مجله راز موفقیت تفریح و سرگرمی مجله تازه های تکنولوژی اولترا اچ‌دی‌ها ارزان می‌شوند
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی لوازم صوتی و تصویری بازار کامپیوتر ایران بازار موبایل ایران .
 

جعبه‌های جادو که روزی فقط تصاویر را به خانه‌های ما می‌آوردند، حالا واقعا می‌توانند جادو کنند. محبوبیت تلویزیون‌ها باعث شده است که مدل‌های مختلفی از آن با استانداردها و امکاناتی متنوع به بازار معرفی و عرضه بشوند. تلویزیون‌های اولترا اچ‌دی یا همان 4K شاید جدیدترین و باکیفیت‌ترین جعبه‌های جادوی بازار باشند.
این تلویزیون‌های جایگزین تلویزیون‌های HDTV شده‌اند و تصاویر را با وضوحی تا 4 برابر بیشتر از آنها به نمایش می‌گذارند. این در حالی است که معمولا تلویزیون‌های اولترا اچ‌دی یا همان 4K اندازه صفحه نمایش بزرگ‌تری هم نسبت به مدل‌های قبلی خودشان دارند. همان‌طور که انتظار می‌رود و روال جاری بازار است، قیمت تلویزیون‌های 4K در ابتدا نسبتا بالا و گران بود و حالا به تدریج در حال ارزان‌تر شدن است. همین موضوع هم باعث شده است تا میزان تقاضای افراد برای خرید این تلویزیون‌ها افزایش چشمگیری پیدا کند. به این ترتیب بررسی‌ها نشان می‌دهد که متوسط قیمت فروش تلویزیون‌ها 4K در ماه‌های اخیر کاهش پیدا کرده است. این در حالی است که کارشناسان و تحلیلگران بازار انتظار دارند این روند کاهش قیمت همچنان هم ادامه داشته باشد. 
بر اساس آمار و اطلاعات ارائه شده، توسط موسسه تحقیقاتی IHS در این زمینه، میزان صادرات جهانی تلویزیون‌های 4K تنها در ماه مارس گذشته به بیش از یک میلیون دستگاه رسیده است و پیش‌بینی می‌شود این میزان برای کل سال جاری میلادی به 2/15 میلیون دستگاه برسد. بر اساس این گزارش متوسط قیمت فروش تلویزیون‌های 4K در طول دو سال گذشته در سطح جهان تا 86درصد کاهش پیدا کرده و از 7851 دلار در سال 2012 به 1120 دلار در سال 2014 رسیده است. 
حالا به تازگی موسسه تحقیقاتی BI Intelligence هم تحقیقاتی در این زمینه انجام داده و به بررسی میزان فروش و استفاده از تلویزیون‌های 4K در سال‌های آینده پرداخته است. کارشناسان این موسسه انتظار دارند قیمت این تلویزیون‌ها در سال‌های آینده هم همچنان کاهش پیدا کرده و همزمان میزان تقاضا برای خرید آنها افزایش پیدا کند.  بر اساس این پیش‌بینی‌ها، انتظار می‌رود تا 10 سال آینده تلویزیون‌های 4K در خانه‌های بیش از نیمی از آمریکایی‌ها وجود داشته باشند تا به این ترتیب روند خرید و استفاده از این تلویزیون‌ها بسیار سریع‌تر از تلویزیون‌های HDTV باشد. گزارش BI Intelligence نشان می‌دهد که تلویزیون‌های 4K تا پایان سال 2018 در بیش از 10 درصد از خانه‌های مردم در قاره آمریکا وجود خواهند داشت. این کارشناسان انتظار دارند این میزان تا سال 2024 یعنی تنها 10 سال بعد به 50درصد هم افزایش پیدا کند. 
متوسط قیمت فروش انواع تلویزیون‌های 4K در طول دو سال گذشته حدود 85 درصد در سرتاسر دنیا کاهش پیدا کرده است و انتظار می‌رود این روند کاهش قیمت همچنان هم ادامه داشته باشد، البته جالب است بدانید که در این بازار هم محصولات تولید چین با قیمتی ارزان‌تر از متوسط قیمت فروش در بازار کشورهای دیگر طبیعتا پرطرفدار بوده و فروش خوبی هم در نقاط مختلف دنیا دارند. 
با این همه اما شاید همچنان مهم‌ترین موضوع درباره تلویزیون‌های 4K تامین محتوای مناسب برای‌ نمایش در آنها است که به راحتی در دسترس افراد قرار داشته باشد. سرویس‌هایی مانند Netflix، Amazon Instant و YouTube در حال حاضر محبوب‌ترین این سرویس‌های نمایش محتوای 4K هستند. با این حال کارشناسان و تحلیلگران بازار معتقدند که با گسترش میزان استفاده از این تلویزیون‌های با کیفیت و افزایش تعداد کاربران آنها در سرتاسر دنیا، پیش‌بینی می‌شود روند تولید محتوای 4K تسریع شده و میزان دسترسی افراد به سرویس‌های متنوع ارائه‌دهنده محتوا هم افزایش پیدا کند/منبع: روزنامه دنیای اقتصاد

تفریح، سرگرمی، اطلاعات عمومی
http://fun.ibep.ir