بزرگ فناوری در زمره مشتریان تصاویر ماهواره‌های دیجیتال گلوب از زمین بوده‌اند و انتظار می‌رود با استفاده از تصاویر جدید سرویس‌های نقشه خود را به روز کنند.
دقت تصاویر ماهواره جدید این شرکت 30 سانتی‌متر است که از رقم 50 سانتی‌متر قبلی برای ماهواره ورلدویو 2 فراتر رفته است، البته دیجیتال گلوب برای فروش تصاویر باکیفیت‌تر خود به غیرنظامیان و شرکت‌های تجاری باید از دولت فدرال آمریکا مجوز بگیرد.
البته این تصاویر هنوز آنچنان دقیق نشده‌اند که با استفاده از آنها بتوان پلاک یک خودرو را تشخیص داد، اما برای تشخیص دادن یک کامیون از خودرو عادی به اندازه کافی دقیق هستند. تصاویر یاد شده همچنین برای برنامه‌ریزی در حوزه‌های شهری، کشاورزی و... قابل استفاده هستند.
گوگل اظهار امیدواری کرده از این‌طریق کیفیت تصاویر سرویس نقشه خود را تا چهار برابر افزایش دهد و انتظار می‌رود تا سال 2015 شاهد استفاده از تصاویر مذکور در سرویس‌های اینترنتی باشیم./منبع: روزنامه دنیای اقتصاد به نقل از خبرگزاری فارس

تفریح، سرگرمی، اطلاعات عمومی
http://fun.ibep.ir