مجله راز موفقیت تفریح و سرگرمی مجله تازه های تکنولوژی وزير ارتباطات:جلوي ضرر پارازيت هاي مضر را مي گيريم
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی لوازم صوتی و تصویری بازار کامپیوتر ایران بازار موبایل ایران .
 

وزير ارتباطات اعلام کرد:گزارش مربوط به پارازيت ها تهيه شده است و پيگيري خواهد شد . وزارت ارتباطات در پي آن است که حين پيگيري گزارش، جلوي ضرر امواج مضر به مردم را بگيرد.

بررسي امواج با بهره گيري ازتجهيزات کامل شناسايي

واعظي با اشاره به گزارش کارگروه بررسي آثارتشعشعات و فرستنده هاي پارازيت بر سلامت افراد در گفت و گو با ايسنا افزود:يک مطلب همواره از سوي افکار عمومي مطرح شده بود که در کشور برخي امواج وجود دارد که براي سلامتي مضر است. بنابراين سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي با همکاري سازمان انرژي اتمي با استفاده از دستگاهي که داراي تجهيزات کامل تشخيص انواع تشعشعات است، به بررسي اين امواج پرداخت و در تهران و برخي شهرها بررسي هاي ميداني در روزها و زمان هاي مختلف انجام و سپس دسته بندي شد.

وجود 3 دسته امواج بي ضرر،کم ضرر و مضر در کشور

در کشور انواع امواج وجود دارد که برخي از آن ها امواج بي ضرر، کم ضرر و برخي نيز امواجي است که ضرر دارد. اين گزارش ها در جلسه اي که نمايندگان 7 دستگاه مربوطه از جمله وزارت بهداشت، سازمان محيط زيست، وزارت دفاع و ساير دستگاه هاي ذي ربط حضور داشتند، بررسي شد.با توجه به اين که از وزارت ارتباطات خواسته شده بود اين امواج را بررسي کند و گزارشي تهيه شود؛ اين گزارش تهيه شده است و پيگيري خواهد شد و وزارت ارتباطات در پي آن است که حين پيگيري گزارش، جلوي ضرر امواج مضر به مردم را بگيرد. نقش فرستنده هاي مخابراتي نيز در اين گزارش بررسي و مشخص شد امواج اين فرستنده ها هيچ ضرري براي سلامتي مردم ندارد. نهادهاي امنيتي، وزير اطلاعات و وزير دفاع نيز در تهيه گزارش از تشعشعات در کشور همکاري داشتند زيرا اين موضوعي است که به سلامتي مردم مرتبط است و هر کس در هر سمتي که باشد در آن دخالت دارد، زيرا نيروي انساني مهم ترين سرمايه کشور است. همچنين تاثير فرستنده پارازيت روي گيرنده ماهواره نيز بررسي شده است.

برنامه وزارت ارتباطات براي رفع مشکل سرعت پايين اينترنت کشور

وزير ارتباطات با بيان اين که متاسفانه در سال هاي اخير در حوزه اينترنت سرمايه گذاري نشده است،گفت: از سال گذشته تلاش زيادي براي راه اندازي شبکه ملي اطلاعات از سوي وزارت ارتباطات شد که محتواي سايت هاي مختلف خارجي وارد کشور شود و در کنار آن در داخل کشور نيز توليد محتوا انجام شود. همچنين در تلاشيم با ايجاد شبکه ملي و افزايش پهناي باند داخلي مشکل سرعت اينترنت را که مردم درسراسر کشور با آن مواجه هستند، برطرف کنيم. پهناي باند سال گذشته حدود 500 گيگابايت در ثانيه بود که امسال با تلاش هاي انجام شده در اين حوزه به 1200 گيگابايت در ثانيه افزايش يافت.اميدوارم با ادامه اين روند ، مشکلات اينترنتي کشور تا نيمه دوم سال 94 برطرف شود ولي تا زماني که اين مشکلات به طور کامل رفع شود ،هرگونه گشايشي که در اين مسير به دست بيايد بلافاصله در اختيار مردم قرار خواهد گرفت. وي تصريح کرد:در زمينه راه اندازي فيلترينگ هوشمند با 3دانشگاه و پژوهشگاه قرار داد هاي جديد بسته شده است و پيگيري هاي کار مرتب انجام مي شود.وي درباره اعطاي مجوز نسل سوم ارتباطي به همراه اول نيزگفت: قرار است مجوز راه اندازي نسل سوم ارتباطي به 2 اپراتور واگذار شود ودر هفته دولت نسل سوم ارتباط راه اندازي خواهد شد. به گفته وزير، پيوست فرهنگي تماس هاي تصويري نيز از سوي وزارت ارتباطات تهيه و براي دکتر روحاني ارسال شده است و در جلسه اي که در اين زمينه تشکيل خواهد شد، اين بسته بررسي و تصويب مي شود. همچنين وزارت ارتباطات نيز در تعامل با اپراتورها ست تا ملاحظات اساسي را پيش از تصويب بسته فرهنگي تماس هاي تصويري و پس از آن رعايت کنند. شايان ذکر است که خبرگزاري ايسنا ابتدا حدود ساعت 9:30 صبح ديروز خبر گفت و گو با وزير را در قالبي متفاوت درج کرده بود، اما حدود ساعت 13، خبر مربوطه را با تغييراتي و در يک قالب ديگر منتشر کرد.
مهم ترين نکات سخنان وزير

*بررسي امواج با تجهيزات کامل توسط سازمان تنظيم مقررات و سازمان انرژي اتمي

* در تهران و برخي شهرها بررسي ميداني انجام شد

* در کشور انواع امواج وجود دارد که برخي بي ضرر، کم ضرر و برخي مضر است

* گزارش پارازيت ها تهيه شده است و پيگيري خواهد شد

* همکاري نهادهاي امنيتي، وزير اطلاعات و وزير دفاع در تهيه گزارش از تشعشعات

* مشکلات اينترنت تا نيمه دوم سال 94 حل مي شود

* قراردادبا 3 دانشگاه و پژوهشگاه براي راه اندازي فيلترينگ هوشمند

* ارسال پيوست فرهنگي تماس تصويري براي رئيس جمهور /منبع: روزنامه خراسان - فاطمي

تفریح، سرگرمی، اطلاعات عمومی
http://fun.ibep.ir