مجله راز موفقیت تفریح و سرگرمی مجله تازه های تکنولوژی آموزش ویندوز: دسترسي آسان به منابع شبکه
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی لوازم صوتی و تصویری بازار کامپیوتر ایران بازار موبایل ایران .
 
هنگامي که قصد داريم ميان دو رايانه تبادل فايل داشته باشيم، معمولا از Share کردن پوشه‌ها استفاده مي‌کنيم.

سيستم‌‌هـاي‌عامـل‌ خانـواده ويندوز به طور پيش‌فرض پوشه‌اي به نام Share Document و يا Public دارند که براي اعضاي يک شبکه قابل دسترسي است. ايمن‌ترين کار در هنگام Share کردن‌هاي موقت، استفاده از همين پوشه است. در اين روش، شما فايل يا پوشه‌اي که قصد داريد در اختيار کاربر يا کاربران ديگر قرار دهيد، در اين پوشه کپي مي‌کنيد اما وقتي حجم فايل‌ها افزايش مي‌يابد و يا اين که قصد داريد ارتباطي دائمي با رايانه‌هاي ديگر داشته باشيد، بهتر است که درايوهاي شبکه‌اي درست کنيد.

براي اين کار مانند گذشتـه در اوليـن قدم در رايانه مبدا، پوشه و يا درايو مورد نظر خود را Share کنيد. سپـس در رايانه مقصد، رايانه مبدا را با استفاده از واسط Network و يا تايپ کردن عبـارت \\(Computer Name or IP) در پنجره Run فراخواني کنيد. به جاي عبـارت Computer Name و يا IP نام و يا IP رايانه مقصد را تايپ کنيد. پنجره جديـدي باز مي‌شود که در آن پوشه‌ها و يا درايوهاي به اشتراک گذاشته شده در رايانه مبـدا را مشاهده مي‌کنيد که البته همه آن‌ها به شکل پوشه نمايش داده مي‌شود.

روي درايو و يا پوشه مورد نظر خود راست کليک کرده و گزينه Map Network Drive را انتخاب کنيد.

از اين به بعد، اين پوشه مانند يکي از درايوهاي رايانه شما به My Computer افزوده مي‌شود و در صورتي که رايانه مبدا به شما اين مجوز را داده باشد، مي‌توانيد در آن فايل نيز ذخيره کنيد.

اين روش شباهت زيادي به Share کردن‌هاي معمولي دارد اما يک امتياز ويژه در اين روش وجود دارد و آن اين است که شما مي‌توانيد با اين درايو تحت شبکه، همانند يکي از درايوهاي رايانه خود برخورد کنيد.

آنتي‌ويروس مي‌تواند اين درايو را جست‌وجو و پاک‌سازي کند و يا در اين مسير، برنامه نصب کرده و در هنگام روشن بودن رايانه مبدا، برنامه را اجرا کنيد. اگر چه اين کار هزينه‌هايي هم دارد.

باز کردن My Computer زماني که اين چنين درايوهايي داريد بيشتر طول مي‌کشد. علاوه بر اين هر بار رايانه حتي بدون اين که به اين درايوها نياز داشته باشيد، ارتباط شبکه را برقرار کرده و بخشي از راندمان رايانه را براي لحظاتي هر چند کوتاه، پايين مي‌آورد. /منبع: روزنامه خراسان

تفریح، سرگرمی، اطلاعات عمومی
http://fun.ibep.ir