مجله راز موفقیت تفریح و سرگرمی مجله تازه های تکنولوژی عذرخواهی مبدع پنجره‏های پاپ-آپ
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی لوازم صوتی و تصویری بازار کامپیوتر ایران بازار موبایل ایران .
 

اتان زاکرمن، مبدع پنجره‏های اینترنتی موسوم به pop-up با نگارش مطلبی در مجله آتلانتیک در مورد علت این اختراعش توضیح داد و بابت آزار و اذیت‌های وارده به کاربران عذرخواهی کرد.
در سال‌های اخیر بدافزارنویسان و به‌خصوص طراحان آگهی‌های ناخواسته اینترنتی به‌طور گسترده‌ای از pop-up برای نمایش تبلیغات آنلاین روی نمایشگر رایانه‌ها استفاده کرده و از این طریق مشکلات گسترده‌ای برای کاربران به وجود آورده‌اند.
حال اتان زاکرمن که این قابلیت را در اواسط دهه 1990 میلادی به وجود آورده از این بابت از کاربرانش عذر خواسته است. وی در آن زمان برنامه‌نویس یک سایت میزبان یا هاست اینترنتی موسوم به Tripod بود و طراحی pop-up‌ها را بر مبنای مدل تجاری و تبلیغاتی این سایت انجام داده بود. سایت یاد شده در سال 1998 توسط شرکت دیگری به نام لایکوس خریداری شد. با طراحی pop-up‌ها تبلیغات به رایگان در کنار مطالب کاربران در سایت Tripod به نمایش درمی‏آمد و از یک طرف هزینه‌های این سایت تامین می‌شد و از طرف دیگر کاربران بدون پرداخت پول می‌توانستند داده‌های خود را در محلی در وب ذخیره کنند. باید توجه داشت که این اختراع مربوط به اوایل دوره شکل‌گیری اینترنت است و در آن زمان خبری از وبلاگ‌ها و هزاران سایت رایگان میزبانی اطلاعات نبود.
اما در سال‌های بعد این روش نمایش تبلیغات مورد سوءاستفاده دیگر سایت‌ها و به‌خصوص آگهی‌دهندگان و هکرها قرار گرفت ودر نتیجه فضای مجازی آلوده به انبوهی از pop-up‌ها شد. به نظر می‌رسد بیست سال پس از رواج pop-up‌ها و سوءاستفاده گسترده از آنها باید به دنبال روشی مناسب برای مقابله با این مشکل بود./منبع: روزنامه دنیای اقتصاد به نقل از خبرگزاری فارس

تفریح، سرگرمی، اطلاعات عمومی
http://fun.ibep.ir