مجله راز موفقیت تفریح و سرگرمی مجله تازه های تکنولوژی از هر ده برنامه اندرويد، يک مورد بدافزار است!
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی لوازم صوتی و تصویری بازار کامپیوتر ایران بازار موبایل ایران .
 

گزارشي که به تازگي از سوي شرکت امنيتي «چيتا موبايل» منتشر شده، حاکي از اين ‌است که ۹ درصد از کل نرم‌افزارهاي توليد شده براي سيستم عامل موبايل اندرويد يا ‌جزئي و يا تماما بد‌افزار بوده ‌و نکته مهم‌تر آن اينکه درصد مهمي از اين بد‌افزار‌ها در قاره آسيا شيوع و رواج دارند.
به گزارش «تابناک»، حجم بالاي استفاده از سيستم عامل موبايل اندرويد با سهم حدودي ۶۸ درصد از بازار گوشي‌هاي هوشمند اين سيستم عامل را به يکي از اهداف اصلي هکر‌ها و بدافزار‌ها تبديل کرده است. اين موضوع به خوبي در گزارشي که «چيتا موبايل» منتشر کرده، بازگو شده است.

بنا بر اين گزارش، شمار بد‌افزارهاي فعلي براي اين سيستم عامل به شدت در حال افزايش است تا جايي که اکنون تقريبا از هر ده برنامه توليد شده براي اندرويد، يک مورد يا به کلي يا در بخشي از عملکرد خود بدافزار محسوب مي‌شود. بر اين اساس که شرکت نامبرده در شش ماه نخست سال جاري ميلادي، ‌۲۴.‌۴ ميليون فايل نرم‌افزار را ‌بررسي کرده است که از بين آن‌ها ۲. ۲ ميليون در زمره بد‌افزار‌ها بوده‌اند؛ يعني بيش از ۹ درصد آن‌ها.
در شش ماهه نخست سال جاري، تعداد نمونه‌هايي که واجد بد‌افزار بوده‌اند، به سرعت در حال افزايش بوده است. تا جايي که روند افزايشي بد‌افزار‌ها ۲۵ برابر سال ۲۰۱۲ و دو و نيم ‌برابر سال ۲۰۱۳ بوده است.
در اين بين، بد‌افزارهاي سرقت مالي بيش از همه سيستم عامل اندرويد را آماج گرفته‌اند‌ و بيش از دو‌سوم تعداد کل بد‌افزارهاي موجود براي اندرويد را تشکيل داده اند.

نکته جالب تر در اين گزارش اين است که قاره آسيا به لحاظ تعداد شيوع بد افزارها در صدر جدول قرار دارد و آنگونه که در نقشه نيز مشخص شده ايران يکي از کشورهايي است که شيوع بد‌افزارهاي اندرويد در آن بسيار بالاست. گزارش «چيتا موبايل» اشاره کرده ‌که يکي از مهم‌ترين دلايل اين موضوع، وجود بازارهاي مشابه با بازار اصلي گوگل در اين مناطق است که جنبه‌هاي امنيتي چندان مطمئني ندارند.
در مقابل تعداد شيوع بد‌افزار‌ها در آمريکا و کانادا و بخش‌هاي اصلي اروپا بسيار اندک است. تعداد گوشي‌هاي هوشمند آلوده به ويروس در آسيا در نسبت با اين مناطق دو تا سه برابر بيشتر است. در آسيا کشورهاي ويتنام و هند به ترتيب با ۳.‌۶۵ و ۲.‌۹ درصد بيشترين حجم آلودگي بدافزاري را داشته‌اند.
همان گونه که اشاره شد، تحليل «چيتا موبايل» حاکي از آن است که بخش اعظمي از آلودگي بدافزاري در نتيجه استفاده از منابعي به غير از بازار اصلي گوگل است؛ تا جايي که ۹۹.‌۸ درصد از بدافزار‌ها از اين بازارهاي ثانويه منتقل شده‌اند.

در اين ميان نگاهي به آلودگي بدافزاري بر روي نسخه‌هاي ‌گوناگون اندرويد نيز قابل توجه است. نسخه‌هاي ۴.‌۱ و ۴.‌۲ بيشترين ميزان آلودگي را داشته‌اند که دليل اصلي آن تعداد بيشتر کاربران و دستگاه‌هاي مجهز به اين نسخه‌هاست. رقم ۶۵.‌۴ درصد از کل آلودگي‌ها مربوط به اين دو نسخه از اندرويد است/منبع: روزنامه خراسان به نقل از تابناک

تفریح، سرگرمی، اطلاعات عمومی
http://fun.ibep.ir