مجله راز موفقیت تفریح و سرگرمی مجله تازه های تکنولوژی اپل داده‌های ابری خود را در چین ذخیره می‌کند
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی لوازم صوتی و تصویری بازار کامپیوتر ایران بازار موبایل ایران .
 


شرکت اپل برای اولین بار قصد دارد برخی از داده های شخصی کاربران چینی خود را بر روی سرورهایی در این کشور که در مالکیت شرکت مخابراتی چایناتله کام است؛ ذخیره کند.

به گزارش مجله تازه های تکنولوژی از خبرگزاری فارس؛ اپل با صدور بیانیه‌ا‌ی در این زمینه اعلام کرده که چایناتله کام بزرگترین شرکت مخابراتی چین به فهرست شرکت های ارائه دهنده خدمات دیتاسنتر به اپل اضافه شده است. هدف اپل از چنین تصمیمی ارتقای خدمات آی کلود این شرکت اعلام شده است.

کاربران اپل با استفاده از سرویس یاد شده می‌توانند انواع عکس؛ فیلم و موسیقی و دیگر داده ها را بر روی سرورهای اپل ذخیره کرده و با استفاده از ابزار و وسایل مختلف به آنها دسترسی داشته باشند.

مزیت استفاده از سرورهای چینی برای اپل آن است که مشترکان این شرکت در کشور یاد شده با سرعت بیشتری می توانند به داده های مدنظر خود دسترسی داشته و آنها را بارگذاری کنند.

این اقدام اپل در تضاد با تصمیمات بسیاری از دیگر شرکت های فناوری بزرگ آمریکایی است که معمولا به بهانه های مختلف مانند نقض حریم شخصی و سانسور دولت چین تمایلی به ذخیره سازی داده های کاربرانشان بر روی سرورهای واقع در دیگر کشورها ندارند.

البته گوگل و اپل خود همکاری های اطلاعاتی گسترده ای با آژانس امنیت ملی آمریکا داشته و داده های شخصی کاربران را در دسترس جاسوسان کاخ سفید گذاشته اند و حال مدعی نگرانی در مورد نقض حریم شخصی کاربران هستند.

چندی قبل گوگل اعلام کرد قصد ندارد در کشور چین دیتاسنتر ایجاد نماید. دولت آمریکا هم تاکنون بارها مدعی شده دولت چین به دنبال هک کردن داده های کاربران بوده است. هر چند این ادعاها به دنبال افشاگری های ادوارد اسنودن کم و بیش رنگ باخته است./منبع: خبرگزاری فارس

تفریح، سرگرمی، اطلاعات عمومی
http://fun.ibep.ir