مجله راز موفقیت تفریح و سرگرمی مجله تازه های تکنولوژی محدودیت‏های تماس تصویری موبایل رفع می‏شود؟
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی لوازم صوتی و تصویری بازار کامپیوتر ایران بازار موبایل ایران .
 

بیش از یک سال از قطع تماس‏های تصویری تلفن همراه در کشور می‏گذرد و در این میان پس از گذشت مدتی هربار مسوولان این‌گونه گفته‏اند که مشکل این سرویس در آینده نزدیک حل خواهد شد. با این حال ماه‏ها گذشت و همچنان دسترسی به تماس تصویری محدود به اپلیکیشن‏های موبایلی بیگانه مانده است.
شورای‌عالی مجازی که مشغول تدوین پیوست فرهنگی برای تماس تصویری است هنوز این پیوست را تصویب نکرده و دبیر این شورا هفته گذشته گفت که منتظر تشکیل جلسه شورای‌عالی مجازی برای رسیدگی به این پیوست هستیم. 
چندی پیش وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در صحبت‌های خود گفته بود که در کشور حدود پنج میلیون تلفن هوشمند مورد استفاده قرار می‏گیرد. از سوی دیگر به گفته وزیر ارتباطات دولت نگاهی ویژه به عرصه فناوری اطلاعات دارد و قرار است عقب‏ماندگی‏های گذشته در این حوزه جبران شود. برهمین اساس در واگذاری مجوز ارائه خدمات نسل سه برای اپراتورهای کشور، عزم دولت جزم می‏شود تا در کمترین زمان ممکن امکان دسترسی مردم به فناوری‏های جدید‏تر میسر شود. حال دیگر ایرانسل و همراه اول هم در آستانه‏ ارائه 3G به کاربران خود قرار دارند. البته برخلاف رایتل که در ابتدای کار خود بخش عمده‏ای از تبلیغات خود را روی تماس تصویری متمرکز کرده بود، این بار اپراتورها می‏دانند که مجوزی برای ارائه تماس تصویری ندارند. تماس تصویری این روزها با عضویت کاربران در شبکه‌های اجتماعی مختلف موبایل مانند سال‌های قبل امکان ویژه‌ای به شمار نمی‌رود و برخی از کاربران حتی بدون بهره‌گیری از سیم‌کارت‌های نسل سه در شبکه‏های اجتماعی خارجی به آن دسترسی دارند با این وجود همچنان راه برای دسترسی قانونی به این سرویس بسته است. در هر حال با گذشت زمان علاوه‌بر رایتل دو اپراتور دیگر کشور هم در آستانه ارائه خدمات 3G قرار دارند و نکته جالب اینکه دقیقا در همان روز اعطای مجوز ارائه 3G به اپراتور دوم تعدادی از موسسات و تشکل بانوان فعال در حوزه زنان و خانواده در نامه‏ای خطاب به دبیر شورای‌عالی فضای مجازی نگرانی شدید خود را نسبت به زمزمه‏های راه‌اندازی ارتباط تصویری تلفن‏های همراه اعلام کرده و «تماس تصویری» تلفن‏های همراه را تهدیدی برای بنیان خانواده و آرامش و امنیت زنان دانستند. این اولین‏بار نیست بر سرراه تماس‏های تصویری مانع قرار می‏گیرد چرا که پیش از این هم براساس برخی اعتراض‏های صورت گرفته اردیبهشت‏ماه سال گذشته جلوی تماس‏های تصویری رایتل گرفته شده در توضیح این مطلب این‌گونه عنوان شد که یکی از دلایل این مساله مخالفت علما با ارائه این سرویس است. نکته دیگر آنکه برای برقراری تماس‌های تصویری لازم است حتما هر دو سوی ارتباط سیم‌کارت نسل سه را در اختیار داشته باشند. از سوی دیگر با طراحی پیوست فرهنگی انتظار می‌رود برای جنبه‏های مختلف این امر تدابیری اندیشیده شده باشد تا دیگر جای ایجاد مشکل برای افراد مختلف باقی نماند. /منبع: ایسنا

تفریح، سرگرمی، اطلاعات عمومی
http://fun.ibep.ir