مجله راز موفقیت تفریح و سرگرمی مجله تازه های تکنولوژی چرا آيفون خاموش مي‌شود؟
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی لوازم صوتی و تصویری بازار کامپیوتر ایران بازار موبایل ایران .
 

تا به حال شده است که گوشي آيفون شما روشن نشود؟ اين مشکل در نسخه‌هاي ابتدايي اين گوشي به وفور ديده مي‌شد اما اکنون بهبود پيدا کرده است به هر حال اگر اين مشکل برايتان پيش آمده است مي‌توانيد با استفاده از راه حل‌هايي که مي‌گوييم آن را از بين ببريد.

آيفون را براي مدتي شارژ کنيد

آيفون خود را به‌ شارژر USB زده و آن را به مدت ۱۵ دقيقه از طريق پريز برق و يا ۲۵ دقيقه به کمک رايانه يا لپ‌تاپ شارژ کنيد؛ سپس در حالي که آيفون همچنان به منبع برق متصل است سعي کنيد آن را روشن کنيد. اگر باتري آيفون به طور کامل خالي شده باشد، پس از زماني بين ۱۰ تا ۱۵ دقيقه شما قادر به راه‌اندازي مجدد دستگاه خود خواهيد بود؛ در اين حالت، تصوير زير بر روي صفحه‌نمايش آيفون نمايش داده خواهد شد. اگر مدتي پس از شروع شارژ، تصوير فوق روي صفحه‌نمايش پديدار شد، به اين معني است که دستگاه براي استفاده مجدد، تنها نيازمند شارژ باتري است. در اين حالت، به صورت ايده‌آل، زماني در حدود چهار ساعت براي شارژ کامل آيفون و خروج از اين وضعيت لازم است.

راه‌اندازي اجباري (Force Reboot)

راه‌اندازي اجباري آيفون از طريق فشردن همزمان کليد پاور و Home انجام مي‌شود، براي اين نوع راه‌اندازي بايد اين دو کليد را ۱۰ تا ۱۵ ثانيه نگاه داريد تا لوگوي اپل روي صفحه پديدار شود. راه‌اندازي سخت (Hard Reboot)، راه‌کاري براي حل مشکل هنگ يا کرش آيفون است. در اين حالت صفحه‌نمايش آيفون خاموش شده و به هيچ يک از دستورات کاربر پاسخ نمي‌دهد. اين مشکل آسانتر و سريعتر از حالت قبل حل مي‌شود و نيازي به انتظار هم ندارد. اين وضعيت با توجه اتفاقات قبلي، بلافاصله براي کاربر قابل تشخيص است.

اما آيفون روشن نشد!

اگر دو ترفند فوق را انجام داده‌‌ايد يعني با وجود اينکه دستگاه شما به شارژ بوده و کليدهاي پاور و Home را به صورت همزمان گرفته‌ايد، هيچ اتفاقي رخ نداده است ممکن است يکي از مشکلات زير رخ داده باشد: آيفون در حالت DFU قرار گرفته است. براي خروج از اين حالت بايد به کمک يکي از نرم‌افزارهاي جيلبريک، گوشي را مجددا راه‌اندازي (Reboot) کنيد. باتري گوشي خراب شده و شارژ نمي‌شود. اين مورد بسيار به ندرت اتفاق مي‌افتد. ولي به هرحال ممکن است رخ بدهد. کابل شارژ USB، کار نکرده و يا معيوب شده است. در واقع اين کابل قادر نيست به اندازه مورد انتظار دستگاه شما را شارژ کند. اين مشکل معمولاً براي کابل‌هاي واسطه‌ (و نه اورجينال اپل) اتفاق مي‌افتد /منبع: روزنامه خراسان

تفریح، سرگرمی، اطلاعات عمومی
http://fun.ibep.ir