مجله راز موفقیت تفریح و سرگرمی مجله تازه های تکنولوژی نازک‌ترین ترانزیستور جهان ساخته شد
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی لوازم صوتی و تصویری بازار کامپیوتر ایران بازار موبایل ایران .
 

محققان آمریکایی با استفاده ازلایه نازکی به ضخامت 10 اتم از جنس دی سلنید تنگستن موفق به ساخت نازک‌ترین ترانزیستور جهان شدند. با استفاده از این ترانزیستور می‌توان نمایشگرهای لایه نازک انعطاف‌پذیر تولید کرد.
دنیای الکترونیک مدت‌ها است که در رویای ساخت تلویزیون‌های قابل رول شدن به‌سر می‌برد، سال گذشته سامسونگ موفق به ساخت تلفن هوشمندی شد که صفحه منحنی‌داری دارد درحالی‌که این تلفن انعطاف‌پذیر نیست.
به‌تازگی پژوهشگران یک گام دیگر به این هدف نزدیک شده اند، محققان آزمایشگاه ملی آرگونه موفق به ساخت نازک‌ترین ترانزیستور لایه نازک دو بعدی انعطاف‌پذیر جهان شدند، این ترانزیستور 10 لایه اتمی ضخامت دارد، ابعاد آن به اندازه مقدار رشد ناخن انسان در هر ثانیه است. ترانزیستورها درتمام ادوات الکترونیکی وجود دارند وبه گونه‌ای طراحی شده‌اند که با زبان صفر و یک کار کنند. ترانزیستورهای لایه نازک برای ساخت نمایشگرها بسیار مناسب هستند، در حال حاضر تمام تلفن‌های هوشمند و نمایشگرها از ترانزیستورهای لایه نازک ساخته شده‌اند.
معیارخوب بودن یک ترانزیستوربه نرخ خاموش و روشن شدن آن بستگی دارد، این نرخ در واقع بستگی به این دارد که الکترون با چه سرعتی از ترانزیستورعبور کند. سرعت حرکت الکترون در ترانزیستور ساخته شده توسط این گروه، صدها بار سریع‌تر از ترانزیستورهای موجود در بازاراست.  در ترانزیستورهای رایج در بازار، با خم شدن، ترک‌هایی روی ترانزیستور ایجاد شده و عملکرد آن را تغییر می‌دهد درحالی‌که در این ترانزیستور، با خم شدن هیچ ترکی ایجاد نشده و ساختار ترانزیستور تغییری نمی‌کند/منبع: روزنامه دنیای اقتصاد به نقل از ایرنا

تفریح، سرگرمی، اطلاعات عمومی
http://fun.ibep.ir