مجله راز موفقیت تفریح و سرگرمی مجله تازه های تکنولوژی نخستین ارسال موفق ایمیل با تله‌پاتی از هند به فرانسه
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی لوازم صوتی و تصویری بازار کامپیوتر ایران بازار موبایل ایران .
 

دستگاههای شناسایی امواج مغزی برای کنترل تله‌پاتیک همه چیز از بالگردهای واقعی گرفته تا شخصیتهای بازیهای رایانه‌ای استفاده می‌شوند، اما اکنون این فناوری پا را فراتر نهاده و به فردی در هند اجازه ارسال ایمیل به همکارش در فرانسه را تنها با استفاده از قدرت ذهنش داده است.
محققان از هدست‌های الکتروانسفالوگرافی برای ضبط فعالیت الکتریکی نورونهای شلیک شده در مغز استفاده کردند و لغات سلام به زبانهای اسپانیایی و ایتالیایی را به دودویی تبدیل کردند.
در الکتروانسفالوگرافی، جریانهای الکتریکی در مغز با تفکرات مختلف مرتبط بوده و سپس به یک رابط رایانه‌ای تغذیه می‌شوند. این رایانه به بررسی سیگنال و کنترل یک فعالیت می‌پردازد.
در جدیدترین پژوهش که در مجله Plos One منتشر شده است، دانشمندان تصمیم گرفتند که رابط رایانه‌ای را با یک مغز دیگر برای دریافت سیگنالها عوض کنند.
در آزمایش ابتدایی، واژه سلام از یک داوطلب هندی در تریواندروم به استراسبورگ فرانسه ارسال شد. در آنجا یک رایانه به ترجمه پیام پرداخته و سپس از تحریک الکتریکی در کاشت موجود در مغز دریافت‌کننده استفاده کرد.
این پیام به شکل فلاش های نور در گوشه بینایی آنها ظاهر شد. این نور به شکل توالی‌هایی ظاهر شد که به دریافت کننده اجازه رمزگشایی اطلاعات درون پیام را می‌دهد.
محققان سپس یک آزمایش مشابه را انجام دادند که در آن تفکرات با موفقیت بین دو شرکت‌کننده در اسپانیا و فرانسه منتقل شد.
نرخ اشتباه آزمایش دوم تنها 15 درصد بود که پنج درصد آن در بخش کدگذاری و حدود 11 درصد در بخش رمزگشایی اتفاق افتاد.
این فناوری به عنوان بخشی از مشارکت میان دانشگاه بارسلونا در اسپانیا، موسسه رباتیک آکسیلیوم در فرانسه، دانشکده پزشکی هاروارد و آزمایشگاه Starlab بارسلونا در اسپانیا تولید شده است.
به گفته محققان، این اولین بار است که انسانها پیامی را تقریبا به طور مستقیم برای مغز یکدیگر ارسال می‌کنند.
فناوری انسان به انسان اخیرا جذابیت پیدا کرده است. در ماه مه، دانشمندان آلمانی نشان دادند که هفت خلبان از کنترل ذهنی برای پرواز بسیار دقیق استفاده کردند. در یک شبیه‌سازی، چندین خلبان سعی کردند هواپیما را در شرایط دید ضعیف فرود بیاورند که در آن فرد می‌توانست در چند متری خط دفاعی باند فرود بیاید.
همچنین در ماه ژوئن، محققان دانشگاه اورگان از دستگاهی رونمایی کردند که می‌تواند در زمان واقعی بر خاطرات نظارت داشته و تفکر فرد را مشاهده کند /منبع: ایسنا

تفریح، سرگرمی، اطلاعات عمومی
http://fun.ibep.ir