مجله راز موفقیت تفریح و سرگرمی مجله تازه های تکنولوژی یک حمله پیامكی به کاربران اندروید
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی لوازم صوتی و تصویری بازار کامپیوتر ایران بازار موبایل ایران .
 

یک حمله پیامكی به 100 هزار کاربر سیستم‌عامل کیت کت اندروید صورت گرفته که به موجب آن تمامی پیامك‌های تلفن قربانی به آدرس ایمیل هكر ارسال می‌شود.
با اینكه سیستم عامل اندروید در نسخه جدید خود (كیت‌كت) راهكارهای جدیدی برای كنترل دسترسی‌های بسیار باز خود در ارسال و دریافت پیامك ارائه کرده اما بدافزارها همچنان قادر به ارسال پیامك در این نسخه‌ها هستند. به این معنی كه نسخه‌های جدیدتر اندروید هم قادر به متوقف کردن این‌گونه بدافزارها نیستند. از این رو در ماه اخیر، بدافزار Heart (یا XXShenqi در زبان چینی) در قالب یك برنامه قابل اطمینان كاربر را فریب داده و پس از تایید از سوی كاربر، به جمع آوری اطلاعات شخصی كاربر و همچنین گسترش خود با ارسال پیامكی حاوی یك لینك دانلود به 99 مخاطب اول دفتر تلفن قربانی اقدام می‌کند.
این بدافزار همچنین كاربران را برای نصب كامپوننت دومی (com.android.trogoogle) فریب می‌دهد كه به موجب آن تمامی پیامك‌های تلفن قربانی به آدرس ایمیل هكر ارسال می‌شود. این بدافزار به‌طور متوسط هزینه‌ای نیز برای هر قربانی درپی دارد. با توجه به كمبود مكانیزم‌های امنیتی، قدرت شناسایی در حوزه بدافزارهای تلفن‌های همراه پرواضح است به نحوی که طی تنها چند روز 20 میلیون پیامك ارسال شده و 100هزار کاربر آلوده به این بدافزار شده‌اند. /منبع:روزنامه دنیای اقتصاد به نقل از مرکز ماهر

تفریح، سرگرمی، اطلاعات عمومی
http://fun.ibep.ir