مجله راز موفقیت تفریح و سرگرمی مجله تازه های تکنولوژی نخستین ضربان‌ساز قلب بدون نیاز به باتری
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی لوازم صوتی و تصویری بازار کامپیوتر ایران بازار موبایل ایران .
 

در یک دستاورد مهم برای بیماران قلبی، محققان سوئیسی موفق به ایجاد روشی برای تأمین انرژی ضربان‌ساز قلب بدون نیاز به باتری شدند.
به گزارش ایسنا ، این ضربان‌ساز که بر پایه ساعت مچی اتوماتیک طراحی شده است، از حرکات قلب برای تأمین انرژی استفاده کرده و نیاز به تعویض باتری ندارد.
«آدریان سوربوخن» از گروه مهندسی دانشگاه برن تأکید کرد: قلب یک منبع انرژی فوق‌العاده است، چراکه انقباضات تکراری آن در طول 24 ساعت شبانه‌روز و هفت روز هفته بی وقفه ادامه دارد.
محققان یک مدار الکترونیکی برای انتقال و ذخیره‌سازی سیگنال به یک ظرفیت بافر کوچک توسعه دادند؛ سپس سیستم به ضربان‌ساز سفارشی متصل شد.
این سیستم در سه مرحله کار می‌کند؛ مرحله نخست انرژی را از قلب دریافت می‌کند و در مرحله دوم انرژی در ظرفیت بافر ذخیره می‌شود؛ درگام نهایی انرژی بافرشده برای تأمین انرژی ضربان‌ساز استفاده می‌شود.
این سیستم ذخیره‌سازی انرژی که بر روی خوک‌های اهلی با موفقیت مورد آزمایش قرار گرفته است، از قابلیت همزمان بی‌سیم بودن و بی‌نیازی از تعویض باتری برخوردار است.
گام بعدی این مطالعه، ادغام مدار الکتریکی برای ذخیره انرژی و ضربان‌ساز سفارشی بصورت مستقیم بر روی سیستم برداشت انرژی است که نیاز به استفاده از سیم را از بین می‌برد.
نتایج این دستاورد در کنگره جامعه قلب اروپا (ESC) در بارسلونا اسپانیا ارائه شد /منبع: ایسنا

تفریح، سرگرمی، اطلاعات عمومی
http://fun.ibep.ir