مجله راز موفقیت تفریح و سرگرمی مجله تازه های تکنولوژی هماهنگی برای حضور پدر اینترنت در ایران بی‌نتیجه ماند
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی لوازم صوتی و تصویری بازار کامپیوتر ایران بازار موبایل ایران .
 

رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور با اشاره به آغاز همایش فناوری اطلاعات و ارتباطات پارسی‌زبانان در روز شنبه گفت: به دلیل تداخل زمانی برنامه‌های وینتون سرف - پدر اینترنت - از حضور وی در این همایش بی‌بهره‌ایم.
کاظم آیت‌اللهی در نشست خبری هفته فناوری اطلاعات و ارتباطات پارسی‌زبانان که با حضور نزار زاکا - رییس مجمع تشکل‌های ICT کشور‌های عرب - برگزار شد با اشاره به این‌که زمان افتتاحیه همایش فناوری اطلاعات به دلیل تداخل با همایش شهید رجایی از صبح شنبه به ساعت دو بعد از ظهر تغییر کرد، اظهار کرد: علاقه‌مندان به شرکت در این همایش می‌توانند از ساعت 1.5 بعدازظهر روز شنبه برای ثبت‌نام در این همایش از طریق سایت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور اقدام کند.
وی با بیان این‌که همایش در 12 پنل و با حضور مهمانان خارجی برگزار خواهد شد، گفت: مشکل دریافت ویزای برخی از مهمانان برطرف نشده است. با این حال هماهنگی‌های لازم برای حضور وزیر قطر، لبنان و نماینده وزیر فناوری اطلاعات مصر صورت گرفته و این افراد در روز شنبه در همایش حضور خواهند داشت. همچنین مهندس جهانگیری در افتتاحیه‌ی این همایش حضور دارد.
رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور درباره‌ی عدم تایید ویزای برخی از مهمانان خارجی تصریح کرد: سیاست‌هایی برای اعطای ویزا به مهمانان وجود دارد و مساله‌ی عدم اعطای ویزا به برخی از مهمانان تقصیر تمام دست‌اندرکاران دعوت این افراد از جمله من بود.
آیت‌اللهی با تاکید بر این‌که یکی از دلایل عدم پیشبرد دعوت از مهمانان خارجی کمبود زمانی برای برگزاری همایش بوده است، گفت: البته پروتکل‌های برگزاری همایش طبق برنامه پیش نمی‌رفت و این نیز یکی از دلایلی بود که لیست مهمانان به موقع برای دریافت ویزا آماده نشد.
وی با اشاره به این‌که اگر برنامه‌ریزی طولانی‌ مدت‌تر و تعامل بهتری با دولت در این زمینه برقرار می‌شد ممکن بود مشکل دریافت ویزا کمتر مطرح شود، خاطر نشان کرد: البته خواسته سازمان نظام صنفی رایانه‌ای دولت و وزارت ارتباطات و وزارت خارجه حل مساله‌ی دعوت از مهمانان و پیشبرد مناسب برگزاری همایش بود.
رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور افزود: هیچ‌گونه عدم تعاملی بین این بخش‌ها در زمینه‌ی اعطای ویزا و برگزاری برنامه نبود و پیگیری‌های کامل از سوی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در جلساتی با وزارت امور خارجه صورت گرفت و آنها در این زمینه همراهی کامل را داشتند.
او با اشاره به این‌که عدم حضور برخی از مهمانان خارجی ممکن است در برنامه تاثیر منفی داشته باشد، تصریح کرد: متاسفم که آنچه که می‌خواستیم در مورد این همایش اجرا شود به‌طور کامل انجام نشد، اما در صورت عدم تایید ویزای برخی مهمانان تدارک لازم را برای داشتن ویدئو کنفرانس به آنها انجام می‌دهیم.
وی همچنین با اشاره به این‌که عدم حضور وینتون سرف به دلیل تداخل زمانی در برنامه‌های وی بوده است، گفت: وینتون سرف قبل از آنکه بخش مربوط به دریافت ویزا مطرح شود اعلام کرد که نمی‌تواند در این برنامه حضور داشته باشد. با این حال تیمی که از مهمانان خارجی در همایش روز شنبه خواهند بود به اندازه کافی دارای اهمیت هستند و می‌توان با آنها مباحثه داشت.
رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور درباره‌ی هدف برگزاری همایش فناوری اطلاعات و ارتباطات پارسی‌زبانان خاطر نشان کرد: تنها راه رسیدن به توسعه پایدار استفاده درست از فناوری اطلاعات است و مخفی‌ماندن این توجه به معنی بازماندن از توسعه است.
او با ابراز خرسندی از توجه دولت یازدهم و مسوولان به مساله‌ی فناوری اطلاعات و ICT ادامه داد: سازمان نظام صنفی رایانه‌ای نیز تلاش می‌کند با برگزاری چنین همایش‌هایی توان فناوری اطلاعاتی کشور را به منصه ظهور بگذارد و در کنار آن روحیه همکاری و مشارکت با کشور‌های دیگر در حوزه ICT را به وجود آورد.
رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور با تاکید بر این‌که همایش فناوری اطلاعات پارسی‌زبانان می‌تواند فرصتی برای گفت‌وشنود و هم‌افزایی و صدور فناوری ارتباطات ایران باشد، گفت: تصمیم داریم هرساله این همایش با محوریت یک موضوع تخصصی برگزار شود.
وی افزود: موضوع اصلی همایش امسال مربوط به اینترنت به عنوان پیشران توسعه اقتصاد انتخاب شده است و در رابطه با آن 12 پنل تخصصی در نظر گرفته شده که در هر پنل از پنج تا 12صاحب‌نظر دعوت به عمل آمده است.
وی افزود: رسالت نهادهای مردمی مانند نظام صنفی رایانه‌ای، برقراری تعامل با نهادهای مشابه در کشور‌های دیگر است و با توجه به این‌که یکی از ضرورت‌های فناوری اطلاعات برقراری ارتباط است از قبل از تشکیل سازمان نظام رایانه‌ای نیز تلاش‌هایی صورت می‌گرفت.
رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور همچنین درباره‌ی حضور آقای روحانی در برنامه همایش فناوری اطلاعات و ارتباطات پارسی‌زبانان خاطر نشان کرد: به دلیل تلاقی برنامه روحانی در افتتاحیه حضور نخواهد داشت با این حال وزیر ارتباطات، معاونین و تمام ارکان ICT کشور ما را در این همایش همراهی می‌کنند و از سخنان وزیر ارتباطات نیز در افتتاحیه این همایش استفاده می‌شود.
رییس هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران هم با اشاره به برنامه‌های همایش فناوری اطلاعات و ارتباطات پارسی‌زبانان گفت: دو بخش جانبی این همایش شامل چالش‌های فرهنگی و مسوولیت‌های اجتماعی در زمینه‌ی مسائل اینترنتی نیز در این برنامه وجود دارد که می‌تواند مکمل خوبی برای همایش باشد.
آزاده داننده با اشاره به این‌که در افتتاحیه همایش مربوط به این هفته از شرکت‌هایی که در حوزه‌های اینترنتی فعالیت می‌کنند تقدیر خواهد شد، اظهار کرد: تغییراتی که در مورد ویزای برخی از مهمانان به وجود آمد باعث شد برخی مهمانان دیگر جایگزین شوند، البته به دلیل این جابه‌جایی‌ها نمره ما از برگزاری همایش به جای 20، 16 خواهد شد.
وی درباره‌ی حضور نیافتن پدر اینترنت در این همایش هم خاطر نشان کرد: اگرچه هماهنگی‌های لازم برای حضور پدر اینترنت در کشور ایجاد نشد، سایر کارشناسان این حوزه در این همایش حضور خواهند داشت که می‌توان گفت برادران و خواهران اینترنت دنیا هستند. /منبع: ایسنا

تفریح، سرگرمی، اطلاعات عمومی
http://fun.ibep.ir