مجله راز موفقیت تفریح و سرگرمی مجله تازه های تکنولوژی گوشی‌های هوشمند هر روز ابزارهای جدیدی را قربانی می‌کنند
تبلیغات در ایران پزشکان و مراکز درمانی لوازم صوتی و تصویری بازار کامپیوتر ایران بازار موبایل ایران .
 

گوشی‌های هوشمند از گذشته باعث شده‌اند که ابزارهای مختلفی که تا پیش از این بسیار کاربردی بودند هم‌اکنون دیگر کاربردی نباشند و کنار گذاشته شوند.

کارت‌های مرسوم هتل‌های سراسر دنیا شاید آخرین ابزاری باشند که با گوشی‌های موبایل منسوخ می‌شوند. به طوری که هتل‌های زنجیره‌ای هیلتون 550 میلیون دلار برای جایگزین کردن فناوری گوشی‌های هوشمند به جای کارت‌ کلیدها برای باز کردن در اتاق‌ها هزینه کرده است.
گوشی‌های هوشمند انقلاب ادغام تلفن همراه با رایانه‌های جیبی است و افزایش استفاده از این دستگاه‌ها و منسوخ شدن موبایل‌های قدیمی مهری است بر مرگ و منسوخ شدن بسیاری از ابزارهایی که روزی کاربردی بودند و امروز اثری از آثارشان نیست.
در حالی که گوشی‌های ساده هم هنوز در بازار به فروش می‌رسند و مشتریان خاص خود را دارند کم‌کم به مرگ خاموش دچار می‌شوند و کم‌کم ناقوس مرگ آنها نیز به صدا درمی‌آید.
بر این اساس گوشی‌های قدیمی از دست مردم ناپدید می‌شوند و گوشی‌های هوشمند قدرتمندتر می‌شوند و به جای می‌سد که از دستگاه‌های ATM گرفته تا کتابخانه موبایل جای همه را می‌گیرد.
حتی گوشی‌های هوشمند جای تلفن‌های ثابت و رومیزی را نیز گرفته است. اگر تلفن منزل یا محل کار قطع شود کاربران آنقدر عصبانی و ناامید نمی‌شوند که گوشی‌های هوشمندشان آنتن ندارد.
از زمانی که گوشی‌های ساده یا به اصطلاح فیچرفون‌ها به دوربین تجهیز شدند کم‌کم مرگ دوربینهای کامپکت را رقم زدند.
بعدها که گوشی‌های هوشمند به دوربین‌های پیشرفته مجهز شدند به رقیب سرسختی برای دوربین‌های دیجیتال هم تبدیل شده‌اند تا آنجا که این دستگاه‌ها را به تهدید جدی برای صنعت دوربین تلقی می‌کنند.
با این گوشی‌ها می‌توان عکاسی و فیلمبرداری کرد و همه این ویدیوها و تصاویر را ویرایش کرد.
از دوربین که بگذریم، نمی‌توان نقش تلفن‌های همراه را در منسوخ شدن دستگاه‌های واکمن نادیده گرفت حتی این دستگاه‌ها آی‌پد اپل را نیز قربانی کردند.
گوشی‌های هوشمند به دستگاه‌های پیشرفته‌ای برای پخش موسیقی تبدیل شدده‌اند و می توان در سفر، پیاده‌روی و حتی ورزش استفاده کرد.
حالا گوشی‌ها هوشمند به اندازه کافی سبک و مقاوم‌اند که بتوان هر جایی آنها را با خود حمل کرد حتی موقع دویدن و برای حمل اطلاعات.
دستگاه ضبط صوت
چه کسی باور می‌کرد که بتوان از گوشی‌های موبایل برای ضبط صدا استفاده کرد. اگر یادتان باشد، برای ضبط صدا دستگاه واکمنی لازم بود که بتوان یک نوار کاست را در آن قرار داد و کلیدهای بزرگی که برای ضبط صوت لازم بود دو کلید بزرگ آن فشرده شود. اما این روزها دیگر حمل دستگاهی به آن بزرگی لازم نیست. فقط لازم است یکی از آیکون‌های گوشی فعال شود تا این دستگاه به یک ضبط صوت حرفه‌ای تبدیل شود.
به این ترتیب بود که دستگاه‌های ضبط صوت هم منسوخ شدند.
کامپیوترهای ارزان
عرضه گوشی‌های هوشمند این روزها جایگزین نت‌بوک های ارزان‌قیمت شده‌‌اند.
مردم رایانه‌های ارزان قیمت را این روزها کمتر می‌خرند چون معتقدند می‌توانند از فبلت‌ها به جای این دستگاه‌ها استفاده کنند. با گوشی‌های موبایل وبگردی می‌کنند و همه کارهایی که می‌توانند با آنها انجام دهند را با گوشی‌های هوشمندشان به انجام می‌رسانند و به توییتر و فیس بوک‌شان سر می‌زنند.
تلویزیون‌های قابل حمل
تلویزیون‌های جیبی خیلی محبوب نبودند، آنها قیمت بالایی داشتند و عمر باتری آنها کم بود، اما گوشی‌های هوشمند هیچ یک از این مشکلات را ندارند و از سوی دیگر با پشتیبانی از سرویس‌های شبکه نسل سوم می‌توان به برنامه‌های تلویزیونی با کیفیت بالا دسترسی داشت.
ماشین حساب
ماشین حساب ابزاری کاربردی برای همه حرفه‌ها بود و هنوز هم هست، اما همراه داشتن ماشین حساب در بسیاری موارد سنگین و جاگیر است اما گوشی‌های هوشمند به ابزار ماشین حساب هم مجهزند و می‌توان با آنها محاسبات حرفه‌ای انجام داد. از سوی دیگر می‌توان با دانلود برنامه‌های نرم‌افزاری مختلف گوشی هوشمند را به یک دستگاه حرفه‌ای برای محاسبات تبدیل کرد.
ساعت
نقش ساعت را نمی‌توان در زندگی دستکم گرفت. اما گوشی‌های هوشمند حتی باعث منسوخ شدن ساعت‌ها نیز شده‌اند.
گوشی‌های هوشمند زمان را اعلام می‌کنند، این دستگاه‌ها همیشه دقیق هستند و به شکل مدام مستقیما از طریق شبکه‌های موبایل به روز رسانی می‌شوند.
بنابراین بسیاری از کاربران ساعت‌های مچی را کنار گذشته‌اند و همین که گوشی‌های هوشمند همراه‌شان است کفایت می‌کند.
از سوی دیگر عرضه ساعت‌های هوشمند، دلیل دیگری برای منسوخ شدن ساعت‌های مچی لوکس به شمار می‌رود.
زیرا این ساعت‌ها به باتری‌ نیاز ندارند و می‌توانآنها را با کابل شارژ کرد.
ساعت‌هابی زنگی
قبلا همه ما کنار تخت یا رختخواب‌مان حتما یک ساعت زنگی وجود داشت که صبح با صدای زنگ آن از خواب بیدار شویم.اما این روزها دیگر کسی را نمی‌توان یافت که از این ساعت‌ها استفاده کند. گوشی‌های هوشمند نقش این ساعت‌ها را به خوبی ایفا می‌کنند.
GPS
اگر اهل کوهنوردی یا طبیعت گردی هستید حتما از دستگاه‌های مکان یاب GPS استفاده کرده‌اید. اما سال‌هاست که دیگر اثری از این دستگاه‌ها یافت نمی‌شود. زیرا گوشی‌های هوشمند با قابلیت نصب برنامه‌های نرم‌افزاری مختلف باعث می‌شوند که نیازی به دستگاه‌های GPS نداشته باشیم. نقشه‌های کامل گوگل که هر روز به روز رسانی می‌شوند با تصاویر سه بعدی که هر کوچه و پس کوچه را با نام جاهای مختلف نمایش می دهد به ابزاری قدرتمند و جایگزین GPs تبدیل شده است.
ریموت
از سال‌ها پیش که دستگاه‌های تلویزیون به ریموت کنترل مجهز شدند، می‌گذرد اما گوشی‌های هوشمند حتی به رقیبی برای این دستگاه‌ها تبدیل شده اند زیرا می‌توان با نصب نرم‌افزاری روی گوشی، شبکه‌های تلویزیون را عوض کرد، دستگاه پخش ویدیو را کنترل کرد.
تجهیزات پزشکی
مانیتور و بررسی میزان قند خون این روزها با گوشی‌های هوشمند ممکن شده و دیگر نیازی به مراجعه به پزشک در موارد بی شماری نیست.
بنابراین برای تشخیص دیابت و کلسترل خون و خطر حملات قلبی را می‌توان با استفاده زا گوشی‌های هوشمند استفاده کرد.
کنسول‌های بازی
بسیاری از ما هنوز هم کنسول‌های بازی داریم و هزینه زیادی برای خرید آن صرف کرده‌ایم اما این روزها با وجود گوشی‌های هوشمند دیگر نیازی به کنسول بازی نیست. پردازنده قدررتمند و صفحه نمایش لمسی گوشی‌های هوشمند جای کنسول‌های بازی را گرفته است.
کیف پول
این روزها با وجود برنامه‌های نرم‌افزاری پیشرفته و ثبت شماره حساب و اینترنت بانک و بانکداری موبایلی نیاز به حمل پول با استفاده از گوشی‌های هوشمند تقریبا در حال تقلیل است.
اکثر بانک‌ها برنامه‌های موبایلی مختلفی برای کاربران ارایه کرده‌اند که امکان نقل و انتقال پول را برای کاربران فراهم می‌کند/منبع: موبنا

تفریح، سرگرمی، اطلاعات عمومی
http://fun.ibep.ir