مجله راز موفقیت تفریح و سرگرمی مجله تازه های تکنولوژی چرا تلویزیون های منحنی ؟
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی لوازم صوتی و تصویری بازار کامپیوتر ایران بازار موبایل ایران .
 

در چند وقت گذشته بیلبورد های تبلیغاتی شهر ها پر شده است از تبلیغ های تلویزیون های curved و یا منحنی، اما آیا واقعا کیفیت صفحه نمایش منحنی با تخت تفاوت دارد، زمانی که بحث عمق تصویر به میان می آید منحنی بودن تاثیر گذار است چرا که شما در صورتی که در فاصله ی کانونی این تلویزیون ها بنشینید تفاوت را احساس می کنید، صفحه نمایش ها در ساختمان های بورس مدت ها از این فناوری بهره می بردند و همینطور شیشه ی جلوی کابین هواپیما ها برای دید بهتر خلبان از این فناوری استفاده می کنند، در واقع در تلویزیون های منحی عمق تصویر و از دست ندادن تک تک جزئیات ایت که حرف اول را می زند.

کدام تلویزون منحنی بهتر است؟
در میان برند های تولید کننده تلویزون های منحنی سامسونگ از جمله اولین ها بود که تلویزیون curved با کیفیت تصویر UHD طراحی کرده، و همینطور بیشتر از سایر رقبا به تبلیغ محصو جدید خود هم پرداخته است.
از دلایل این امر می توان به این موضوع اشاره کرده که کره ای ها توانسته اند تا فرمول بهتری را برای ساخت تلویزیون های منحنی به دست آورند. شعاع انحنای 4200 میلی متری همان نکته ای است که محصول سامسونگ را متمایز می کند و کیفیتی متفاوت از سایر رقبا را در اختیار کاربران می گذارد

اما این موضوع تنها نکته ی برتری تلویزیون های منحنی سامسونگ نیست، تکنیک UHD Upscaling از دیگر موضوعاتی است که سامسونگ در تولید تلویزیون های curved خود به آن توجه کرده است، این تکنیک به کاربران امکان تبدیل فیلم های HD به UHD را می دهد، ایم موضوع با توجه به پشتیبانی تلویزیون های  منحنی سامسونگ از تصاویر  UHD می توتاند حائز اهمیت باشد.

عدم وجود استانداردی مشخص برای تصایر UHD باعث شده شرکت های بزرگ تولید کننده ی فیلم هر یک از تکنیک های مورد نظر خود برای این موضوع استفاده می کنند، سال آینده قرار است تا استاندارد لازم برای اینکار تدوین شود تا بدین وسیله همه فیلمسازان خطی مشی مشخصی را دنبال نمایند.

موضوعی که در خصوص تلویزیون های UHD سامسونگ به خوبی قابل لمس است نداشتن ورودی هیا متعدد می باشد، در واقع این دست تلویزیون ها تنها یک ورودی HDMI و سیم برق دارند و به جای آن هابی شامل ورودی های متعدد در اختیار کاربر قرار می گیرد، از دلایل این امر می توان به آینده نگری سامسونگ اشاره کرد چرا که با تدوین استاندارد مشخص برای UHD منجر به تغییراتی سخت افزاری به خصوص در رابطه با پورت HDMI خواهد شد این موضوع بدین معنی است که شرکت های سازنده تلویزیون های UHD مجبور خواهند شد تا دستگاه های قبلی خود را جمع آوری نموده و تغییرات لازم را در آن ها اعمال نمایند. سامسونگ با در نظر گرفتن این موضوع بخشی جدید را با عنوان one connect در نظر گرفته است، که با ارتقا آن این مشکل برطرف خواهد شد. /منبع: اقتصاد آنلاین

تفریح، سرگرمی، اطلاعات عمومی
http://fun.ibep.ir