مجله راز موفقیت تفریح و سرگرمی مجله تازه های تکنولوژی ویرایش گروهی اسناد با پردازشگر متن Folia
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی لوازم صوتی و تصویری بازار کامپیوتر ایران بازار موبایل ایران .
 

شايد در جهان امروز نرم‌افزارها طراحي و پياده‌سازي يک پردازشگر متن مانند Word کار عبثي به نظر آيد اما هر تلاشي که در جهت حفظ زمان و ارتقاء کيفيت نحوه انجام کارها صورت گيرد ارزشمند خواهد بود. اعلام شده شرکت Branchfire که متولي نرم‌افزار موبايل iAnnotate مي‌باشد، در حال کار روي پلتفورمي است که Folia نام گرفته است.

فوليا قرار است يک پردازشگر متن و بررسي اسناد باشد که امکاناتي براي همکاري افراد در تهيه و توليد اسناد ايجاد کرده است.

شرکت Branchfire تا کنون توانسته ميليون‌ها کاربر عادي و بيش از صد هزار مشتري تجاري را جذب سرويس‌هاي خود کند و فوليا آمده تا بتواند در ايجاد جمعي اسناد و مديريت و به اشتراک‌گذاري آن‌ها راه‌هاي ساده و کارآمدي را در اختيار متقاضيان بگذارد. ايجاد جمعي اسناد به اين معني است که چندين کاربر قادر به توليد سندي واحد باشند و در ايجاد آن نقش ايفا کنند. برگ برنده فوليا در فراهم کردن ابزاري است که به کاربر خود اجازه مي‌دهد تا بتواند متون را به اسناد لينک کرده يا بخشي از يک سند را به سند خود لينک و اضافه کند. از اين رو مي‌تواند زماني را که افراد براي توضيح اسناد و پروژه‌هاي خود به کار مي‌برند، بکاهد. فوليا از فرمت‌هاي PDF، DOC و PPT و فايل‌هاي مختلف تصويري پشتيباني مي‌کند. همچنين به کاربران خود اجازه مي‌دهد تا براي صفحات وب و اسناد لينک شده توضيح گذاشته و آن‌ها را نشانه‌گذاري کنند. فوليا همچنين از امکان همگام‌سازي بين پلتفورم‌ها پشتيباني مي‌کند و مي‌تواند آخرين نگارش فايل اسناد را در هر زمان و در بين تمام دستگاه‌هاي کاربر همگام کند. فوليا در حال حاضر براي iPad، تبلت‌هاي آندرويد، OSx و کامپيوترها و تبلت‌هاي ويندوز هشتي نرم‌افزار دارد اما گفته شده که اسناد در آندرويد قابل ويرايش نيست.

مديرعامل و يکي از بنيان‌گذاران Branchfire راوي بات است که فوليا را بيش از Google Docs جهش يافته توصيف کرده و اهداف آن را براي ارتباط بيشتر کاربران عنوان کرده تا توليد و ايجاد اسناد. وي در رابطه با فوليا مي‌گويد: "قطعا استراتژي ما مانند استراتژي Google Docs و ديگر شرکت‌ها مانند Quip در اين است که جايگاه نرم‌افزارهاي پردازشگر متن را فراتر از توليد اسناد قرار دهيم اما هدف فوليا در ارائه پردازشگر متن جمعي با هدف‌گذاري در دستگاه‌هاي همراه است".

به گزارش TNW کاري که Branchfire قصد انجام آن را دارد، فراهم کردن مجموعه ابزاري است که ايجاد، همکاري و محتوا‌سازي را در يک مجموعه براي کاربران قابل انجام سازد.

از آن جايي که فوليا نمي‌تواند زمان به اوقات کاري افراد بيفزايد اما در نظر دارد بتواند انجام کارهاي جمعي را سرعت بخشد.

اگر مي‌خواهيد آن را امتحان کنيد به Folia.com رفته از آن براي مدت کوتاهي به صورت رايگان استفاده کنيد /منبع: روزنامه خراسان

تفریح، سرگرمی، اطلاعات عمومی
http://fun.ibep.ir