مجله راز موفقیت تفریح و سرگرمی مجله تازه های تکنولوژی برنامه های اندرویدی از یکدیگر هم جاسوسی می کنند
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی لوازم صوتی و تصویری بازار کامپیوتر ایران بازار موبایل ایران .
 

سه محقق در بررسی های خود به این نتیجه رسیده اند که جاسوسی برنامه های اندرویدی از یکدیگر سرقت اطلاعات کاربران مانند شماره های کارت های اعتباری، عکس های حساس و ... را هم تسهیل می کند.

به عنوان نمونه محققان اطلاعات کارت اعتباری کاربری را از برنامه همراه جیمیل و شماره تامین اجتماعی کاربری دیگر را از طریق برنامه همراه H&R Block ربودند. همچنین آنها توانستند از طریق برنامه همراه NewEgg به شماره کارت اعتباری برخی افراد دسترسی پیدا کنند.

در میان برنامه های مختلف همراه تنها برنامه همراه سایت آمازون در برابر نفوذ هکرها و جاسوسی مصونیت داشته است. اگر چه این بررسی ها بر روی گوشی های آندرویدی صورت گرفته، اما محققان می گویند ممکن است گوشی های آیفون و سیستم عامل های رومیزی مانند مک و ویندوز هم در برابر سوءاستفاده های مشابه آسیب پذیر باشند.

تا پیش از این محققان تصور می کردند برنامه های همراه مختلف تاثیری بر روی یکدیگر ندارند ولی حال مشخص شده تاثیرگذاری این برنامه ها بر روی یکدیگر اثرات مخربی برای کاربران به همراه می آورد. آلفرد چن و مورلی مائو می گویند با توجه به همین مشکلات کاربران باید از نصب برنامه های مشکوک و ناشناخته خودداری کنند. /منبع: خبرگزاری فارس

تفریح، سرگرمی، اطلاعات عمومی
http://fun.ibep.ir