مجله راز موفقیت تفریح و سرگرمی مجله تازه های تکنولوژی پردرآمدترین مشاغل در اپل
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی لوازم صوتی و تصویری بازار کامپیوتر ایران بازار موبایل ایران .
 

محبوب‌ترین برند در دنیای تکنولوژی و ارزشمندترین شرکت جهان یعنی اپل همیشه مورد توجه طرفدارانش و مردم عادی در سراسر جهان بوده و هست. درست به همین دلیل هم هست که روند کاری و اداری در داخل این شرکت معمولا برای شرکت‌های رقیب و حتی افراد عادی هم جالب و جذاب بوده و هست. با این اوصاف است که بسیاری از ما فکر می‌کنیم افراد شاغل در اپل درآمد و شرایط کاری بسیار خوب و مناسبی دارند.
 حالا موسسه تحقیقات مشاغل Glassdoor به این پرسش‌های ذهنی پاسخ داده و به بررسی و معرفی پردرآمدترین مشاغل در شرکت اپل پرداخته است که آنها را در اینجا می‌بینید. 
1- طراح صنعتی با درآمد 167 هزار و 260 دلار: اصلا تعجب نکنید، چون استیو جابز بارها و بارها گفته بود اپل شرکتی است که در تقاطع طراحی و تکنولوژی ایستاده است. با این اوصاف طراحی خلاقانه که در عین سادگی و مدرن بودن محصولات این شرکت را منحصر به فرد کرده است، برای اپلی‌ها اهمیت زیادی دارد و به همین دلیل حاضرند برای آن هزینه زیادی هم بپردازند. جانی آیو طراح ارشد این شرکت حالا به خاطر همین طرح‌های خلاقانه و متفاوت شهرت جهانی دارد.
2- مهندس ارشد سخت‌افزار با درآمد 138 هزار و 753 دلار: مهندسان شاغل در بخش سخت‌افزار اپل بعد از آنکه چند سال در این بخش کار کنند و حسابی تجربه به‌دست آورند می‌توانند به این سمت برسند و سپس درآمد قابل‌توجهی کسب کنند.
3- مهندس ارشد نرم‌افزار با درآمد 130 هزار و 130 دلار: درآمد او کمی کمتر از مهندس ارشد سخت‌افزار است. در چنین جایگاهی افراد روی محصولات حساسی مانند نقشه اپل یا ساختار سیستم‌عامل آی فون کار می‌کنند و به همین دلیل شغل آنها اهمیت زیادی برای مدیران دارد.
4- مدیر محصولات با درآمد 120 هزار و 182 دلار: وظیفه او این است که مطمئن شود هر محصول به سلامت به محل مورد نظر صادر شده و رسیده است. او در طول این کار باید با بخش کنترل کیفیت در تماس باشد تا کیفیت محصول رسیده را بررسی کنند و اطلاع دهند. مدیر محصولات با بخش‌های دیگری مانند بازاریابی، طراحی، مهندسان نرم‌افزار و سخت‌افزار هم در ارتباط است.
5- مهندس طراحی محصولات با درآمد 119 هزار و 742 دلار: طراحی بخش بسیار با اهمیتی در شرکت اپل است و به همین دلیل مدیران این شرکت درآمد خوبی به مهندسان طراح می‌پردازند که معمولا بیش از درآمد یک مهندس نرم‌افزار است.
6- مهندس مکانیک با درآمد 119 هزار و 150 دلار: محصولات اپل با تمام طراحی مدرنشان اما همچنان با بعضی مشکلات سنتی مکانیکی مواجه هستند، مانند مشکلات گرما و جدا شدن بعضی بخش‌ها. مهندسان مکانیک این اطمینان را ایجاد می‌کنند که محصولات اپل به دنبال مشکلات کم‌اهمیتی مانند زیاد گرم شدن از بین نمی‌روند.
7- مهندس سخت‌افزار با درآمد 113 هزار و 577 دلار: مهندسان سخت‌افزار همه جا در اپل هستند تا از عملکرد درست محصولات اپل اطمینان حاصل کنند. از آنجا که اپل یک شرکت سخت‌افزاری است، این مهندسان نقش قلب این شرکت را بازی می‌کنند. شاید به همین دلیل هم هست که درآمد آنها کمی بیشتر از مهندسان نرم‌افزار است.
8- مهندس نرم‌افزار با درآمد 110 هزار و 784 دلار: مهندسان نرم‌افزار مغز متفکر پشت اپلیکیشن‌ها و سیستم‌عامل‌های اپل هستند. با این حال اما بد نیست بدانید که مهندسان نرم‌افزار در گوگل که به‌طور خاص یک شرکت اینترنتی و نرم‌افزاری است، درآمدی برابر 118 هزار و 982 دلار دارند.
9- مدیر پایگاه داده‌ها با درآمد 109 هزار و 415 دلار: اپل همچنین با حجم انبوهی از اطلاعات سر و کار دارد؛ از اطلاعات در حال استفاده گرفته تا اطلاعات به‌کار گرفته در اپلیکیشن ها. کنترل روند جا‌به‌جایی سریع این داده‌ها و اطلاعات به همراه بررسی خدمات مبتنی بر وب مانند Siri به عهده مدیر پایگاه داده‌ها است.
10- مهندس ارشد سیستم با درآمد 107 هزار و 740 دلار: این شغل یکی از کم‌درآمدترین مشاغل اپل در رده مدیران ارشد است. با این وجود مهندسان ارشد سیستم‌ها درآمدی تا دو برابر بیشتر از کارمندان عادی اپل دارند.
11- مهندس بخش تست دستگاه‌ها با درآمد 106 هزار و 446 دلار: این مهندسان محصولات مختلف تولید شده را در شرایط مختلف تست می‌کنند تا مطمئن شوند که این محصولات با تمام استانداردهای کیفیت محصول اپل سازگاری و هماهنگی دارند. آنها مسوولیت ایجاد اطمینان برای مدیران اپل را دارند تا آنها را از سلامت محصولات تولید و صادر شده مطمئن کنند.
12- مهندس برنامه‌نویسی با درآمد 105 هزار و 270 دلار: وظیفه این مهندسان آن است که مطمئن شوند تمام بخش نرم‌افزاری اپل به خوبی با بخش‌های سخت‌افزاری کار می‌کند. آنها کار حساس و مهمی به عهده دارند که نیاز به تخصص و مهارت‌های خاصی هم در زمینه نرم‌افزار و هم در زمینه سخت افزار دارد.
13- مدیر پروژه با درآمد 101 هزار و 716 دلار: این مدیران باید مطمئن شوند که تمام بخش‌ها و قسمت‌های یک پروژه خاص به موقع و درست با یکدیگر هماهنگ شده و به پایان برسند. آنها به‌طور همزمان باید تمام دیسیپلین‌های ویژه شرکت اپل را هم در این مشاهداتشان در نظر بگیرند.
14- مهندس سیستم‌ها با درآمد 95 هزار و 713 دلار: با وجود تامین‌کنندگان قطعات و کارخانه‌های مختلف، اپل باید با دقت سیستم لجستیکی خودش را مدیریت و کنترل کند تا مطمئن شود که محصولاتش به موقع تولید و صادر می‌شوند. مهندسان سیستم‌ها کار نظارت بر چرخه تولید و مدیریت آنها را به عهده دارند.
15- مهندس نرم‌افزار تضمین‌کننده کیفیت با درآمد 92 هزار و 733 دلار: اپل همچنین باید از سیستم‌های نرم‌افزاری نصب شده روی محصولاتش اطمینان کامل پیدا کند و این همان کاری است که وظیفه این مهندسان است. آنها کیفیت نرم‌افزارهای نصب شده روی محصولات را بررسی و تایید می‌کنند.
16- تحلیلگر مالی با درآمد 89 هزار و 728 دلار: اپل تیم خوبی از تحلیلگران را در اختیار دارد که شرایط تجاری بازار و از طرف دیگر شرایط مالی شرکت را بررسی کرده و مسائل مربوط به آینده را هم پیش بینی می‌کنند.
17- تحلیلگر تجاری با درآمد 85 هزار و 865 دلار: این تحلیلگران عملکرد درونی اپل را از نگاه بیرونی مورد بررسی قرار می‌دهند تا ببینند شیوه سازماندهی و مدیریت تجاری اپل به خوبی عمل می‌کند یا خیر.
18- مدیر حسابداری با درآمد 74 هزار و 457 دلار: این مدیر وظیفه مدیریت و کنترل روابط تجاری و درآمدزایی از طریق آگهی‌ها، معاملات مختلف با تامین‌کنندگان قطعات و... را به عهده دارد.
19- راهنما و فروشنده ارشد اپل استور با درآمد 52 هزار و 206 دلار: فروشندگان و راهنمایان در فروشگاه‌های اپل استور همه مهندسان نابغه‌ای هستند که تخصص‌های مختلف سخت‌افزار و نرم‌افزاری دارند. آنها بعد از مدتی کار در این فروشگاه‌ها به مقام ارشدی می‌رسند تا درآمدی نصف درآمد یک مهندس نرم‌افزار اپل بگیرند.
20- دستیار مدیر اپل استور با درآمد 51 هزار و 287 دلار: اپل به افرادی نیاز دارد تا به مدیریت فروشگاه هایش کمک کنند. درآمد این دستیاران کمی بیشتر از فروشندگان ارشد است و البته کار مهم‌تری هم دارند/منبع: روزنامه دنیای اقتصاد

تفریح، سرگرمی، اطلاعات عمومی
http://fun.ibep.ir