مجله راز موفقیت تفریح و سرگرمی مجله تازه های تکنولوژی Azure از دسترس خارج شد
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی لوازم صوتی و تصویری بازار کامپیوتر ایران بازار موبایل ایران .
 

خدمات پردازش ابری Azure مایکروسافت به صورت جزئی و در برخی مناطق به‌طور کامل از دسترس خارج شد و بر اساس گزارش‏های رسیده، کاربران مایکروسافت در سراسر جهان با این خرابی مواجه شدند.

به گزارش وب‌سايت theinquirer مشترکان شبکه اجتماعی توئیتر گزارش دادند که Azure طی چند روز گذشته با مشکلاتی مواجه بود و سرانجام در تاریخ ۱۸ آگوست تعداد زیادی گزارش مبنی بر خرابی این سرویس روی توئیتر منتشر شد و این گزارش‏ها حکایت از مشکلات فراوان برای دسترسی به Azure داشت. در یکی از این گزارش‏ها گفته شد: «ساعت ۱۷:۴۹ به وقت محلی دسترسی ما به Azure Services با مشکلات فراوان مواجه شده است و امکان استفاده از ابزارهای Cloud Services، Virtual Machines Websites، Automation، Service Bus، Backup، Site Recovery، HDInsight، Mobile Services و دیگر قابلیت‏های Azure در بسیاری از مناطق جهان غیرممکن شد. به‏روزرسانی و راه‏اندازی مجدد سیستم پس از گذشت مدتی برای کاربران مناطقی که با این مشکل مواجه شده بودند، آغاز شد. ابزارهای Automation، Site Recovery و Backup بازگردانده شده‏اند.» یکی از سخنگویان مایکروسافت در این خصوص توضیح داد: «تمام سرویس‏های مایکروسافت که با مشکل مواجه شده بودند مجدد راه‏اندازی شدند. مشتریان برای اطلاعات بیشتر باید به مرکز خدمات Azure مراجعه کنند.»
این سرویس که پیش‏تر با نام Windows Azure شناخته می‏شد اوایل سال‌جاری میلادی به Microsoft Azure تغییر نام داد. در این فرآیند مایکروسافت سعی کرد قابلیت «یادگیری ماشینی» (ML) را به سرویس Azure اضافه کند تا امکان تحلیل کلان‏داده‏ها در آن فراهم شود و از این طریق امکان رقابت آن با سیستم Watson شرکت IBM محقق شود.
رونق خدمات ابری عمومی در خاورمیانه 
اگرچه نرم‏افزارهای پردازش ابری اختصاصی محبوب‏ترین نوع این ابزارها در خاورمیانه محسوب می‏شوند، اما بازار خدمات ابری عمومی در منطقه رو به گسترش است و بازار این قبیل نرم‏افزارها شرایط تکامل خود را با سرعت بیشتر طی می‏کند.
به گزارش وب‌سايت Itp، ساوراب ورما(Saurabh Verma) مدیر برنامه‏ریزی IT در شعبه خاورمیانه و آفریقای مرکز تحقیقاتی IDC در این خصوص توضیح داد که سازمان‏های خاورمیانه به دنبال افزایش نگرانی‏های امنیتی نگاه مثبت‏تری به زیرساخت‏های ابری اختصاصی دارند. با این وجود او گفت که شرکت‌های چندملیتی عرضه‌کننده خدمات ابری عمومی فعالیت‏های خود را در منطقه گسترش داده‏اند و سرویس‏هایی که این مراکز ارائه می‏دهند عمومیت بیشتری پیدا کرده‏اند.
ورما افزود: درحالی‌که نرم‏افزارهای ابری عمومی در خاورمیانه پذیرفته شده‏اند، این امر باعث خواهد شد سازمان‏ها تمایل بیشتری برای استفاده از ابزارهای ابری چندگانه داشته باشند و البته در شرایطی که ابزارهای ابری چندگانه در نخستین مراحل تولید به‏سر می‏برند، با این وجود از جانب سازمان‏های منطقه مورد پذیرش قرار می‏گیرند.
او گفت: «توانایی استفاده از مزایای خدمات ابری عمومی و اختصاصی باعث خواهد شد تا نرم‏افزارهای ابری چندگانه محبوبیت بیشتری بین سازمان‏ها پیدا کنند.» /منبع: روزنامه دنیای اقتصاد به نقل از همکاران سیستم

تفریح، سرگرمی، اطلاعات عمومی
http://fun.ibep.ir