مجله راز موفقیت تفریح و سرگرمی مجله تازه های تکنولوژی بازار جهانی در تسخیر موبایل‌سازان چینی
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی لوازم صوتی و تصویری بازار کامپیوتر ایران بازار موبایل ایران .
 

این روزها حضور برندهای چینی در بازار جهانی بسیار پررنگ است. چند سالی است که لنوو و هوواوی در بازار جهانی توانسته‌اند جایگاه خوبی در میان بزرگ‌ترین تولیدکنندگان دنیا به خود اختصاص دهند، اما این روزها برندهای جدید از چین سر بر می‌آورند که تاکنون حتی نامی از آنها در بازار نشنیده‌ایم.

به گزارش اخبار خارجی موبنا، به این ترتیب کم‌کم جا برای تولیدکنندگانی مثل اپل و سامسونگ نه تنها در بازار چین، بلکه بازار جهانی تنگ می‌شود و تولیدکنندگان چینی کم‌کم سهم خود را در بازار افزایش می‌دهند.
مثلا کمپانی Coolpad که مقر آن در شن‌زن قرار دارد در حال برنامه‌ریزی برای صرف میلیون‌ها دلار برای نفوذ به بازارهای جنوب شرق آسیا، اروپا و آمریکا است.
بر اساس گزارش وال‌استریت ژورنال، بین سال‌های 2011 تا 2013 فروش گوشی‌‌های هوشمند در بازار چین تقریبا چهار برابر شد. با این حال هم‌اکنون نرخ رشد فروش گوشی در سایر بازارها آهسته‌تر پیش می‌رود.
با این حال فروش گوشی‌های هوشمند در بازارهای نوظهور همچون هند، جنوب شرق آسیا و آمریکای لاتین با افزایش همراه است، زیرا کاربران به سرعت در حال تغییر گوشی‌های خود از ساده به هوشمند هستند.
بر اساس گزارش موسسه تحقیقاتی IDC، 89 درصد همه گوشی‌های فروخته شده در چین در طول نیمه اول سال گوشی هوشمند بود.
این در حالی است که این رقم در بازار هند در طول مدت زمان مشابه 28 درصد برآورد شده است.پیشرفت‌ تولید کنندگان چینی منوط به رشد و نفوذ در بازارهای جهانی است. یکی از دلایلی که چینی‌ها موفق به نفوذ در اکثر بازارهای دنیا شده‌اند، رقابت قیمتی است. این تولیدکنندگان با پایین نگه داشتن قیمت گوشی‌های‌شان برگ برنده‌ای در دست دارند.
در مصاحبه‌ای با وال‌استریت‌ژورنال مدیر اجرایی لنوو، چین را به عنوان رقابتی‌ترین بازار دنیا معرفی کرد. وی می‌گوید: تعداد تولیدکنندگان محلی در چین زیاد است و برخی از آنها هنوز به شکل رسمی و قانونی فعالیت نمی‌کنند، حتی بسیاری از آنها برنامه بلند مدت برای گسترش بازار خود دارند و فقط به پول‌سازی در کوتاه مدت فکر نمی‌کنند.
هم‌اکنون لنوو عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان رایانه‌های رومیزی در دنیا را دارد و هوواوی یکی از پیشروان شبکه‌های مخابراتی و موبایل دنیاست و هر دو کمپانی امروز در رده پنج تولیدکننده بزرگ موبایل دنیا قرار دارند و با یکدیگر رقابت می‌کنند.
هر دوی این شرکت‌ها در بازارهای نوظهور و کشورهای جهان سوم نفوذ کرده و رشد فوق‌العاده‌ای داشته‌اند.
به طوری که هفته گذشته لنوو اعلام کرد که میزان فروش گوشی‌های هوشمندش در بازار جنوب شرق آسیا و شرق اروپا با افزایش چهار برابری همراه شده است.همچنین هوواوی ماه گذشته گزارش داد که فروش گوشی‌های هوشمندش در طول نیمه اول سال با افزایش شش برابری در خاورمیانه و آفریقا همراه شده و توانسته فروش خود را در بازار آمریکای لاتین به چهار برابر برساند.در حالی که لنوو و هوواوی در حال افزایش سهم خود از طریق افزایش کانال‌های توزیع در سراسر دنیا هستند، شرکت‌های کوچکی همچون شیائومی هم با افزایش فروش گوشی‌های هوشمندش در مدت زمان کم، درصدد است علاوه بر بازار چین، بازار کشورهای جهان سوم را هدف بگیرد.
از سوی دیگر بسیاری از کمپانی‌های کوچک چینی که ترسی از بابت قوانین حقوقی و تجاوز به حقوق و پتنت‌های شرکت‌های بزرگ ندارد، علاوه بر بازار چین، به راحتی در بازارهای اروپا و آمریکا رخنه می‌کنند.
با این حال لنوو که به تازگی کمپانی موتورولا را از گوگل خریداری کرده درصدد است نفوذ بیشتری در بازار جهانی داشته باشد و به این ترتیب قرار گرفتن شرکت‌های چینی در رده اول تولیدکنندگان موبایل دنیا خیلی دور از ذهن و بعید نیست /منبع: موبنا

تفریح، سرگرمی، اطلاعات عمومی
http://fun.ibep.ir