مجله راز موفقیت تفریح و سرگرمی مجله تازه های تکنولوژی نخستین گوشی هوشمند جهان به موزه رفت
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی لوازم صوتی و تصویری بازار کامپیوتر ایران بازار موبایل ایران .
 

اولین گوشی هوشمند جهان با نام سیمون که ساخت آی‏بی‏اِم است، روانه موزه لندن شد. اولین گوشی هوشمند جهان اکنون به اندازه‏ای پیر شده که می‏توان از حضورش در موزه بهره‏مند شد و ویترینی شکیل را به آن اختصاص داد.

«آی‏بی‏اِم سیمون» اولین گوشی هوشمند با شباهت بسیار به آجری نیم کیلویی بود که در سال ۱۹۹۴ برای فروش عرضه شد و اکنون برای ادامه زندگی به موزه علمی لندن رفته و به صورت دائمی در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می‏گیرد. ارزش این گوشی در زمان رونمایی ۸۹۹ دلار بود که به پول فعلی معادل 2 میلیون و ۶۹۷هزار تومان می‏شود، که به مردم اجازه نوشتن متن، به‌روزرسانی تقویم و ارسال فکس را می‏داده است. نمایشگر این گوشی سبز رنگ بوده و با قلمی که برای آن در نظر گرفته شده بوده، امکان کار با آن وجود داشت. کاربران این گوشی‏ها می‏توانستند برنامه‏های اجرایی را که از طریق اسلات کارتریج بارگذاری می‏شده، اجرا کنند. پیش از اینکه سیمون از رده تولید خارج شود، حدود ۵۰ هزار نسخه فروخت. طول این گوشی ۲۳ سانتی‏متر بوده که قطعا به راحتی در جیب جای نمی‏گرفته و طول عمر باتری آن نیز در صورت استفاده یک ساعت بوده است.
این گوشی قطعا مانند هوشمندهای امروزی امکان اتصال به شبکه اینترنت سلولی را نداشته و کارآیی آن بسیار محدودتر از چیزی بوده که به نسبت هوشمندهای امروزی تصور می‏کنیم./منبع: روزنامه دنیای اقتصاد به نقل از خبرگزاری تسنیم

تفریح، سرگرمی، اطلاعات عمومی
http://fun.ibep.ir