مجله راز موفقیت تفریح و سرگرمی مجله تازه های تکنولوژی بیشترین گوشی‌های تلفن همراه از کدام کشور وارد می‌شوند؟
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی لوازم صوتی و تصویری بازار کامپیوتر ایران بازار موبایل ایران .
 


با توجه به پیشرفت روزافزون تکنولوژی در زمینه گوشی تلفن همراه سرعت تولید انواع مختلف آن و در نتیجه واردات این کالا به کشور افزایش یافته است.
در بهار امسال بیش از ۱۰۰ تن گوشی تلفن همراه وارد کشور شده است که در این زمینه واردات گوشی از امارات متحده عربی بیش از سایر کشورها بوده است.

بر اساس این گزارش واردات حدود ۵۹ میلیون دلاری گوشی تلفن همراه در سه ماهه نخست سال جاری ۴۷ صدم درصد از کل واردات کشور در این مدت را شامل می‌شود.

این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته نیز بیش از ۱۰۰ تن گوشی به کشور وارد شده بود اما به میزان این واردات به لحاظ ارزش ۳۰ میلیون دلار بوده است. بنابراین واردات گوشی تلفن همراه در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته به لحاظ وزنی ۸ درصد و به لحاظ ارزش بیش از ۹۳ درصد افزایش یافته است.

در همین زمینه میزان واردات این کالا در این مدت از امارات ۱۰۰ تن و ۶۵ کیلوگرم به ارزش ۴۰ میلیون و ۲۲۸ هزار دلار بوده است که از این حیث امارات بزرگترین صادر کننده گوشی به ایران بوده است.

همچنین ۲۷ تن گوشی تلفن همراه در این مدت به ارزش ۱۶.۵ میلیون دلار از کره جنوبی و حدود ۱۲ تن گوشی به ارزش یک میلیون و ۸۰۰ هزار دلار از چین و ۲۹۵ کیلوگرم از این کالا به ارزش ۶۰ هزار دلار از هنگ کنگ وارد کشور شده است.

با توجه به اینکه کشور امارات خود از تولیدکننده‌های بزرگ گوشی تلفن همراه محسوب نمی‌شود، بنابراین می‌توان گفت که واردات این کالا کاملا واسطه‌ای است که همین موضوع قطعا افزایش قیمت گوشی تلفن همراه را سبب می‌شود/منبع: ایتنا به نقل از ایسنا

تفریح، سرگرمی، اطلاعات عمومی
http://fun.ibep.ir