مجله راز موفقیت تفریح و سرگرمی مجله تازه های تکنولوژی آموزش کامپیوتر: چگونه فايل ها ي خود را مخفي کنيم؟
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی لوازم صوتی و تصویری بازار کامپیوتر ایران بازار موبایل ایران .
 

در سيستم عاملهاي مختلف به صورت پيش فرض مي توان فايل ها و پوشه هاي مختلف را پنهان کرد و هيچ نيازي به نرم افزار هاي جانبي وجود ندارد. پس اگر از رايانه خود با کسي ديگر به صورت مشترک استفاده مي کنيد يا اين که مي خواهيد محافظه کارانه فايل هاي خود را پنهان نگه داريد، در ادامه با ما همراه باشيد تا شما را با نحوه مخفي کردن فايل و پوشه در سيستم عامل هاي مختلف آشنا کنيم.

مخفي کردن فايل يا پوشه در ويندوز:به منظور مخفي کردن يک فايل يا پوشه در ويندوز، ويندوز اکسپلورر يا پنجره مرورگر هاي فايل ويندوز را باز کنيد و فايل يا پوشه اي که قصد مخفي کردنش را داريد، پيدا کنيد. روي آن کليک راست و گزينه Properties را انتخاب کنيد.در پنجره باز شده و در تب General تيک گزينه Hidden را بزنيد، سپس با زدن OK يا Apply فايل يا پوشه شما مخفي خواهد شد.

ظاهر کردن فايل يا پوشه پنهان شده در ويندوز:براي ظاهر کردن فايل يا پوشه در ويندوز 8، در بخش بالايي صفحه روي تب View کليک کنيد و در بخش show/hide تيک گزينه Hidden items را بزنيد تا فايل يا پوشه هاي مخفي شده با ظاهري شفاف ظاهر شودو به راحتي مي توانيد بفهميد که کدام يک مخفي و کدام به صورت معمولي قابل رويت است.به گزارش zoomit ، در ويندوز 7، روي دکمه Organize در نوار ابزار بالاي صفحه کليک و گزينه Folder and search options را انتخاب کنيد.به تب View برويد و گردي گزينه Show hidden files, folders, and drives را پر کنيد. روي OK يا Apply کليک کنيد تا تغييرات ذخيره و فايل هاي پنهان شده ظاهر شود.

پنهان کردن فايل يا پوشه در سيستم عامل هاي گنو/لينوکس: براي اين کار لازم است تنها يک نقطه را در ابتداي اسم هر چيزي که مي خواهيد پنهان شود ،بگذاريد. براي پنهان کردن فايل يا پوشه ، به تنظيمات تغيير نام آن برويد و يک نقطه را در ابتداي اسم فايل يا پوشه دلخواه خود بگذاريد. براي مثال يک پوشه با نام Secrets داريد، حال براي مخفي شدن نام آن را به Secrets .(يک نقطه در ابتداي نام) تغيير مي دهيد. مديريت کنند ه هاي فايل و ديگر ابزار ها از اين به بعد اين پوشه را به صورت پيش فرض نشان نمي دهند.اندرويد نيز يکي از مشتقات سيستم عامل گنو/لينوکس محسوب مي شود، پس همين روش در اندرويد نيز کار خواهد کرد.

ظاهر کردن فايل يا پوشه در سيستم عامل هاي گنو/لينوکس: براي ظاهر کردن فايل هاي مخفي به فايل منيجر لينوکس خود برويد و روي تب بالايي View کليک و سپس گزينه Show hidden را انتخاب کنيد. ميانبر ديگري که در توزيع هاي ديگر گنو/لينوکس مبتني بر گنوم براي ظاهر کردن فايل ها و فولدر هاي مخفي شده وجود دارد، کليد ترکيبي Ctrl+H است. اگر اين 2 دکمه روي صفحه کليد خود را هم زمان فشار دهيد ،فايل ها و فولدر هاي مخفي شده ظاهر خواهد شد.شما حتي مي توانيد در منوي کليک راست براي باز کردن بخش هاي مختلف نيز فايل هاي مخفي آن قسمت را ظاهر کنيد. براي اين منظور در اوبونتو يا هر توزيع ديگر لينوکس مبتني بر گنوم، روي بخش دلخواه کليک راست و گزينه Show Hidden Files را انتخاب کنيد.مخفي کردن فايل هاي سيستمي باعث جلوگيري از دسترسي مستقيم افراد مختلف به آن فايل ها يا پوشه ها مي شود اما اگر قصد داريد فايل هاي شخصي يا محرمانه خود را رمزنگاري کنيد ،بهتر است از نرم افزار هاي انکريپت کننده فايل يا قفل گذار استفاده کنيد /منبع: روزنامه خراسان - مجتبايي

تفریح، سرگرمی، اطلاعات عمومی
http://fun.ibep.ir